معافیت کارفرما از پرداخت حق بیمه کارگران برای 3 ماه، الزام به محاسبه 175 ساعت کاری برای کارگر

به گزارش مجله پارمیسفان، با توجه به شروع به کار مشاغل کم خطر از 23 فروردین ماه در پی شیوع ویروس کرونا، ساعت کاری این مشاغل کاهش یافت و نگرانی کارکنان درخصوص حق بیمه شان را در پی داشت.

معافیت کارفرما از پرداخت حق بیمه کارگران برای 3 ماه، الزام به محاسبه 175 ساعت کاری برای کارگر

به گزارش گروه اجتماعی مجله پارمیسفان، بعد از تعطیلات نوروزی اعلام شد که از 23 فروردین ماه مشاغل کم خطر می توانند به فعالیت خود ادامه دهند تا مسئولان بتوانند شیوع ویروس کرونا را کنترل نمایند.

بر اساس تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار شد مشاغل کم خطر به صورت نیمه وقت به فعالیتشان ادامه دهند، به همین دلیل ساعت کاری آن ها از 175 ساعت به 168 ساعت کاهش یافت و در این میان بعضی از افراد نگران حق بیمه خود شدند که آیا کارفرمایان با توجه به کاهش ساعت کاری باز هم برایشان حق بیمه 30 روزه رد می نمایند و یا خیر.

این موضوع را خبرنگار مجله پارمیسفان از سازمان تأمین اجتماعی پیگیری کرد.

سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: در حال حاضر که کارفرمایان مجاز هستند که تا 3 ماه آینده حق بیمه کارگران را پرداخت ننمایند، اما به دلیل اینکه شرایط ویژه است، این اغماض برای کارگران انجام شده و کاهش ساعت کاری به این معنا نیست که کارفرمایان ساعت کاری آن ها را کمتر از 175 ساعت و 30 روز کارکرد رد نمایند.

با توجه به اعلام وزارت کار، کسر حق بیمه از کارگران صورت می گیرد، اما کارفرمایان با توجه به مسائل مالی پیش آمده، 3 ماه از پرداخت سهم خود از حق بیمه کارگران معاف هستند.

اکنون شرایط مانند ایام ماه مبارک رمضان است که کارگران در آن به صورت نیمه وقت مشغول به کار هستند و کارفرمایان موظفند که حق بیمه 30 روزه را برای کارگران خود رد نمایند، پس در شرایط فعلی نیز باید کارفرمایان همان 30 روز کارکرد را برای کارگران خود رد نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 17 خرداد 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 980

به "معافیت کارفرما از پرداخت حق بیمه کارگران برای 3 ماه، الزام به محاسبه 175 ساعت کاری برای کارگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معافیت کارفرما از پرداخت حق بیمه کارگران برای 3 ماه، الزام به محاسبه 175 ساعت کاری برای کارگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید