کرونا در اروپا، از عبور آمار مبتلایان از مرز4 میلیون نفر تا اولین کرونایی در فاجعه بارترین اردوگاه پناهندگان

به گزارش مجله پارمیسفان، نتایج جدیدترین اخبار کرونا در اروپا از عبور آمار مبتلایان از مرز 4 میلیون نفر و کشف اولین مورد ابتلا به کرونا در بزرگترین اردوگاه پناهندگان یونان که شرایطی فاجعه بار دارد خبر می دهد.

کرونا در اروپا، از عبور آمار مبتلایان از مرز4 میلیون نفر تا اولین کرونایی در فاجعه بارترین اردوگاه پناهندگان

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا در اروپا همچنان تیتر اول بسیاری رسانه های اروپایی بوده و با توجه به افزایش مجدد شمار مبتلایان به این بیماری در بسیاری کشورهای اروپایی نگرانی های زیادی را ایجاد نموده است.

کشف اولین مورد ابتلا به کرونا در بزرگترین اردوگاه پناهندگان یونان

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا نشان می دهد که در بزرگترین اردوگاه پناهندگان یونان در موریا اولین مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است. یکی از نمایندگان وزارت مهاجرت یونان روز چهارشنبه اطلاع داد که تست کرونای یک مرد سومالیایی 40 ساله در این اردوگاه مثبت شده است.

در اردوگاه موریا در جزیره لسبوس یونان حدود 13 هزار پناهجو تحت شرایط سخت زندگی می نمایند. بر اساس اطلاعات سازمان پزشکان بدون مرز از اواخر جولای بیش از 300 تن از این مهاجران به دلیل سن بالا و یا شرایط سلامتی که دارند جزو گروه های پر خطر در صورت ابتلا به کرونا محسوب می شوند.

تعویق تاریخ برگزاری نمایشگاه کتاب لایپزیگ آلمان

نمایشگاه کتاب لایپزیگ آلمان هم تاریخ برگزاری خود را به دلیل شیوع کرونا از ماه مارس سال آینده به اواخر ماه می به تعویق انداخت. رئیس این نمایشگاه بیان کرد که تاریخ انتخاب شده جدید به دلیل هم زمان شدن با فصل گرما انعطاف پذیری بیشتری را برای برگزار نمایندگان نمایشگاه ایجاد می نماید. این نمایشگاه قرار است از 27 تا 30 ماه می سال آینده برگزار گردد. نمایشگاه کتاب لایپزیگ یکی از بزرگترین نمایشگاه ها در آلمان است که سال گذشته با حضور 286 هزار دیدار نماینده برگزار گردید.

در بخش هایی از اسکاتلند هم به دلیل افزایش چشمگیر شمار مبتلایان محدودیت های ارتباطی تقویت شده است.

ابتلای 1256 مورد جدید به کرونا در آلمان در 24 ساعت

انستیتو رابرت کخ آلمان هم از ابتلای 1256 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داده است. بیشتر موارد جدید ابتلا به کرونا از ایالت بایرن گزارش شده است.

عبور شمار مبتلایان به کرونا در اروپا از مرز 4 میلیون نفر

جدیدترین آمارها نشان می دهد که شمار مبتلایان جدید به کرونا در اروپا از مرز 4 میلیون نفر گذشته است. بر اساس آمارهای رسمی منتشر شده تا عصر سه شنبه 4006077 نفر در اروپا به کرونا مبتلا شده و بیش از 216 هزار نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری فوت نموده و 2.3 میلیون مبتلا هم بهبود یافته اند.

کرونا فاجعه قرن

وزیر بهداشت اتریش با تاکید بر اینکه کرونا فاجعه قرن است که کشورش را با چالش های کلانی روبرو نموده است از در دسترس قرار دریافت واکسن کرونا تا اوایل امسال میلادی و واکسینه شدن همه شهفرایندان اتریشی که می خواهند تا تابستان سال آینده اطلاع داد.

رادولف آنشوبر، وزیر بهداشت اتریش در سخنانی به شرایط کرونایی در کشورش پرداخته و گفت: این بیماری همه گیر فاجعه قرن است همانی که اتریش را در برابر چالش های عظیمی قرار می دهد.

کاهش میانگین سن مبتلایان به کرونا در اتریش

وی همچنین به این مسئله اشاره نمود که مبتلایان به کرونا بسیار جوان تر از زمان نقطه اوج کرونا در ماه آوریل شده اند. به گفته وی در آن موقع میانگین سن افراد مبتلا 59 سال بود و حالا به سی سال رسیده است.

وی همچنین درباره دستیابی به واکسن کرونا تا ژانویه سال آینده میلادی ابراز خوش بینی نموده و آن را قابل تصور دانست و تاکید نمود که اولین موارد واکسن باید ابتدا برای کارکنان بخش های بهداشت و سلامت اجرایی گردد.

در اتریش هم اخیرا آمار مبتلایان به کرونا افزایش چشمگیری داشته است و صدر اعظم اتریش از اقدامات سخت گیرانه تر برای مهار این بحران در پاییز و زمستان اطلاع داده و یک پاییز سخت را در انتظار شهفرایندان این کشور دانسته است.

مقاومت مدیران مدارس انگلیس در برابر تصمیم دولت برای بازگشایی

دولت انگلیس تصمیم دارد این هفته مدارس کشور را بازگشایی کند. اما نتایج یک آنالیز نشان می دهد صدها نفر از مدیران مدارس در برابر این تصمیم دولت مقاومت می نمایند.

از طرفی درخواست بوریس جانسون برای بازگشت شهفرایندان به محل کار هم کمتر با استقبال شهفرایندان روبرو شده است.

مدیران مدارس تصمیم دولت برای بازگشایی مدارس را عجولانه دانسته و از دستورالعمل های دولت در این باره سرپیچی می نمایند. این اقدام آن ها با حمایت های اتحادیه های مربوطه هم روبرو شده است. میلیون ها پدر و مادر انگلیسی می ترسند که بچه ها و اعضای خانواده آن ها در صورت بازگشایی مدارس به کرونا مبتلا شوند.

نتایج یک آنالیز نشان می دهد که تا حدود یک چهارم کل دانش آموزان انگلیسی بعد از بازگشایی مدارس در خانه می مانند و به مدرسه نمی فرایند. دولت برای این خانواده ها جریمه هم معین نموده است.

ابراز نگرانی نخست وزیر اسپانیا درباره شرایط وخیم کرونایی مادرید

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا درباره صعود چشمگیر موارد جدید ابتلا به کرونا در مادرید و اطراف آن ابراز نگرانی نموده و گفت: شرایط بهداشت عمومی و توسعه و گسترش این بیماری همه گیر در پایتخت بسیار نگران نماینده است.

در اسپانیا اخیرا آمار مبتلایان روزانه به شدت افزایش پیدا نموده است. بر اساس اعلام وزارت بهداشت اسپانیا از روز آدینه تا دوشنبه حدود 23 هزار مبتلای جدید در این کشور ثبت شده است و 1656 مورد هم در هفت روز گذشته در بیمارستان ها بستری شده اند که از بین آن ها 25 درصد مربوط به منطقه مادرید بوده است.

انتقاد شدید بروکسل به اقدام مجارستان در بستن مرزها

اتحادیه اروپا هم از مجارستان شفاف سازی درباره بستن مجد مرزها به دلیل مقابله با بحران کرونا را درخواست نموده است.

افزایش نرخ بیکاری در اسپانیا

آمارها نشان می دهد که بیکاری در اسپانیا در ماه آگوست مجددا افزایش پیدا نموده است. در مجموع حدود 3.8 میلیون اسپانیایی در ماه گذشته بیکار بوده اند. این آمارها را وزارت کار این کشور اعلام نموده است. تعداد بیکاران در این ماه حدود 30 هزار نفر بیشتر از جولای بوده است. این از یک افزایش 0.79 درصدی نرخ بیکاری خبر می دهد.

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های دنیا هم بعد از ماه ها وقفه مراسمات با حضور مردم بار دیگر در مجامع عمومی ظاهر می گردد.

جدیدترین آمار ابتلا به کرونا در کشورهای اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارهای رسمی، کرونا همچنان در اروپا قربانی می گیرد و تا به حال 470973 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 29152 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 337168 نفر به کرونا مبتلا شده و 41504 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

فرانسه هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته تا به حال 286007 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 30661 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 270189 نفر به کرونا مبتلا شده و 35491 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در آلمان هم تا به حال 246001 نفر به کرونا مبتلا شده و 9381 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1212

به "کرونا در اروپا، از عبور آمار مبتلایان از مرز4 میلیون نفر تا اولین کرونایی در فاجعه بارترین اردوگاه پناهندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از عبور آمار مبتلایان از مرز4 میلیون نفر تا اولین کرونایی در فاجعه بارترین اردوگاه پناهندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید