اخبار صنعت

معرفی ثروتمندترین کشورها در آسیا

8 مورد از ثروتمندترین کشورها در آسیاقاره کهن و پهناور آسیا یکی از رو به رشدترین اقتصادها در دنیا را دارد و برخی از ثروتمندترین و پیشرفته ترین کشورها در این قاره قرار گرفته اند. امروز قصد داریم برخی از ثروتمندترین کشورها در آسیا را به شما معرفی کنیم که...

20 اردیبهشت 1401

10 تفاوت جالب قطب شمال و قطب جنوب چیست؟

تفاوت قطب شمال و جنوبهمانطور که می دانید سردترین نقاط روی زمین قطب ها هستند، زیرا آفتاب به آن ها بسیار کمتر از دیگر نقاط می رسد. اما نکته مورد توجهی که برای افراد زیادی سوال می باشد، این است که آیا دو قطب شمال و جنوب شبیه به یکدیگر هستند؟ پاسخ این سوال...

19 اردیبهشت 1401

سخت گیری پزشکی AFC برای لیگ قهرمانان آسیا، چند آزمایش اجباری شد

به گزارش خبرنگاران، مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا از 17 اسفند 1400 و مرحله گروهی این بازی ها روز 18 فروردین 1401 شروع می گردد.

12 اردیبهشت 1401

توسعه صنعت باحمایت از شتابدهنده دارویی

تاسیس و حمایت از 8 شتابدهنده دارویی از جمله اقداماتی است که برای توسعه این صنعت در کشور انجام شده است.

12 اردیبهشت 1401

تساوی ارومیه و ایلام در دیدار معوقه لیگ فوتبال زنان

دیدار معوقه هفته هشتم لیگ برتر فوتبال زنان با تساوی دو تیم ایلام و ارومیه به انتها رسید.

6 اردیبهشت 1401

در همگامی با تغییرات صنعت خودرو انجام شد؛ تغییر نام دایملر

بنابر اعلام خودروساز بزرگ آلمانی ، در همگامی با تغییرات صنعت خودرو که در جریان است تغییر نام دایملر از اول فوریه 2022 با رسمی خواهد شد.

30 فروردین 1401

تهدید حیات دریایی پس از نشت نفت در پرو

امواج عجیب ناشی از فوران آتشفشانی در نزدیکی تونگا بر موقعیت یک نفتکش که در حال بارگیری نفت از پالایشگاه پرو بود اثر گذاشت و باعث حرکت آن، نشت نفت و غرق دو تن از کارکنان کشتی شد.

23 فروردین 1401

عضویت فعال آزمایشگاه پارک علم و فناوری گلستان در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی کشور

آزمایشگاه پارک علم و فناوری گلستان با توجه به ارزیابی ها و بازدیدهای انجام شده، پیروز به ارتقای عضویت از حالت آزمایشی به فعال در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (لبزنت) شد.

21 فروردین 1401

طرز تهیه قهوه عربی؛ یک نوشیدنی گرم و اصیل اهوازی

با تهیه نوشیدنی پرطرفدار قهوه عربی، به حال و هوای دوست داشتنی اهواز و مردم خون گرم این شهر سفر کنید و از طعم لذیذ و منحصربه فرد آن لذت ببرید.

18 فروردین 1401

صید بزرگ استقلال؛ اولین خرید زمستانی فرهاد مجیدی

خبرنگاران: استقلال که با فرهاد مجیدی در ابتدای فصل خرید های خوبی داشته و تیم منسجمی ساخته است همچنان در پی تقویت تیم برای نیم فصل دوم است. این تیم که به گفته سرمربی اش احتیاج به 4 خرید تازه برای نیم فصل دوم دارد، از همین امروز اولین بازیکن تازه را جذب می...

1 فروردین 1401

پروتکل ورود گردشگران خارجی به ایران تدوین شد

مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تدوین پیش نویس پروتکلی تازه برای ورود گردشگران خارجی برای دوره بازگشایی مرزها اطلاع داد.

28 اسفند 1400

تبادل تجربیات در حوزه چارچوب های فلزی، آلی در بهمن ماه

از سوی ستاد نانو نشست تبادل تجربیات در حوزه چارچوب های فلزی-آلی در بهمن ماه جاری برگزار خواهد شد.

23 اسفند 1400

انرژی های تجدیدپذیر تا کجا پیش رفته اند؟

توسعه انرژی های تجدیدپذیر روی ریل توسعه قرار گرفته و دولت فعلی برنامه های افزایش ظرفیت این انرژی را در حد وسیعی در دستور کار دارد.

18 اسفند 1400

زنگ خطر فرونشست حتمی آثار تاریخی نصف دنیا

اصفهان با کم آبی شدید روبه رو است و خطر نشست آثار فاخر تاریخی، این شهر را تهدید می نماید. اگر زاینده رود جاری نگردد، آبخوان اصفهان تخلیه می گردد.

13 اسفند 1400

تور دبی: فاز اول صدور ویزا الکترونیکی در سرکنسولگری ایران در دبی راه اندازی شد

مرحله اول صدور آزمایشی ویزا الکترونیکی، برای نخستین بار در میان نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در سرکنسولگری کشورمان در دبی شروع به کار کرد.

13 اسفند 1400

پروازهای بین المللی نسبت به سال 99 رشد نموده است

تهران (پانا) - آنالیز عملکرد 9 ماهه وزارت راه و شهرسازی در بخش حمل ونقل هوایی از رشد 233 درصدی پروازهای بین المللی نسبت به سال 99 خبر می دهد.

7 اسفند 1400

8 نکته کلیدی برای خرید برترین قهوه ساز بر اساس احتیاج

برای بسیاری از ما، آغاز کار روزانه بدون وجود یک فنجان قهوه داغ چندان راحت نیست. تهیه این نوشیدنی محبوب اگرچه تا حد زیادی به نوع قهوه مورد استفاده بستگی دارد، ولی در عین حال نمی توان نقش دستگاه قهوه ساز را در تهیه یک قهوه باکیفیت بی اهمیت دانست.

5 اسفند 1400

نمایشگاه معرفی محصولات نانویی برگزار می شود

نمایشگاهی با هدف معرفی محصولات نانویی از 27 تا 30 دی ماه 1400 در سال 37 نمایشگاه بین المللی برگزار می شود که در این نمایشگاه بیش از 50 محصول نو نانوی رونمایی خواهد شد.

3 اسفند 1400

شکست تیم های اصفهانی در لیگ برتر گلف

تیم های اصفهانی در هفته چهارم مسابقات لیگ برتر گلف شکست خوردند.

30 بهمن 1400

پیش بینی رشد هشت درصدی اقتصاد استان یزد در لایحه بودجه

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد گفت: مبنای تدوین لایحه بودجه سال آینده، تحقق رشد هشت درصدی اقتصاد در کشور است.

22 بهمن 1400
تعداد: (342)