کارتر: ریاست جمهوری ترامپ غیرقانونی است

به گزارش مجله پارمیسفان، یک از روسای جمهور اسبق آمریکا گفت که رئیس جمهور کنونی این کشور در انتخابات پیروز نشده و او را رئیس جمهور غیر قانونی خطاب کرد.

کارتر: ریاست جمهوری ترامپ غیرقانونی است

به گزارش گروه بین الملل مجله پارمیسفان، جیمی کارتر رئیس جمهور اسبق آمریکا گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا واقعا در انتخابات ریاست جمهوری پیروز نشده و به صورت غیرقانونی رئیس جمهور شده است.

خبرگزاری آلمان بیان کرد که این سیاستمدار 94 ساله دموکرات در جریان میزگردی در شهر لیسبورگ واقع در ایالت ویرجینا گفت که بدون حمایت روسیه، ترامپ قادر نبود که سمت ریاست جمهوری را کسب کند.

کارتر گفت: من فکر می کنم با وجود اینکه مداخله (روسیه) هنوز ارزیابی نشده، اما تحقیقات کامل نشان خواهد داد که ترامپ در انتخابات سال 2016 پیروز نشده است. او در انتخابات مغلوب شد و به این دلیل رئیس جمهور شد که روس ها از وی حمایت کردند.

زمانی که از کارتر پرسیده شد، آیا معتقد است که ترامپ رئیس جمهور غیرقانونی است؟ در پاسخ گفت: طبق آنچه گفته ام و نمی توام از آن برگردم، با کمال میل می گویم که بله.

پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 در آمریکا و به قدرت رسیدن ترامپ در کاخ سفید، اتهاماتی علیه روسیه مبنی بر مداخله در روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مطرح شد که البته مسکو بارها این اتهامات را بی اساس خوانده و این ادعاها را رد نموده است.

گزارش خلاصه شده رابرت مولر بازپرس ویژه دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا درباره تبانی ادعایی تیم ترامپ با روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا چندی پیش منتشر شد.

این گزارش به این جمع بندی رسیده که اعضای تیم ترامپ با دولت روسیه تبانی ننموده اند. مولر علی رغم این، در این گزارش از 10 اقدام توسط ترامپ نام برده که می توان آنها را مصداق مانع تراشی در اجرای عدالت دانست.

پس از آن دموکرات های کنگره با انتقاد از وزیر دادگستری به خاطر سانسور گزارش مولر خواهان انتشار گزارش کامل وی شدند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 251

به "کارتر: ریاست جمهوری ترامپ غیرقانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارتر: ریاست جمهوری ترامپ غیرقانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید