شورای حکام آب، وضع آب و فاضلاب منطقه را بهبود می بخشد

به گزارش مجله پارمیسفان، تهران (پانا) - دوازدهمین جلسه شورای حکام آب در تهران برگزار گشت. وزیر نیرو در این برنامه عنوان کرد تلاش برای بهبود شرایط آب و فاضلاب منطقه یکی از پروژه های مصوب این جلسه است.

شورای حکام آب، وضع آب و فاضلاب منطقه را بهبود می بخشد

به گزارش ایرنا، رضا اردکانیان، در حاشیه دوازدهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری (تحت پوشش یونسکو) در جمع خبرنگاران اضافه کرد: این نشست، ظهر امروز پنجم خردادماه به ریاست ایران و با حضور مقام های عالی رتبه 18 کشور و 9 سازمان بین المللی به صورت ویدئوکنفرانس آغاز به کار کرد.

وی ادامه داد: در این اجلاس که به دلیل همه گیری بیماری کرونا به صورت مجازی برگزار می شود، وزرای آب و سایر مقام های عالی رتبه کشورهای ارمنستان، ازبکستان، افغانستان، جمهوری آذربایجان، آلمان، بنگلادش، پاکستان، تاجیکستان، ترکیه، سریلانکا، سوریه، سوئیس، عراق، عمان، قطر، به بررسی پروژه های مرتبط با مدیریت آب شهری پرداختند.

اردکانیان گفت: نمایندگان ارشد سازمان های بین المللی از جمله یونسکو، نماینده مقیم سازمان ملل در ایران، سازمان بهداشت جهانی، سازمان همکاری های اقتصادی اکو، بانک توسعه اسلامی، سازمان جهانی هواشناسی، انجمن بین المللی آب، سازمان همکاری های آبی جهانی و نیز انجمن آبی عمان در این اجلاس حضور داشتند.

وزیر نیرو اضافه کرد: مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری با حوزه فعالیت در مناطق غرب و جنوب آسیا و نیز آسیای میانه و شمال آفریقا در بهمن ماه سال 1380 (فوریه 2002) با پیگیری وزارت نیرو و با همکاری وزارت امور خارجه و یونسکو تأسیس و راه اندازی شد.

وی ادامه داد: فعالیت های این مرکز توسط شورای حکام در بالاترین سطح، متشکل از وزرای آب کشورهای عضو برنامه ریزی و هدایت می شود.

اردکانیان گفت: درجلسه امروز گزارش فعالیت یکساله مرکز ارائه شدو نیز برنامه های آینده اعلام و مصوب شد.

وزیر نیرو ادامه داد: بهبود مدیریت آب شهری یکی از پروژه های مصوب است که قرار شد با کمک کشور آلمان اجرایی شود.

وی تلاش برای بهبود عملکرد تکنسین های آب را از دیگر پروژه ها بیان نمود.

اردکانیان گفت: پایش خشکسالی در منطقه و تغییر اقلیم نیز از پروژه های هستند که امید است با برطرف شدن بیماری کرونا زودتر اجرایی شوند.

وزیر نیرو با اشاره به ارائه آموزش به تکنسین های آب و فاضلاب کشورهای منطقه، اضافه کرد: امیدواریم این مرکز بتواند سهم خود را در بهبود شرایط آب و فاضلاب ایفا کند.

وی اضافه کرد: پس از تاسیس این مرکز در ایران این موضوع مورد توجه جهان قرار گرفت به گونه ای که کشور مصر دومین مرکز مشابه را راه اندازی کرد.

اردکانیان ابراز امیدواری کرد: این مرکز بتواند نقش خود در بهبود شرایط آبی کشورهای منطقه را ایفا کند.

وی این مرکز را محلی برای افزایش همکاری و هم افزایی منطقه درباره مساله آب دانست.

دوازدهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری، پنجم خرداد به ریاست وزیر نیرو و با حضور مقام های عالی رتبه 18 کشور و 9 سازمان بین المللی به صورت ویدئوکنفرانس برگزار می شود.

مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری با حوزه فعالیت در مناطق غرب و جنوب آسیا و نیز آسیای میانه و شمال آفریقا بهمن سال 1380 (فوریه 2002) با پیگیری وزارت نیرو و با همکاری وزارت امور خارجه و یونسکو تأسیس و راه اندازی شد. فعالیت های این مرکز توسط شورای حکام در بالاترین سطح، متشکل از وزرای آب کشورهای عضو برنامه ریزی و هدایت می شود.

اجلاس قبلی شورا دوم مهر 1399 در تهران با حضور وزرا و مقام های ارشد آب کشورهای عضو شورای حکام مرکز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گشت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1681

به "شورای حکام آب، وضع آب و فاضلاب منطقه را بهبود می بخشد" امتیاز دهید

1 کاربر به "شورای حکام آب، وضع آب و فاضلاب منطقه را بهبود می بخشد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای حکام آب، وضع آب و فاضلاب منطقه را بهبود می بخشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید