انتخاب امارات به عنوان عضو غیر دائم شورای امنیت

به گزارش مجله پارمیسفان، مجمع عمومی سازمان ملل متحد، امروز (آدینه 11 ژوئن) امارات، برزیل، آلبانی، غنا و گابن را به عنوان عضو غیردائمی شورای امنیت برای یک دوره دو ساله 2022 تا 2023 انتخاب کرد.

انتخاب امارات به عنوان عضو غیر دائم شورای امنیت

با تور دبی ارزان در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، ولکان بوزکر رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: بعد از کسب دو سوم آرا کشورهای امارات، برزیل، آلبانی، غنا و گابن به عنوان عضو غیر دائمی شورای امنیت برای یک دوره دو ساله از یکم ژانویه 2022 انتخاب شدند.

کشورهای فوق الذکر جای ویتنام، نیجر، تونس، استونی ... را در شورای امنیت خواهند گرفت و عضویت آنها تا سی و یکم دسامبر سال 2023 ادامه خواهد داشت.

محمد بن زاید، ولی عهد ابوظبی در توئیتی به مناسبت انتخاب این کشور به عنوان عضو غیر دائم شورای امنیت نوشت: انتخاب کشور امارات، امروز به عضویت شورای امنیت سازمان ملل برای یک دوره دو ساله از 2022 تا 2023 بیانگر اعتماد جامعه جهانی به سیاست های امارات و شایستگی این کشور در سیستم دیپلماتیک آن و تاثیر گذار بودن این سیستم است.

ولی عهد ابوظبی در ادامه توئیت خود اضافه کرد: با توجه به مبادی و ارزش هایی که دولت امارات بر پایه آنها پایه گذاری شده، این کشور مسئولیت خود در تحکیم پایه های صلح و همکاری و رشد و توسعه صحنه بین المللی را ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1716

به "انتخاب امارات به عنوان عضو غیر دائم شورای امنیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب امارات به عنوان عضو غیر دائم شورای امنیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید