پمپئو: با دولت بایدن، آمریکا به سال های ضعف دوره اوباما بازمی شود

به گزارش مجله پارمیسفان، وزیر امور خارجه دوره ترامپ در مصاحبه ای درباره نشست بایدن با رهبران دنیا در نشست گروه هفت و آنچه از نشست رئیس جمهوری آمریکا با ولادیمیر پوتین انتظار میرود، صحبت کرد.

پمپئو: با دولت بایدن، آمریکا به سال های ضعف دوره اوباما بازمی شود

مایک پامپئو، وزیر خارجه سابق آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز ساندی گفت، زمانی که شنید دولت بایدن درباره بازگرداندن ایالات متحده صحبت میکند، او تاکید نمود که آنها درباره بازگرداندن ایالات متحده به سالهای دولت اوباما حرف میزنند که آمریکا ضعیف بود.

کریس والاس، مجری فاکس نیوز از پامپئو خواست تا به مصاحبه آنتونی بلینکن، وزیر خارجه کنونی آمریکا که اندکی پیش از آن پخش شد واکنش نشان دهد و بعد پامپئو گفت که دولت بایدن دارد ایالات متحده را به سمت سالهای حضور اوباما میبرد.

پامپئو گفت: خب به طور کلی وقتی شنیدم این دولت درباره بازگرداندن آمریکا صحبت میکند، در واقع درباره بازگرداندن به چیزی حرف میزند که باراک اوباما برای هشت سال انجام داد و آمریکا ضعیف بود.

او اضافه نمود: ممکن است ما مورد پسند واقع بشویم... خیلی از مردم درباره اینکه چقدر اوقات خوشی را در جی 7 گذراندند، صحبت میکنند، همه رئیس جمهور بایدن را دوست دارند. آنچه اهمیت دارد، این نیست که آنها آمریکا را دوست دارند، بلکه این است که آنها به ما احترام بگذارند و اینکه ما نتایج خوبی برای مردم آمریکا داشته باشیم. ما باید روی چیزهایی تمرکز کنیم که بیشتر برای آمریکا اهمیت دارد.

پامپئو در ادامه با ابراز نگرانی درباره بحث تغییر اقلیمی که در صدر دستورکار گروه 7 قرار داشت، گفت سیاستهایی نظیر توافق سبز تازه زندگی را برای آمریکایی ها بهتر نمی کند.

در ادامه این مصاحبه، مایک پامپئو تاکید نمود که چگونه بایدن 10 هزار شغل را با خط لوله کی استون ایکس.ال در آمریکا از بین برد اما اجازه داد تا فرایند ساخت خط لوله روسی نورد استریم 2 ادامه یابد. شرکت تی.سی انرژی که مالک خط لوله کی استون ایکس.ال است، در روزهای اخیر از لغو این پروژه اطلاع داد.

پامپئو گفت: آنها به خط لوله روسی که قلب زیرساخت انرژی اروپا را تهدید میکند، اجازه کار دادند و البته میتوانیم به حملات سایبری علیه خط لوله کلونیال هم اشاره کنیم. رئیس جمهور ترامپ و تیم ما درباره اینکه واکنش ما به حملات سایبری چه خواهد بود، خیلی شفاف بودیم. ما تغییر کردیم. این یک ایده کاملا مسخره است اما ما قوانینی که به ما اجازه میدهند تا به این حملات واکنش نشان دهیم، تغییر دادیم. امیدوارم دولت بایدن از ابزارهایی که ما فراهم کردیم، استفاده کند.

پیشتر بعلاوه شبکه خبری فاکس نیوز گزارش داد که لابی گرهای خط لوله نورد استریم به جلب حمایت برای نامزدی بلینکن برای پست وزارت خارجه آمریکا یاری کردند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1761

به "پمپئو: با دولت بایدن، آمریکا به سال های ضعف دوره اوباما بازمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: با دولت بایدن، آمریکا به سال های ضعف دوره اوباما بازمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید