(ویدئو) آتش سوزی در پالایشگاه تهران

به گزارش مجله پارمیسفان، عصر امروز معاون عملیات سازمان امدادونجات هلال احمر از آتش سوزی در پالایشگاه تهران اطلاع داد.محمدی در این باره اظهار کرد: بر اساس گزارش های رسیده در پالایشگاه تهران حریق اتفاق افتاده است. هنوز ابعاد این حادثه معین نیست، اما تیم های ارزیاب هلال احمر برای پشتیبانی از حادثه و امدادرسانی اعزام شده اند.

(ویدئو) آتش سوزی در پالایشگاه تهران

تصویری از آتش سوزی پالایشگاه تهران/ عکس از ساناز محمدی

در ادامه مهدی ولیپور- رییس سازمان امدادونجات- نیز در مورد آمادگی این سازمان برای امدادرسانی در حادثه آتش سوزی پالایشگاه تهران گفت: در پی حادثه انفجار خطوط لوله گاز در منطقه باقرشهر و طی پیگیری از جمعیت هلال احمر استان تهران، تیم واکنش سریع و 3 شعبه آن جمعیت درحال آماده باش کامل هستند.

جزئیات حادثه آتش سوزی در پالایشگاه تهران

به دلیل آتش سوزی در پالایشگاه تهران دود نسبتا غلیظی در مناطق جنوبی تهران قابل مشاهده است.

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس پیشگیری تهران در مورد این حادثه گفت: عصر امروز گزارشی مبنی بر آتش سوزی در پالایشگاه تهران واقع در شهرری به مرکز فوریت های پلیسی 110 واصل شد. هم اکنون عوامل امدادی، اورژانس، آتش نشانی و انتظامی در محل حاضر شده اند.

به گفته این مقام انتظامی این حادثه تا به امروز مصدوم نداشته است.

روابط عمومی پالایشگاه ضمن تایید این خبر گفت: هنوز اطلاع دقیقی از این حادثه در دست نداریم پس از سرانجام عملیات جزئیات این حادثه اعلام می گردد.

مدیرکل بحران تهران: فعلا تلفاتی گزارش نشده است

مدیر کل بحران استانداری تهران در مورد آتش سوزی پالایش گاه تهران اظهار کرد: یکی از خطوط لوله ارتباطی داخل پالایشگاه تهران که در آن فرآورده گاز مایع وجود داشته است دچار حادثه شده است و دود ناشی از آن هنوز در منطقه وجود دارد.

وی گفت: همه دستگاه های امداد رسان و خدماتی در این خصوص به صحنه اعزام شده اند.

مدیرکل بحران استانداری تهران اضافه نمود: تا این لحظه تلفاتی گزارش نشده است علت حادثه هنوز معین نیست و باید آنالیز گردد.

آماده باش اورژانس درباره حادثه پالایشگاه تهران

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از اعزام 10 آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به محل وقوع حریق پالایشگاه تهران اطلاع داد.

مجتبی خالدی در این باره اظهار کرد: تقریبا نیم ساعت گذشته حریقی در پالایشگاه تهران اتفاق افتاده است و گویا مخازنی در حال شعله ور شدن هستند.

وی ادامه داد: تیم های آتش نشانی در حال اطفای حریق هستند. طبق برآورد سازمان اورژانس کشور تا به این لحظه نزدیک به 10 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل اعزام و در محدوده مستقر هستند.

خالدی گفت: بیمارستان های هفتم تیر، فیروزآبادی و شهید مطهری تهران در حالت آماده باش هستند. بیمارستان های جنوبی تهران 50 تخت برای مصدومان احتمالی آماده کردند. همچنین اطلاع رسانی به مسئولین بهداشت محیط وزارت بهداشت اجرا شده و به مدیران بحران نیز اطلاع رسانی اجرا شده است.

خالدی اضافه نمود: آمادگی به صورت کامل وجود دارد، اما تا به این لحظه هیچ مصدومی به عوامل اورژانس تحویل داده نشده. منتظر هستیم که اطفا حریق انجام گردد.

خالدی گفت: امیدواریم حادثه تلفات جانی نداشته باشد.

تکذیب احتمال خرابکاری در حادثه آتش سوزی پالایشگاه تهران

رئیس روابط عمومی پالایشگاه تهران گفت: هرگونه احتمال خرابکاری در حادثه آتش سوزی پالایشگاه تهران تکذیب می گردد.

وی اضافه نمود: حادثه به دلیل یک مشکل فرآیندی اتفاق افتاده و هم اکنون در حال مهار آتش سوزی هستیم. تا کنون هیچ گونه اطلاعی از میزان تلفات و خسارات احتمالی در دست نیست.

نشت یکی از لوله های خطوط انتقال دلیل آتش سوزی

منصور درجاتی، مدیرکل بحران استانداری تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به بروز حادثه انفجار و آتش سوزی در محدوده پالایشگاه نفت تهران گفت: آتش سوزی همراه با انفجار در اثر نشت یکی از لوله های خطوط انتقال در داخل پالایشگاه اتفاق افتاده که دود ناشی از آن در فضای فوقانی اطراف دیده می گردد.

وی اضافه نمود: خوشبختانه تا این لحظه حادثه تلفات جانی نداشته، اما از تمام ترددکنندگان جهت جنوبی ری تقاضا داریم جهت منتهی به پالایشگاه را خلوت نموده و سبب انسداد جهت نشوند تا ماشین آلات امدادرسان بتوانند در محل حاضر شوند.

مدیرکل بحران استانداری تهران تأکید کرد: امیدواریم به دلیل ضریب بالای ایمنی در پالایشگاه موضوع خاصی نداشته باشیم و با توجه به اینکه آتش سوزی در خطوط انتقال اتفاق افتاده به منظور جلوگیری از پیشرفت آتش سوزی عملیات اطفا باید با سرعت بیشتری انجام می گیرد.

درجاتی در سرانجام اعلام کرد: همه دستگاه های امدادرسان و خدماتی به صحنه اعزام شده اند، اما آتش هنوز به طور کامل مهار نشده و عملیات لکه گیری در حال اجرا است. به دلیل حجم زیاد حریق، مخزن ها یک به یک دچار آتش سوزی می شوند.

شرایط ترافیکی اطراف پالایشگاه

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پایتخت از اجرای ممنوعیت تردد در جهت اختصاصی ورودی پالایشگاه تهران اطلاع داد.

سرهنگ علی همه خانی در مصاحبه با ایسنا در این باره اظهار کرد: با توجه به وقوع حریق گسترده در پالایشگاه نفت تهران که در محدوده شمال به جنوب بزرگراه شهید رجایی اتفاق افتاده است عوامل راهور نیز در محل حضور پیدا کردند.

وی ادامه داد: در حال حاضر تردد در محور اصلی بزرگراه شهید رجایی به صورت عادی در جریان است و رفت و آمد اتفاق می افتد، اما در مورد جهت اختصاصی پالایشگاه پلیس محدودیت اجرا نموده و تردد ممنوع است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور پایتخت گفت: تردد در ورودی و جاده اختصاصی پالایشگاه ممنوع است.

آتش سوزی در پالایشگاه تهران

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

منبع: فرارو
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1688

به "(ویدئو) آتش سوزی در پالایشگاه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدئو) آتش سوزی در پالایشگاه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید