ایجاد شورای مشورتی در دانشگاه جنبه تشریفاتی ندارد

به گزارش مجله پارمیسفان، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد با بیان اینکه ایجاد شورای مشورتی در دانشگاه جنبه تشریفاتی ندارد؛ بلکه شورایی عملکردی است، گفت: تشکیل مجمع مشورتی دانشگاه کار سیاسی نیست.

ایجاد شورای مشورتی در دانشگاه جنبه تشریفاتی ندارد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خبرنگاران از مشهد، مسعود طاهری لاری صبح امروز در نخستین نشست شورای مشورتی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد که با حضور اعضای منتخب هیئت علمی هر دانشکده معرفی شده به این شورا برگزار شد، درباره ایجاد این شورا توضیحاتی داد و گفت: دانشگاه یک خانواده است و همه ما در قبال آن مسئولیم و باید برای اعتلای آن به همدیگر کمک کنیم.

وی فلسفه وجودی و یکی از اهداف مهم این شورا را کمک به سیاست گذاری، برنامه ریزی، تصمیم سازی و تصمیم گیری درباره برنامه های دانشگاه دانست و کمک به اجرای برنامه ها، ایجاد پل ارتباطی بین استادان و مسئولان دانشگاه، ارتقا در پیشرفت روزافزون دانشگاه و شناسایی مسائل و ارائه راه حل توسط استادان و در نهایت استفاده از خرد جمعی و استفاده از تجارب، دیدگاه ها و نگاه استادان به مسائل مختلف را از اهداف دیگر تشکیل این شورا اعلام کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد با تأکید بر اینکه برای حل مسائل جامعه نیازمند حل مسائل داخل دانشگاه هستیم، اظهار کرد: اعتقاد و اعتماد درونی به نخبگان دانشگاهی دارم که می توانند با مهارت و توانمندی خود مبدأ تحول در درون و بیرون دانشگاه باشند.

طاهری با بیان اینکه ایجاد شورای مشورتی جنبه تشریفاتی ندارد، بلکه شورایی عملکردی است، افزود: افراد معرفی شده به این شورا همه افراد ماهر و باتجربه و آشنا به مسائل دانشگاه هستند.

وی با بیان اینکه تشکیل مجمع مشورتی دانشگاه کار سیاسی نیست؛ بلکه بررسی امکانات و ظرفیت های بالقوه و بالفعل دانشگاه توسط استادان و کارکنان است، در این زمینه از استادان منتخب در این شورا خواست، خروجی این شورا تنها طرح مسئله نباشد؛ بلکه براساس واقعیت ها راه حل پیشنهاد شود تا تصمیمات اثربخش در بخش های مختلف آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و ... اتخاذ شود.

4062/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1242

به "ایجاد شورای مشورتی در دانشگاه جنبه تشریفاتی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد شورای مشورتی در دانشگاه جنبه تشریفاتی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید