رحیمی: جریمه تخلفات مالی به شدت افزایش می یابد ، نمی خواهیم آبروی کاسبان برود

به گزارش مجله پارمیسفان، وزیر دادگستری با اشاره به افزایش اختیارات سازمان تعزیرات حکومتی از سوی سران قوا گفت: طبق این مصوبه، جریمه های تخلفات به شدت افزایش می یابد.

رحیمی: جریمه تخلفات مالی به شدت افزایش می یابد ، نمی خواهیم آبروی کاسبان برود

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، امین حسین رحیمی در نشست هم اندیشی و هماهنگی مدیران اداره کل تعزیرات حکومتی در استان ها با اشاره به اجرای اصلاح نظام پرداخت یارانه و مصوبه اخیر سران قوا مبنی بر افزایش اختیارات سازمان تعزیرات حکومتی اضافه نمود: اجرای این طرح به نفع مردم است و اقدام دولت از بسیاری از جرایم و نابسامانی ها جلوگیری می نماید، اما علاوه بر فواید اجرای طرح ممکن است با اجرای این طرح سواستفاده نمایند و بخواهند در بازار نابسامانی ایجاد نمایند، اما وظیفه سازمان تعزیرات حکومتی برخورد جدی با نابسامانی بازار است.

وی به مصوبه اخیر سران قوا اشاره نمود و اظهارداشت: جریمه عدم درج قیمت که تا قبل از این کمتر از 100 هزار تومان بود اکنون به بیش از 10 میلیون تومان افزایش پیدا نموده است و رای صادره هم قطعی است.

رحیمی اضافه نمود: علاوه بر افزایش جریمه ها ابزار هایی در اختیار تعزیرات قرار گرفته که باید به خوبی برای نظارت بر بازار استفاده گردد این ابزار های قانونی از جریمه هم مهمتر است؛ اکنون روسای شعب اختیار دارند قبل از صدور رأی اگر از تخلف آن واحد صنفی اطمینان یابند می توانند آن واحد را پلمب نمایند و از این مهمتر نصب تابلو تخلف است.

وزیر دادگستری توضیح داد: هیچ واحد فراوریی یا صنفی بدون اعلام سازمان حمایت مصرف نمایندگان و فراورینمایندگان اجازه ندارد قیمت کالایی را افزایش دهد.

وی ادامه داد: بسیاری از واحد ها و فراورینمایندگان ممکن است قیمت سایر کالا ها را برمبنای قیمت کالا های اساسی تغییر دهند، اما این اقدام خلاف قانون است هرچند فراوری بسیار مهم است و به هیچ وجه نمی خواهیم به فراورینمایندگان هم اجحاف گردد.

رحیمی با تاکید بر هماهنگی بین همه ارکان دولت اضافه نمود: تعزیرات مرجع رسیدگی به تخلفات، نظارت و بازرسی برعهده وزارت صمت و اعلام قیمت از سوی سازمان حمایت مصرف نمایندگان و فراورینمایندگان انجام می گردد.

وزیر دادگستری گفت: براین اساس، گشت های مشترک سیار تعزیرات حکومتی با حضور نمایندگان دستگاه های نظارتی و اتحادیه ها و اصناف افزایش می یابد.

وی توضیح داد: ممکن است جریمه پرداخت گردد، اما نصب تابلو تخلف، آبروی تجاری آن فرد می رود؛ ما به هیچ وجه نمی خواهیم آبروی کاسبان برود، زیرا بیشتر کاسبان قانون مدار و منصف هستند و این ابزار ها برای افراد متخلف و سواستفاده گر است.

رحیمی اضافه نمود: مجموعه اقدامات قطعاً به نفع مردم خواهد بود و قطعا بدخواهان سواستفاده خواهند کرد و اگر بخواهیم کوتاهی کنیم در حق مردم اجحاف خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 تیر 1401 بروزرسانی: 15 تیر 1401 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 2111

به "رحیمی: جریمه تخلفات مالی به شدت افزایش می یابد ، نمی خواهیم آبروی کاسبان برود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رحیمی: جریمه تخلفات مالی به شدت افزایش می یابد ، نمی خواهیم آبروی کاسبان برود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید