رئیس سازمان فناوری اطلاعات: از توانمندی بخش خصوصی بهره مند شویم

به گزارش مجله پارمیسفان، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در نخستین نشست رسمی برون سازمانی خود، میزبان رئیس و اعضای هیأت مدیره نصر تهران شد تا ضمن هم اندیشی و تبیین همکاری های مشترک، از موانع و مسائل موجود در صنف فاوا مطلع شود.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات: از توانمندی بخش خصوصی بهره مند شویم

به گزارش ایران و به نقل از روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، این نشست که در محل سازمان فناوری اطلاعات برگزار گشت، نخستین نشست رسمی برون سازمانی رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران از زمان تصدی این پست بود.

در ابتدای این نشست، محمد خوانساری، معاون وزیر ارتباطات گفت: پیشرفت در کشور بدون فناوری اطلاعات ممکن نیست. به همین منظور در تلاشیم ضمن ارتباط با فعالان بخش خصوصی صنف فناوری اطلاعات، از توانمندی آنها در شکل دهی، تصمیم گیری، مقرره گذاری، نیازسنجی و طراحی پروژه های مهم و تاثیرگذار استفاده کنیم.

او مهارت افزایی نیروی انسانی متخصص در این حوزه را نیازی جدی حال حاضر کشور خواند و ادامه داد: جایگاه ایران در رتبه بندی های جهانی آموزش و تربیت نیروی متخصص در دانش فناوری اطلاعات بالاست، اما تولید مدرک تحصیلی بدون وجود مهارت، نیاز جامعه کار در بخش دولتی و بخش خصوصی را برطرف نمی کند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات برگزاری دوره های خاص و تشکیل برخی رشته های دانشگاهی مورد نیاز را راهکار مناسبی برای تأمین نیروی انسانی در این حوزه دانست.

خوانساری با ترغیب بخش خصوصی به سرمایه گذاری در بخش خدمات پایه شبکه ملی اطلاعات بر لزوم توسعه این شبکه تأکید کرد و اضافه نمود: طراحی مدل اقتصادی پایدار رمز ماندگاری خدمت است، که با همکاری بخش خصوصی قابل طراحی است.

پیشنهادات نصر تهران برای همکاری های مشترک

در بخش دیگری از این نشست، رییس و اعضای هیأت رئیسه، جمعی از اعضای هیأت مدیره و رؤسای سه رسته توسعه نرم افزار، سخت افزار و ارتباطات و خدمات فناوری ارتباطات سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران ضمن معرفی این سازمان، به طرح موضوعات مربوط به همکاری های مشترک پرداختند.

شکل دهی ارتباط موثر و پایدار بین بخش خصوصی و حاکمیت، ارتقای جایگاه نصر، بهره گیری از توان و جایگاه قانونی نصر و به ویژه نصر تهران در تنظیم گری، کاهش تصدی گری دولت و برون سپاری اجرای برخی وظایف حاکمیتی به نصر، و همچنین نحوه بهره گیری از توان بخش خصوصی و به ویژه اعضای نصر تهران در توسعه شبکه ملی اطلاعات از اهم موضوعات مطروحه بود.

بررسی موضوعات فعال نصر تهران در حوزه تهیه پیش نویس آئین نامه های تنظیم گر، برنامه های قابل اجرا برای ارتقای جایگاه مرکز داوری نصر تهران، برون سپاری تهیه پیش نویس آیین نامه ها و لوایح به تیم حقوقی نصر تهران، تهیه استانداردهای خدمات دولت الکترونیکی و بهره مندی از توان مشاوران رسمی عضو سازمان در پیش برد اهداف دولت از دیگر موضوعات مطرح شده از طریق نمایندگان این سازمان در دیدار با معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بود.

به عنوان راهکار پیشنهادی جهت پیش برد موضوعات مطرح شده، برگزاری جلسات منظم بین مدیران و نمایندگان دو مجموعه، عضویت نمایندگان دو طرف در کمیسیون ها و کارگروه های طرف مقابل و تشکیل کارگروه های مشترک برای موضوعات اساسی مورد توافق طرفین قرار گرفت.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 آذر 1400 بروزرسانی: 26 آذر 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1921

به "رئیس سازمان فناوری اطلاعات: از توانمندی بخش خصوصی بهره مند شویم" امتیاز دهید

1 کاربر به "رئیس سازمان فناوری اطلاعات: از توانمندی بخش خصوصی بهره مند شویم" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان فناوری اطلاعات: از توانمندی بخش خصوصی بهره مند شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید