اولین واکنش کرملین به اتهام زنی پمپئو علیه روسیه

به گزارش مجله پارمیسفان، فارس نوشت: دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین امروز (پنجشنبه) اتهام زنی های بامداد امروز (پنجشنبه) مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به مقام های عالیرتبه روسیه درباره مسمومیت الکسی ناوالنی یکی از چهره های مخالف کرملین، را نادرست و غیرقابل قبول توصیف کرد.

اولین واکنش کرملین به اتهام زنی پمپئو علیه روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی تاس، پسکوف در مورد لفاظی های پمپئو گفت: ما اظهارات وی را شنیدیم. علاقمندیم که دلایل این حادثه را دریابیم. معتقدیم که هرگونه ارتباط مستقیم یا غیرمستقیم یا نشانه ای درباره مداخله هر نماینده رسمی روسیه در این رخداد غیرقابل قبول و اشتباه فاحش و تحریف حقیقت است.

پمپئو بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) مدعی شد که احتمالا مقامات عالی رتبه روسیه دستور مسموم شدن ناوالنی را صادر نموده اند.

پسکوف در مورد شرایط فعلی این چهره مخالف روسیه شرح داد: گزارشات رسانه ای وجود دارد، ما عادت داریم در مقابل این گزارشات رسانه ای بسیار محتاط باشیم. تا زمان به دست آوردن اطلاعات رسمی، قصد نداریم از این گزارشات رسانه ای بعنوان منبع اصلی خبر یاد کنیم.

الکسی آناتولیویچ ناوالنی، سیاستمدار مخالف روسیه و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور است که یکی از رهبران تظاهرات های اعتراضی علیه دولت روسیه در سال های 2011 و 2012 بود.

او روز 20 اوت هنگام پرواز از شهر تومسک در روسیه به سمت مسکو، پایتخت این کشور علائم بیماری از خود نشان داد و بعد از فرود اضطراری هواپیما در شهر امسک به بیمارستانی در این شهر منتقل شد.

از همان روزهای اول این حادثه و پیش از آن که آزمایش و تحقیقی انجام گردد، غرب علیه روسیه موضع گیری کرد و انگشت اتهام را به سمت مسکو نشانه رفت.

دولت آلمان روز چهارشنبه (2 سپتامبر/ 12 شهریور) بیان کرد یک آزمایشگاه متعلق به ارتش این کشور شواهد انکارناپذیری در اختیار دارد که نشان می دهند آلکسی ناوالنی 44 ساله توسط عامل اعصاب مسموم شده است.

سخنگوی کرملین در مورد ادعاهای آلمان نیز شرح داد که اگر آلمان واقعاً اسناد و شواهدی در اختیار دارد، باید با روسیه به اشتراک بگذارد.

وی در این خصوص گفت: ما فقط به این فکر می کنیم که چه مسئله ای با به اشتراک گذاری این نتایج با ما وجود دارد و قطعاً ما همچنان ترجیح می دهیم که (آلمان) مستقیماً نتایج را در اختیار ما قرار دهد.

پسکوف همچنین با بعضی گزارش های رسانه ای مبنی بر وعده ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای راه اندازی کمیسیون آنالیز پرونده ناوالنی در گفت وگوی تلفنی با نخست وزیر ایتالیا را رد کرد.

وی همچنین برای همکاری روسیه با آلمان در مورد تحقیق درباره مسمومیت ناوالنی ابراز آمادگی کرد و گفت: روسیه آمادگی تبادل اطلاعات با آلمان را دارد. پزشکان روس ابتکار عمل مربوط به این ماجرا را مطرح نموده اند اما متأسفانه پاسخی از سوی همکاران آلمانی خود دریافت ننموده ایم.

مسکو از همان ابتدا اتهامات غرب در مورد ناوالنی را رد کرد و بیان کرد که حیرت آور است که برلین قبل از تماس مستقیم با روسیه مسئله را با اتحادیه اروپا، ناتو و طرف های ثالث در میان گذاشته است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1227

به "اولین واکنش کرملین به اتهام زنی پمپئو علیه روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین واکنش کرملین به اتهام زنی پمپئو علیه روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید