سفر به جام جهانی 2018 روسیه ، راهنمای سفر به کالینینگراد (تور ارزان روسیه)

به گزارش مجله پارمیسفان، در این مطلب از سفر به کالینینگراد و منطقه ها دیدنی کالینینگراد برایتان می گوییم. کالینینگراد Kaliningrad شهری بندری و مرکز استان کالینینگراد در روسیه است. این استان از بقیه خاک روسیه جداست و به وسیله لیتوانی و لهستان و دریای بالتیک محاصره شده است. شهر کالینینگراد شرقی ترین شهر بزرگ آلمان تا پیش از پیوست شدن به خاک اتحاد شوروی در انتها جنگ دوم جهانی بود. این منطقه که 300 کیلومتر با خاک روسیه فاصله دارد پس از جنگ جهانی دوم از آلمان گرفته شد. نام قدیمی این شهر در زبان آلمانی کونیگسبرگ Königsberg بود که به معنی شاه کوه است. شهر قدیم کونیگسبرگ به خاطر معماری شاهانه و باشکوه و همچنین فرهنگ جهان دیده اروپایی مشهور بود، در حالی که شهر کنونی (کالینینگراد) که سالیان سال، پایگاه مرزی اتحاد جماهیر شوروی به شمار می رفت، نشانه هایی از آن دوران را نیز در خود دارد. اما با وجود ردیف بی شمار ساختمان های مهر شده به نشانه های استالین و بناهای به جا مانده از اتحاد جماهیر شوروی سابق، این شهر بخاطر وجود پارک های سرسبز، بخش های تاریخی نوسازی شده، موزه های استثنائی، محله های مجذوب کننده و دروازه های مشهور آن، بسیار چشم نواز و خوشایند است. همچنین، گشت و گذار در شهر کالینینگراد بسیار آسان است؛ چرا که سیستم حمل و نقل عمومی بسیار فعالی دارد و مردم محلی با میهمان نوازی مثال زدنی، در هر موردی به بازدید کنندگان کمک می رسانند. جام جهانی 2018 روسیه هم نزدیک است و بازار تور روسیه گرم، بنابراین برای آشنایی بیشتر با شهر کالینینگراد، این مطلب خبرنگاران را بخوانید.

سفر به جام جهانی 2018 روسیه ، راهنمای سفر به کالینینگراد (تور ارزان روسیه)

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

تاریخچه کالینینگراد

قدمت تاریخی کالینینگراد به قرن سیزدهم میلادی می رسد، زمانی که با نام کونیگسبرگ، مرکز استان آلمانی پروس شرقی، پیش از آن دوک نشین پروس و پیش تر از آن استان طبقه تئوتونیک پروسی بود. این شهر، مرکز علمی و فرهنگی کشورهای آلمان، لهستان و لیتوانی به شمار می رفت و محل زندگی فیلسوف مشهور امانوئل کانت Immanuel Kant و نویسنده آلمانی ارنست تئودور آمادئوس هافمن Ernst Theodor Amadeus Hoffmann بود. امانوئل کانت چنان به زادگاهش افتخار می کرد که در طول عمرش هیچ گاه این شهر را ترک نکرد و همواره عنوان می کرد که نیازی به انجام سفرهای خارجی ندارد، چرا که کشتی ها خودشان برای تعریف کردن داستان های مختلف به زادگاهش می آیند. در جنگ دنیای دوم بمب افکنهای بریتانیا این شهر را تقریباً نابود کردند و سپس این شهر در سال 1945 به اتحاد جماهیر شوروی پیوست. پس از آن، در سال1946 ، این شهر به نام میخائیل کالینین Mikhail Kalinin (یکی از رهبران کمونیسم) نام گذاری شد. در جریان جنگ سرد این شهر پایگاه ناوگان دریای بالتیک شوروی محسوب می شد و به همین علت ورود به آن ممنوع بود. اما از حدود بیست سال پیش، درب های این شهر رو به بازدید نمایندگان از سرتاسر دنیا باز شده است.

کلیسای جامع کونیگسبرگ Königsberg Cathedral

این کلیسای تماشایی که در جزیره کنیپهوف Kneiphof Island و در کنار رود پرگولیا Pregolya River قرار گرفته است، بین سال های 1333 و 1380 ساخته شده و بعد از سرانجام جنگ دوم دنیای به طور گسترده ای بازسازی شده است تا اینکه این روزها به یکی از منطقه ها تماشای کالینینگراد شده است. این کلیسا شهر کالینینگراد را به گذشته آلمانی آن و زمانی که شاه های پروسی تاجگذاری نموده بودند متصل می کند. بالای پله ها، در سمت چپ درب اصلی کلیسا، یک موزه سه طبقه به زندگی و آثار فیلسوف بزرگ ، امانوئل کانت Immanuel Kant، اختصاص داده شده است و آرامگاه این فیلسوف در کناره دیواره های کلیسا قرار گرفته است.

قلعه والدائو Waldau Castle

قلعه والدائو Waldau Castle که یکی از منطقه ها تماشای کالینینگراد هست در 17 کیلومتری خارج شهر و در روستای نیزووی Nizovye واقع شده است. زبان شناسان عنوان می نمایند که نام این قلعه از کلمه اسلویایی والداتی valdati به معنی مالک بودن می آید. قدمت این بنا به سال 1258 می رسد. در اواسط قرن پانزدهم میلادی، این قلعه ، محل اقامت ییلاقی یکی از بزرگان آن موقع بود و سپس مالکیت آن به دوک پروس واگذار شد. درون این قلعه، موزه ای برپا شده است که تاریخچه این قلعه و تاریخچه این منطقه از زمان پروسی ها تا حال حاضر را به نمایش گذاشته است و همچنین نمایشگاهی در آن وجود دارد که در خصوص شاعر آلمانی ماکسیمیلیان ون شنکندورف Maximilian von Schenkendorf می باشد که در سال 1805 در این قلعه زندگی می نموده است.

موزه تاریخ و هنر کالینینگراد Kaliningrad Regional Museum of History and Art

موزه تاریخ و هنر کالینینگراد Kaliningrad Regional Museum of History and Art که یکی از منطقه ها تماشای کالینینگراد هست، در محل قبلی سالن کنسرت شهر که Stadthalle نام داشت ساخته شده است و قدیمی ترین موزه منطقه به شمار می رود. این موزه طول 70 سال فعالیت خود، آثار بی شماری از تاریخ، باستان شناسی، طبیعت و فرهنگ منطقه کالینینگراد را جمع آوری نموده است. سالن باستان شناسی این موزه، تاریخ باستانی پروسی ها و وایکینگ ها را نشان می دهد و ده ها هزار آثار هنری موزه پروسیای کونیگسبرگ را که تا دهه 90، گمان می شد گم شده باشند، به نمایش گذاشته است. همچنین، این موزه بزرگ، نمایشگاه هایی از هنرمندان معاصر کالینینگراد برگزار می کند.

برج مراقبت مایاک Mayak Observatory Tower

این برج 31 متری، بنای اصلی روستای Fishing Village به شمار می رود که یکی از منطقه ها تماشای کالینینگراد هست. بالا رفتن از 133 پله آن سخت به نظر می رسد، اما از آنجایی که می توانید از بالای آن، شهر کالینینگراد و جزیره کانت Kant Island را که خود شامل کلیسای جامع کونیگسبرگKönigsberg Cathedral و رودخانه پرگولیا Pregolya River می گردد تماشا کنید، ارزش انجام دادن را دارد. حتی می توانید برای استراحت در میانه راه پلکان، از گالری هنری کوچکی که آثار باستانی شامل اسلحه ها، کفش ها و ظروف زیرخاکی را به نمایش گذاشته است تماشا کنید. همچنین یک کافه و یک فروشگاه خرید سوغات نیز در این بنا وجود دارد. زمانی که به بالای برج رسیدید، نباید فراموش کنید که روی مجسمه فلزی مرغ دریایی دست بکشید، چرا که گفته می گردد با این کار، آرزوهایتان برآورده می گردد.

کلیسای خانواده مقدس Church of Holy Family

کلیسای خانواده مقدس Church of Holy Family یک کلیسای آجری به سبک نئوگوتیک در شهر کالینینگراد است که بسیاری آن را همتای کلیسای مشهور نوتردام در فرانسه می دانند و یکی از منطقه ها تماشای کالینینگراد. این کلیسا بین سال های 1904 و 1907 بنا شده و در دهه 80 میلادی بازسازی شده است. علاوه بر سبک معماری زیبای این کلیسا، نمای آجری سرخ رنگ و سقف فیروزه ای آن تماشایی است.

کلیسای کروزکیرش Kreuzkirche

کلیسای کروزکیرش Kreuzkirche بین سال های 1930 و 1933 در شهر کالینینگراد ساخته شده است و یکی از منطقه ها تماشای کالینینگراد هست. این کلیسا در طول جنگ دنیای دوم کمی آسیب دید و مدتی به انبار یک کارخانه تبدیل شده بود. سپس در سال 1988 به عنوان یک کلیسا بازسازی شد. در میان دو برج این کلیسا یک پنجره بزرگ با یک صلیب بزرگ و زیبا قرار گرفته است.

موزه کهربا Amber Museum

موزه کهربا Amber Museum در شهر کالینینگراد که یکی از منطقه ها تماشای کالینینگراد و بزرگ ترین معدن کهربای دنیا در آن قرار گرفته است ساخته شده است. این موزه که به نمایش آثار هنری و جواهرات ساخته شده از سنگ کهربا می پردازد، در مرکز این شهر قرار گرفته است. در این موزه، همچنین کپی دقیق برخی از بخش های اتاق کهربا (در کاخ کاترین، از تماشای ترین جاذبه های شهر سنت پترزبورگ که تماما از کهربا و طلا و آینه ساخته شده) ، از تابلوهای دیواری تا تزئینات آن، به نمایش گذاشته شده است.

خانه واژگون Upside Down House

این خانه دو طبقه در یکی از پارک های کوچک شهر کالینیگراد قرار گرفته و بر اساس تمامی اصول معماری ساخته شده است. با این تفاوت که، نه تنها خود خانه بلکه وسایل درون خانه نیز بصورت واژگون هستند. درون خانه نوعی احساس غلبه بر گرانش زمین به شما دست خواهد داد.

خانه شوروی Dom Sovietov

بعد از کلیسای جامع کالینینگراد، یکی از منطقه ها تماشای کالینینگراد مهم ترین و تماشای ترین نشانه به جای مانده از شهر قدیم کونیگسبرگ، دیواره ها، دژ ها و دروازه های آجری سرخ رنگ هستند که بین قرن های هفدهم و نوزدهم میلادی بنا شده اند و در سفر به کالینینگراد حتما باید از آن بازدید کرد. متاسفانه بقایای قلعه شهر در دهه 60 میلادی نابود شده و Dom Sovietov پایگاه هیئت حاکمه اتحاد جماهیر شوروی سابق، جایگزین آن شده است. زمانی که این بنای زشت و نفرت انگیز در حال ساخت بود، سازندگان متوجه شدند که زمین زیر آن توخالی است و یک کانال عبوری چهار طبقه از آن عبور می کند که به کلیسای جامع کالینینگراد متصل است. بنابراین این بنا بصورت نیمه ساز باقی ماند و هرگز از آن استفاده نشد. مردم کالینینگراد گاهی از این بنا با عنوان ربات مدفون شده یاد می نمایند، زیرا شکل ظاهری ساختمان مانند رباتی به نظر می رسد که بدن آن در خاک مدفون شده و تنها سرش بیرون مانده است.

خرید کردن در کالینینگراد

در کالینینگراد همه نوع فروشگاه و مرکز خرید یافت می گردد. اما سوغاتی اصلی این شهر، سنگ زیبا و با ارزش کهربا است. بزرگ ترین معدن کهربا در غرب کالیمینگراد در روسیه در عمق 30 متری زمین در زیر شن و ماسه است. این منطقه 95 دردصد کهربای دنیا را در خود جای داده است.

مرکز خرید اروپا Europa shopping mall

برترین انتخاب برای خرید در سفر به کالینینگراد، مرکز خرید اروپا Europa shopping mall در میدان Victory Square است با زیر بنای 66 هزار متر مربع، مملو از بوتیک های شیک، سالن های سینما، فروشگاه های مواد غذایی، رستوران های عالی و کافه های دنج.

کارخانه کهربای کالینینگراد Kaliningrad Amber Factory

این تولیدی که در چند جای شهر کالینینگراد شعبه دارد، تنوع گسترده ای از جواهرات و آثار هنری ساخته شده از کهربا را به تناسب با بودجه های متفاوت به فروش گذاشته است.

نمایشگاه کهربا Amber pavillion

این نمایشگاه که در خیابان لنینسکی پراسپکت Leninsky Prospekt و نزدیکی هتل کالینینگراد قرار گرفته است، انواع اشیاء ساخته شده از کهربا را در قیمت های مناسب عرضه می کند. بنابراین در سفر به کالینینگراد بازدیدش را از دست ندهید.

منطقه یانتارنی Yantarny

این منطقه که تا شهر کالینینگراد یک ساعت فاصله دارد، صاحب بزرگ ترین معدن کهربا در دنیا به شمار می رود و بیش از 90 درصد از کهربای موجود در دنیا را تامین می کند. در این منطقه، تنوع قابل ملاحظه ای از محصولات ساخته شده از کهربا قابل مشاهده است.

رستوران ها و کافه های کالینینگراد

رستوران Papasha Beppe Pizzaria در خیابان لنینسکی پراسپکت Leninsky Prospekt و در نزدیکی مرکز Plazma Center، به عقیده بسیاری از مردم محلی، برترین پیتزای شهر را ارائه می کند. همچنین انواع سالاد ها، پاستاها، ریزوتو ها و دسرهای خوش طعم را در منوی خود دارد. رستوران زاریا Zarya که بهمراه یک سالن سینما و تئاتر، در خیابان پراسپکت میرا Prospect Mira و در نزدیکی هتل مسکو Moscow Hotel قرار گرفته است، رستورانی بسیار شیک است که به صورت روباز و سرپوشیده فعالیت می کند و منوی آن بسیار مفصل است، از جمله دسر هایی که در آن سرو می شوند عالی هستند. کافه سولیانکا Solyanka Cafe در خیابان پراسپکت میرا Prospect Mira، کافه ای بسیار عالی در شهر کالینینگراد است که اصلی ترین بخش منوی آن سوپ سولیانکا می باشد. سوپ سولیانکا Solyanka، یک سوپ غلیظ و خوش طعم است که به سه نوع مختلف سولیانکای گوشت، سولیانکای ماهی و سولیانکای سبزیجات پخته می گردد. مواد اصلی این سوپ، خیار شور، زیتون، رب گوجه هستند که به آن طعمی نمکی و ترش می دهند. سولیانکا Solyanka در کنار سوپ بورشت Borscht (یک غذای سنتی سرخ رنگ روسی که ماده اصلی آن چغندر است) یکی از محبوب ترین سوپ ها در روسیه می باشد که در سفر به کالینینگراد حتما باید آن را چشید.

اقامت در سفر به کالینینگراد

هتل Kaliningrad Hotel در خیابان لنین Lenin، یکی از هتل های مهم واقع شده در مرکز شهر کالینینگراد است که مورد بازسازی قرار گرفته است. این هتل با اغلب تماشای های شهر فاصله کمی دارد و رسیدن به آنها با پیاده روی امکان پذیر است.

هتل مسکو Moscow Hotel در خیابان میرا Mira، مشابه هتل کالینینگراد است و فاصله تقریبا کمی تا مرکز شهر دارد.

هتل The Art Hotel Pushkin Hall در قسمت شمالی مرکز شهر کالینینگراد واقع شده است و هتلی خانوادگیست که در آن خودتان را در خانه خود یا دوستانتان حس می کنید.

مسافرخانه آمیگوس Amigos Hostel یک خانه دو طبقه با پارکینگ رایگان است. آشپزخانه هر سوییت با اتاق غذا خوری آن ادغام شده است. کارکنان آن به انگلیسی صحبت می نمایند و اینترنت وای فای رایگان به میهمانان ارائه می گردد. به میزان یک پیاده روی نیم ساعته تا مرکز شهر فاصله دارد.

هتل ردیسون Radisson Hotel Kaliningrad در Pobedy Square میدان اصلی تاریخی شهر کالینینگراد واقع شده است. این هتل شامل 178 اتاق و سوییت می باشد که به وسیله معمار سوئدی طراحی شده اند.

جا به جایی در سفر به کالینینگراد

شهر کالینینگراد Kaliningrad دارای شبکه اتوبوسی، مینی بوسی و تراموا می باشد. اما برترین راه گردش در شهر، استفاده از اتوبوس است. سیستم حمل و نقل عمومی این شهر بسیار خوب است. کرایه ها پایین هستند و زمان انتظار برای رسیدن وسایل نقلیه، کم است. تاکسی های شهر دارای تاکسی متر هستند؛ اما اغلب قبل از سوار کردن شما، در خصوص مبلغ کرایه توافق می نمایند. در سفر به کالینینگراد حداقل کرایه برای مسافت های کوتاه 100 روبل است.

منبع: همگردی
انتشار: 16 دی 1401 بروزرسانی: 16 دی 1401 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 2214

به "سفر به جام جهانی 2018 روسیه ، راهنمای سفر به کالینینگراد (تور ارزان روسیه)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به جام جهانی 2018 روسیه ، راهنمای سفر به کالینینگراد (تور ارزان روسیه)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید