سفر زمینی همسایگان به ایران آزاد شد؟

به گزارش مجله پارمیسفان، بر اساس اعلام وزیر کشور محدودیت سفر کشورهای همسایه به ایران حذف شد اما برخی کشورهای اروپایی مانند انگلستان و فرانسه همچنان با این محدودیت ها روبرو هستند. البته به گفته مدیرکل ترانزیت و حمل ونقل بین المللی سازمان راهداری هنوز این پروتکل ها به صورت رسمی ابلاغ نشده است.

سفر زمینی همسایگان به ایران آزاد شد؟

به گزارش خبرنگاران، روز گذشته احمد وحیدی - وزیر کشور- در انتها جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در تشریح مصوبات این جلسه گفت: محدودیتهای موجود با کشورهای مختلف در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت و محدودیت با کشورهای همسایه به حالت قبل برگشت، به شکلی که با داشتن تست های پی سی آر منفی، افراد می توانند وارد کشور شوند. به این ترتیب محدودیت با کشورهای همسایه حذف شد.

وی اضافه نمود: برخی کشورها که مسافران از آنها از طریق مرز هوایی وارد کشور می شدند و بیماری در آنجا کنترل شده نیز محدودیتهایشان برداشته شده، اما محدودیت های کشورهای اروپایی، فرانسه و انگلیس همچنان برقرار است و سایر کشورها نیز محدودیتهایشان در حال بررسی است. البته کشورهایی که رشد سویه امیکرون در آنها روی بدهد ممکن است محدودیت هایشان اضافه شود.

در این راستا جواد هدایتی - مدیرکل ترانزیت و حمل ونقل بین المللی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای - به خبرنگاران اعلام کرد که به نظر می رسد محدودیت های بسیاری در این جلسه برداشته شده و تغییر کرده اند از جمله اینکه ممنوعیت سفر اتباع کشورهای همسایه به ایران برداشته شد و تنها محدودیت برای آن ها داشتن کارت واکسن و تست منفی PCR است.

وی اضافه نمود: البته هنوز این ابلاغیه به دست ما نرسیده است اما به محض ابلاغ آن را اجرایی خواهیم کرد. اما تا قبل از ابلاغ این مصوبه تازه، اتباع ایرانی هم از کشورهای همسایه یا از کشورهای ممنوعه اروپایی و آفریقایی قصد ورود به ایران را داشتند باید تست منفی PCR و کارت واکسن ارائه می کردند و اگر به هنگام ورود در غربالگری دارای علائم مشکوک تشخیص داده می شدند نیز به مدت دو هفته قرنطینه می شدند.

مدیرکل ترانزیت و حمل ونقل بین المللی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: ممنوعیت ورود کشورهای اروپایی مانند انگلستان و فرانسه همچنان برقرار است اما این ممنوعیت ها مختص سفرهای هوایی است و به ما ارتباطی ندارد چرا که مسافر اروپایی نداریم که از مرزهای زمینی به کشور وارد شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 خرداد 1401 بروزرسانی: 17 خرداد 1401 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 2084

به "سفر زمینی همسایگان به ایران آزاد شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر زمینی همسایگان به ایران آزاد شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید