پیغام رییس جهاد دانشگاهی به&zwnjمناسبت روز دانشجو

به گزارش مجله پارمیسفان، به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی، در متن پیغام دکتر حمیدرضا طیبی آمده است: بسم الله الرحمن الرحیم

پیغام رییس جهاد دانشگاهی به&zwnjمناسبت روز دانشجو

ابزارِ پرقدرتِ علم همیشه مورد طمع استعمار و استکبار بوده است تا به اهداف سلطه جویانه خود دست یابد. آنچه امروز از تاریخ، پیش روی ماست گواهی می دهد در کنار پیشرفت ها و برکات دانش که در ذات خود با فطرت انسانی هماهنگ است، رویدادهای ناگوار، فجایع ضدبشری و جبران ناپذیر، نابرابری ها و هجمه به فرهنگ ها و ملت ها به پشتوانه علم اتفاق افتاده است.

درست در نقطه مقابل این اقدامات و از همان مبدأ تحولاتِ عظیمِ علمی یعنی دانشگاه، جنبش های دانشجویی همچون نهال هایی امیدبخش سَربَر آوردند تا بر اساس فطرت پاکِ طالبان علم، جلوی قطع پیوند علم با ارزش ها را بگیرند و اجازه ندهند تا اهداف استکباری جامه عمل بپوشد.

شهادت دانشجویان معترض به ورود معاون وقت رییس جمهور آمریکا به دانشگاه تهران در 16 آذر 1332، حضور فعال دانشجویان در شروع نهضت اسلامی امام خمینی (ره) در دهه 40 و در نهایت نقش متمایز دانشگاه در تحولات دهه 50 و پیروزی انقلاب اسلامی، همگی رویدادهایی است که نشان از پیشرو بودن جنبش دانشجویی در تحقق سنتِ ریشه دارِ دانش بشری یعنی علم و آگاهی در راستا اهداف متعالی و انسانی دارد.

به این سبب است که 16 آذر ماه بعنوان روز دانشجو همیشه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اینجانب ضمن ادای احترام به پیشگاه شهدای دانشجو و آرزوی دستیابی جنبش دانشجویی به اهداف انقلابی، عدالت طلبانه و ضداستکباری خود، شانزدهم آذر ماه را به دانشجویان آینده ساز میهن، اساتید و دانشگاهیان بویژه دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی جهاد دانشگاهی تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1386

به "پیغام رییس جهاد دانشگاهی به&zwnjمناسبت روز دانشجو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام رییس جهاد دانشگاهی به&zwnjمناسبت روز دانشجو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید