مدرسه روستایی عشایری 6 کلاسه شهدای دانایی در ورامین افتتاح شد

به گزارش مجله پارمیسفان، سید محمد بطحایی صبح سه شنبه برای افتتاح مدرسه شهدای دانایی در روستای حصارقاضی وارد شهرستان ورامین شد و این مدرسه را مورد افتتاح قرار داد.

مدرسه روستایی عشایری 6 کلاسه شهدای دانایی در ورامین افتتاح شد

لازم به ذکر است که بطحایی با حضور در این شهرستان به مقام شامخ شهدای حصار قاضی نیز ادای احترام کرد.

در حاشیه این مراسم محمد حیدری، بخشدار جواد آباد در مصاحبه با مجله پارمیسفان گفت: مدرسه شهدای دانایی که امروز مورد افتتاح وزیر نهاده شد در بخش جواد آباد ورامین نهاده شده است و این مدرسه با کوشش سازمان نوسازی مدارس وزارت اموزش وپرورش و با همکاری کمیساریای عالی سازمان ملل ساخته شده است.

حیدری اضافه کرد: برای ساخت این مدرسه مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون تومان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه این مدرسه روستایی عشایری دارای 6 کلاس است گفت: این بخش دارای 54 مدرسه است و حدود 52 درصد دانش آموزان از اتباع افغانستان نیز در این منطقه و مدارس مشغول به تحصیل هستند.

عباس کیوانلو، مدیر اداره آموزش و پرورش منطقه جوادآباد نیز در این مراسم گفت: بخش زیادی از توسعه مدرسه سازی در این منطقه مرهون مشارکت خیرین مدرسه ساز است.

کیوانلو در ادامه با بیان اینکه بیش از 90 درصد مدارس، روستایی و یا عشایری است و در این منطقه 450 پرسنل آموزشی ، پرورشی ، اداری وخدماتی مشغول به خدمت رسانی و تعلیم و تربیت هستند اضافه کرد: دانش آموزان این منطقه همواره از استعداد های خوبی برخوردار هستند مخصوصا طی سال های اخیر شاهد پیشرفت های علمی و آموزشی این عزیزان بوده ایم.

حسین نادی، دهیار منطقه جواد آباد نیز در مصاحبه با مجله پارمیسفان گفت: یکی از مهمترین دستاوردهای دولت، رسیدگی ویژه به وضعیت روستاهاست به گونه ای که امروز روستاهای شهرستان ورامین از نظر امکانات نظیر شهرها شده اند و در برخی از مناطق روستایی حتی امکاناتی وجود دارد که نظیر آن در شهرها نیز وجود ندارد.

نادی در ادامه با اشاره به اینکه دهیاران با یک واسطه نماینده و منتخب مردم هستند و ارتباط نزدیکی با بدنه جامعه دارند گفت: اگر سیستم مدیریت دهیاران درست تعریف گردد می توانیم به توسعه متوازن برسیم.

دهیار جواد آباد گفت: یکی از مسائل اساسی در روستا این است که مردم فراوری را بلدند اما در فروش محصول مشکل دارند و ما باید بتوانیم این احتیاج را رفع کنیم تا فراوریکننده روستایی انگیزه فعالیت در روستا را داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 73

به "مدرسه روستایی عشایری 6 کلاسه شهدای دانایی در ورامین افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدرسه روستایی عشایری 6 کلاسه شهدای دانایی در ورامین افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید