اخبار اقتصادی

افزایش حق مسکن کارگران در کمیسیون دولت تصویب شد

به گزارش خبرنگاران، محمد شریعتمداری در مورد تصویب حق مسکن کارگری گفت: امروز دوشنبه 20 مرداد، کمیسیون مالی دولت، به اتفاق آرا افزایش 200 هزارتومانی حق مسکن کارگران را که پیش از این در شورای عالی کار پیشنهاد و تصویب شده بود به تصویب رساند.

23 مرداد 1399

ادامه کوشش های بن سلمان برای جلب رضایت ترامپ؛ عظیم ترین افزایش قیمت نفت آسیایی عربستان در دو دهه اخیر!

خبرنگاران : عربستان پس از چند روز تاخیر بالاخره قیمت رسمی نفتش را اعلام نمود؛ موضوعی که بعضی پالایشگاه های آسیایی را شوکه کرد.

20 مرداد 1399

هوک از نتایج تحریم ها علیه ایران ابراز خرسندی کرد

فارس نوشت: برایان هوک، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در مصاحبه ای روز پنجشنبه از نتایج تحریم ها علیه ایران ابراز خرسندی نموده است.

20 مرداد 1399

حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان 26 درصد افزایش یافت

به گزارش خبرنگاران، جمشید انصاری، رئیس سازمان اداری و استخدامی در دیدار با معاون اول رئیس جمهور، به ارائه گزارشی از اقدامات سازمان اداری و استخدامی کشور از سال 1395 تا به امروز پرداخت و گفت: در سال 95، با نظر رئیس جمهور این سازمان دوباره شکل گرفت، مسائل...

18 مرداد 1399

شاخص بورس تهران در آغاز معاملات امروز 26 هزار واحد رشد کرد

خبرنگاران: شاخص کل بورس امروز چهارشنبه (21 خرداد) با رشد بیش از 26 هزار واحدی به کانال یک میلیون و 146هزار و 59 واحد رسید.

18 مرداد 1399

سهم خودرو از تورم چقدر است؟

به گزارش خبرنگاران، اگر چه بارها عنوان شده که یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو تاثیرپذیری این کالا از نرخ تورم در کشور است، اما حالا در پژوهشی میزان سهم خودرو در تورم کل مورد بررسی قرار گرفته است.

17 مرداد 1399

ظرفیت تولید مرغداری ها 40 درصد قابل افزایش است، فقدان حضور صنایع تبدیلی در ایران

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: هم اکنون 20 درصد از ظرفیت تولید صنعت مرغداری ایران خالی است در حالی که می توانیم هم این 20 درصد را به تولید بیاوریم و هم 20 درصد تولید کنونی را افزایش دهیم.

13 مرداد 1399

رئیس بنیاد مسکن کشور: خانه های کپری برچیده می گردد ، اختصاص 10هزار میلیارد تومان برای مقاوم سازی خانه های روستایی

رئیس بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه سالانه 200هزار واحد در کشور مقاوم سازی می گردد، گفت: برای سال جاری نیز برای این کار 10هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

13 مرداد 1399

قتل یک سیاه پوست آمریکا را تکان نمی دهد

قتل یک سیاه پوست به دست پلیس آمریکا و واکنش عجیب ترامپ به آن این سوال را مطرح کرده است که اعتراضات اخیر تا چه اندازه می تواند آینده سیاسی ترامپ را تهدید کند؟

11 مرداد 1399

5 میلیون ایرانی چشم انتظار رسیدن شنبه ، همه چیز درباره قرعه کشی فروش فوق العاده خودرو

پس از گذشت 38 سال از اولین قرعه کشی خودرو، حالا دور دوم بخت آزمایی در شرایطی قرار است روز شنبه انجام گردد که بسیاری از مشتریان نسبت به راستی آزمایی تحویل خودرو با این روش شبهاتی را مطرح می نمایند.

11 مرداد 1399

تماس تلفنی روسای جمهوری روسیه و قبرس یونانی نشین درباره شرق مدیترانه

کرملین امروز (پنج شنبه) اعلام نمود، روسای جمهوری روسیه و قبرس یونانی نشین در جریان یک تماس تلفنی درباره شرایط موجود در شرق دریای مدیترانه و دورنماهای حل اختلافات میان قبرس یونانی نشین و قبرس ترکیه نشین گفت وگو کردند.

10 مرداد 1399

جهاد دانشگاهی احتیاج صنعت خودروسازی به کاتالیست را برطرف می نماید

دکتر حمیدرضا طیبی در تبادل نظر با خبرنگاران در مورد تولیدات محققان جهاددانشگاهی در زمینه صنعت خودروسازی با تاکید بر اینکه صنعت خودرو یک صنعت مهم و دارای فناوری پیشرفته در دنیاست و الزام می نماید که رقابت، افزایش کیفیت و روزآمدی در آن جریان داشته باشد،...

5 مرداد 1399

یادداشت، تأملی بر تأثیر ویروس کرونا بر روابط ایران و چین

در جریان مبارزه با کرونا، مردم دو کشور به یکدیگر کمک کرده و مشوق هم بودند، رویدادهای بسیار تأثیرگذاری پدیده آمده اند و مردم دو کشور همدلی واقعی و همبستگی خود را احساس کرده اند.

19 تیر 1399

ظریف: خواهان آزادی کسانی هستیم که به درخواست غیرقانونی آمریکا زندانی شده اند

وزیر خارجه کشورمان درباره تبادل زندانیان ایران و آمریکا گفت خواهان آزادی تمام کسانی هستیم که به درخواست آمریکا در کشور های مختلف به دلایل غیرمنطقی مانند عبور از تحریم های غیرقانونی ایالات متحده دستگیر و زندانی شده اند.

19 تیر 1399

مشوق های سرانجام کار برای ساختمان های سبز

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: ساختمان هایی که از انرژی های پاک استفاده نمایند و سیستم آبچرخانی و مدیریت پسماند داشته باشند؛ مشمول دریافت مشوق های انتها کار می شوند.

17 تیر 1399

کوراش ایران قدرت دوم دنیاست، در بخش بانوان باید جدی تر کار کنیم

به گزارش خبرنگاران، کورش خسرویار که با سایت فدراسیون جهانی گفته نموده است در خصوص فعالیت این رشته در ایران گفت: کوراش از بدو راه اندازی در ایران طی سالهای 2002 تا 2019 تحت عنوان انجمن زیر نظر فدراسیون جودو فعالیت می کرد. از سال 2019 به جهت استقلال بیشتر فعالیت...

17 تیر 1399

خبرنگاران کاهش 3.96 درصدی شاخص تولید برق در سال 98

تهران - خبرنگاران - مرکز آمار کشور بیان نمود که نرخ تورم (شاخص کل قیمت) تولیدکننده بخش برق در سال 1398 برابر با 121.25 است که نسبت به سال قبل آن (97) 3.96 درصد کاهش داشته است.

16 تیر 1399

نقدینگی بالای مردم قیمت پراید در بازار را بالا برد

امرالله امینی با بیان اینکه شرکت های خودروسازی به جهت رعایت مسایل زیست محیطی و رعایت استانداردها مجبور به حذف بعضی از خودروهای قدیمی از خطوط فراوری خود هستند، افزود: در مالی که نقدینگی مردم زیاد باشد میل برای خرید کالاهای سرمایه ای چون خودرو افزایش...

14 تیر 1399

ظریف و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تلفنی گفت وگو کردند

وزیر امور خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امشب درباره تحولات منطقه ای و بین المللی، برجام و شیوع ویروس کرونا تلفنی گفت وگو کردند.

11 تیر 1399

تغییر کاربری زمین کشاورزی ممنوع است، با متخلفان برخورد شدید می کنیم

خبرنگاران: رئیس سازمان امور اراضی درباره خرید ویلا و زمین در شهر های شمالی بدون توجه به ضوابط و شرایط قانونی هشدار داد و گفت:خرید و فروش زمین های کشاورزی برای مالکان آن ممنوعیتی ندارد اما اجازه تغییر کاربری آن به مسکونی را نمی دهیم.

8 تیر 1399
تعداد: (324)