اخبار سیاسی

تور آلمان: خودروهای آلمانی تسلا ماه آینده از راه می رسند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، ماسک که روز شنبه در این کارخانه حضور یافته بود اضافه کرد: حجم فراوری این کارخانه فعلاً پایین است و مدتی طول خواهد کشید تا به رقم پیش بینی شده برسد.

24 مهر 1400

تجاری سازی دستاوردهای تحقیقاتی شیلات با مشارکت بخش خصوصی

موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور برای تولید و تجاری سازی محصولات شیلاتی با بخش خصوصی همکاری می کند.

21 مهر 1400

سخنان نو الهام علی اف درباره اتفاقات اخیر

الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان درگفت وگو با یک رسانه اسپانیایی بر همکاری با کشور های منطقه از جمله ایران و روسیه تاکید نمود.

20 مهر 1400

اعلام آمادگی وزیر امور خارجه ساحل عاج برای صادرات کاکائو و مواد خام دیگر به ایران

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و کاندیا کامارا وزیر خارجه ساحل عاج امروز در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در خصوص روابط سیاسی و اقتصادی دوجانبه دیدار و گفت وگو کردند.

11 مهر 1400

مرندی: عضویت در شانگهای از نظر امنیتی برای کشورهای عضو اهمیت زیادی دارد

مرندی گفت: کشورهای عضو سازمان شانگهای در تعامل با یکدیگر می توانند امنیت را در منطقه افزایش دهند و از این منظر عضویت در این سازمان اهمیت زیادی دارد.

7 مهر 1400

اسقاط خودروهای فرسوده؛ مصوبه ای که به فراموشی سپرده شده است

طبق مصوبه دولت در مورد اسقاط خودرو، خودروسازان موظفند در ازای فراوری هر 4 خودرو با مصرف سوخت بیش از 8 لیتر، یک خودرو اسقاط نمایند اما این مصوبه به فراموشی سپرده شده است.

3 مهر 1400

آنالیز موضوع بازگشایی مدارس با حضور سرپرست آموزش و پرورش

تهران (پانا) - کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس فردا با حضور علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش موضوع بازگشایی مدارس را در دستور کار خود خواهد داشت.

16 شهریور 1400

تور اروپا: پیامد های سیل فاجعه بار در اروپا، یک بزرگراه در بلژیک زیر تلی از زباله

خبرگزاری فرانسه با انتشار تصاویری از انباشته شدن ده ها هزار تن زباله در بزرگراهی در بلژیک بر اثر جاری شدن سیل دو ماه پیش اطلاع داد.

14 شهریور 1400

خمجانی: توضیح وظایف نجات غریق و غواصی صندلی خود را در فدراسیون پیدا نموده است

دبیر پیشین فدراسیون نجات غریق و غواصی با تاکید بر تحولات ایجاد شده در این فدراسیون، گفت: ماموریت و توضیح وظایف فدراسیون که پیش از این در ساختار فدراسیون گُم شده بود، صندلی خود را پیدا نموده است.

14 شهریور 1400

کتاب ها چند دسته دارند؟

برخی از کتاب های داستانی روایتی تاریخی دارند یعنی اتفاق اصلی داستان در خلال یک واقعۀ تاریخی روی می دهد.

5 شهریور 1400

کره جنوبی باید در پی راهکارهای جبرانی در قبال تبعیت از تحریم های ضدایرانی باشد

سفیر کره جنوبی در تهران با رئیس اتاق ایران ملاقات کرد. در این نشست اقدامات دولت کره جنوبی بعد از آغاز تحریم ها علیه ایران مورد انتقاد نهاده شد. بر اساس گفته های رئیس اتاق ایران، متاسفانه در این مدت نگاه مثبتی که نسبت به کره جنوبی در ایران وجود داشت، دچار...

4 شهریور 1400

قدرت ما در صحنه رزم است و نه در گفتار ، با تمام توان از اسلام و انقلاب دفاع می کنیم

مدیرعامل سازمان صنایع الکترونیک ایران با بیان اینکه قدرت ما در صحنه رزم است و نه در گفتار، گفت: ما به همه رزمندگان و مدافعان انقلاب و وطن که این امنیت را برای ما به ارمغان آوردند، افتخار می کنیم و وامدار آن ها هستیم.

30 مرداد 1400

آغاز قرعه کشی محصولات ایران خودرو

به گزارش خبرنگاران، با سرانجام یافتن مهلت ثبت نام در پیش فروش یک ساله محصولات ایران خودرو، قرعه کشی آن فردا هم اکنون با حضور نهادهای نظارتی در حال برگزاری است.

24 مرداد 1400

ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو در بهار سال جاری چه تعداد خودرو فراوری کردند؟

ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو سه خودروساز عظیم کشور بهار سال جاری را در مقایسه با فصل مشابه سال گذشته با ثبات نسبی فراوری پشت سر گذاشتند. اما در ادامه فروش آنها افزایش یافت. البته این در حالی است که تعداد فروش باز هم کمتر از رقم فراوری بوده است.

23 مرداد 1400

پیش بینی آینده سیاسی علی لاریجانی

فعال سیاسی اصلاح طلب درباره ورود اعضای تازه به این جریان توضیحاتی ارائه داد.

22 مرداد 1400

رایزنی سفیر ایران با وزیر بهداشت عراق

در این دیدار سفیر کشورمان با اشاره به پروتکل الحاقی یادداشت تفاهم سلامت امضا شده در سال گذشته با موضوع همکاری های سلامت در شرایط بحران کرونا، بر ضرورت احترام متقابل دولت ها بر پایبندی به مفاد این سند و حذف اخذ تست PCR کرونا در فرودگاه های عراق تاکید نمود.

18 مرداد 1400

چین با سیاست 3 فرزندی موافقت کرد

رئیس جمهوری چین پس از چندین ماه تحقیقات و ارائه راهکارهای مختلف از سوی کارشناسان در راستای مبارزه با کاهش جمعیت این کشور، سرانجام با سیاست 3 فرزندی موافقت کرد.

16 مرداد 1400

صالحی: مسائل مالی دلیل عمده عدم دستیابی به اهداف تولید برق هسته ای بوده است

رئیس سازمان انرژی اتمی مسائل مالی را عمده ترین دلیل عدم دستیابی به اهداف تولید 20 هزار و 8 هزار مگاوات برق هسته ای در کشور دانست.

14 مرداد 1400

خروج آمریکا از افغانستان،به ضرر یا به نفع کشورهای منطقه؟

ایالات متحده در این تابستان افغانستان را ترک می کند. از همین حالا طالبان به حضورش در این کشور جدیت بیشتری بخشیده و کشورهای منطقه هم اماده افزایش حضور خود در افغانستان هستند.

12 مرداد 1400

پمپئو: با دولت بایدن، آمریکا به سال های ضعف دوره اوباما بازمی شود

وزیر امور خارجه دوره ترامپ در مصاحبه ای درباره نشست بایدن با رهبران دنیا در نشست گروه هفت و آنچه از نشست رئیس جمهوری آمریکا با ولادیمیر پوتین انتظار میرود، صحبت کرد.

12 مرداد 1400
تعداد: (482)