مخالفت ایتالیا با اعمال تحریم های اروپا علیه روسیه

به گزارش مجله پارمیسفان، رهبران اتحادیه اروپا بمباران شهر حلب روسیه توسط جنگنده های روسی را محکوم کردند ولی به علت مقاومت ایتالیا نتوانستند تحریمهای جدیدی را علیه مسکو وضع نمایند.

مخالفت ایتالیا با اعمال تحریم های اروپا علیه روسیه

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، در حالی که کشورهای غربی، روسیه را به بمباران مناطق غیر نظامی و کشتار شهروندان عادی در این شهر متهم کرده و اقدامات مسکو را محکوم کرده اند، ولی مخالفت ایتالیا مانع از آن شده است تا اتحادیه اروپا بتواند تحریمهای جدیدی را علیه روسیه وضع کند.

فرانسه، آلمان و بریتانیا خواهان حداکثر فشار بر روسیه شده اند تا بمباران شهر حلب سوریه را متوقف کند.

متئو رنتسی نخست وزیر ایتالیا که کشورش روابط گسترده تجاری و مالی با روسیه دارد، تاکید نمود: تحریمهای مالی بخشی از راهبرد نخواهد بود چرا که تحریمها روسیه را مجبور به مذاکره برای دستیابی به یک راه چاره مسالمت آمیز نخواهد نمود.

وی در ادامه توضیح داد: ما باید هر اقدام ممکنی را برای دستیابی به یک توافق صلح آمیز با هدف حل و فصل بحران سوریه انجام دهیم ولی این سخت است که تصور کنیم این مساله باید با اعمال تحریمهای بیشتر علیه روسیه مرتبط باشد.

فرانسه کوشش زیادی را انجام داده است تا روسیه از نظر دیپلماتیک منزوی گردد. نخستین کوشش پاریس مربوط به ارائه قطعنامه ای در شورای امنیت سازمان ملل بود که با مخالفت روسیه روبرو شد. کوشش دیگر فرانسه محکومیت اقدامات روسیه در حلب سوریه از سوی 28 وزیر خارجه اتحادیه اروپا بوده است.

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در این باره گفت: احتمال وضع تحریمها هنوز به طور کامل از بین نرفته است. تا زمانی که به آتش بس احترام گذاشته نگردد، همه گزینه ها مطرح خواهد بود.

روسیه به سازمان ملل اعلام کرده است که بمباران حلب را به مدت 11 ساعت در روز آن هم برای 4 روز متوقف خواهد نمود.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز ضمن غیر انسانی دانستن بمباران حلب توسط روسیه، تاکید نمود: هر کاری بتوانم انجام می دهم تا آتش بس تمدید گردد.

وی در ادامه اضافه کرد: تحریمها هنوز به عنوان یک گزینه محتمل مطرح خواهد بود. اگر بمباران هایی که طی روزهای اخیر مشاهده کرده ایم، تشدید گردد، آنگاه یک دلیل وجود خواهد داشت تا درباره گام بعدی علیه روسیه فکر کنیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 704

به "مخالفت ایتالیا با اعمال تحریم های اروپا علیه روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت ایتالیا با اعمال تحریم های اروپا علیه روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید