تکنولوژی نو دیپ فیک از ترکیب عکس و فایل صوتی یک ویدئوی طولانی سخنرانی می سازد

به گزارش مجله پارمیسفان، تحقیقات جدیدی پژوهشگران کالج امپریال لندن و مرکز تحقیقاتی هوش مصنوعی سامسونگ در بریتانیا نشان می دهد که چگونه می توان از یک عکس و فایل صوتی برای فراوری یک پرتره ویدئویی آواز خواندن یا صحبت کردن استفاده کرد.

تکنولوژی نو دیپ فیک از ترکیب عکس و فایل صوتی یک ویدئوی طولانی سخنرانی می سازد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، محققان با استفاده از برنامه های دیپ فیک گذشته، نوعی تازه از تکنولوژی دیپ فیک را طراحی نموده اند که می تواند تنها یک عکس قدیمی از شخصی که دیگر زنده نیست یک ویدئوی طولانی سخنرانی بسازد.

اگر در خصوص تکنولوژی دیپ فیک نمی دانید ضروری است بدانید که این تکنولوژی نخستین بار برای ساخت ویدئوهای جعلی از چهره های سرشناس سیاسی استفاده شد و به سرعت برای ساخت ویدئوهای غیراخلاقی نیز رواج پیدا کرد. برای مثال استفاده از چهره اسکارلت ژوهانسون روی یک فیلم غیراخلاقی یا سخنرانی جعلی باراک اوباما علیه ترامپ از این نوع تکنولوژی استفاده نموده است.

در تکنولوژی تازه دیپ فیک آلبرت انیشتن تنها با یک عکس و صدا می تواند زنده باشد و سخنرانی کند. البته درست است که فراوری ویدئو با صدای ورودی مطابقت دارد، اما برای اطلاع رسانی خاص احساسات بهینه سازی شده است. این تکنولوژی در حال رشد است.

اما رواج تحقیقاتی مانند پژوهش مذکور به وضوح موجب نگرانی مردم در خصوص چگونگی استفاده از عکس و فایل های صوتی آنان برای ترویج اطلاعات غلط و تبلیغاتی شد. اکنون بعضی قانونگذاران ایالات متحده نیز نگران آینده استفاده از این روش ها هستند. شاید بگویید این افراد نگرانی بی جا دارند اما اگر دقت کنیم که این تکنولوژِ واقعا برای مقاصد سیاسی و غیراخلاقی مورد سوء استفاده قرار گرفته است، شاید حق را به این افراد بدهید .

منبع: انتخاب
انتشار: 28 آذر 1401 بروزرسانی: 28 آذر 1401 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 2204

به "تکنولوژی نو دیپ فیک از ترکیب عکس و فایل صوتی یک ویدئوی طولانی سخنرانی می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکنولوژی نو دیپ فیک از ترکیب عکس و فایل صوتی یک ویدئوی طولانی سخنرانی می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید