پاسخ سخنگوی دفتر نمایندگی ایران به خبر دیدار ظریف با سناتور آمریکایی

به گزارش مجله پارمیسفان، سخنگوی دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل در واکنش به خبر دیدار ظریف با سناتور آمریکایی بیان کرد که این جلسه در راستای روند عادی جلسات نمایندگی ایران با اعضای کنگره اجرا شده است.

پاسخ سخنگوی دفتر نمایندگی ایران به خبر دیدار ظریف با سناتور آمریکایی

به گزارش گروه سیاست خارجی مجله پارمیسفان، علیرضا میریوسفی سخنگو و رایزن مطبوعاتی دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک در خصوص انتشار خبر دیدار محمدجواد ظریف با دایان فینشتاین سناتور دموکرات عنوان نمود: این جلسه در راستای روند عادی (نرمال) جلسات نمایندگی ایران با اعضای کنگره اجرا شده است.

به گزارش فارس، پایگاه خبری پالیتیکو روز پنج شنبه مدعی شد که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چند هفته پیش در جریان سفرش به نیویورک، با دایان فینشتاین سناتور مطرح دموکرات دیدار نموده است.

دفتر این سناتور آمریکایی در خصوص شام کاری فینشتاین و ظریف، گفته است که این دیدار با مشورت با وزارت خارجه آمریکا اجرا شده است. در بیانیه دفتر این سناتور آمده است: دفتر پیش از این دیدار با وزارت خارجه در تماس بود تا هم به آن ها اطلاع دهد که این دیدار صورت می گیرد و هم آخرین اطلاعات را از فعالیت های ایالات متحده و ایران دریافت کند.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا به پالیتیکو گفته است که این دیدار به درخواست این وزارتخانه انجام نشده است. کاخ سفید هم از اظهار نظر در این مورد خودداری نموده است.

پالیتیکو هفته پیش هم با اشاره به اینکه شماره و نام ظریف روی صفحه تلفن همراه فینشتاین دیده شده، گزارش داده بود که محتمل است این سناتور آمریکایی با ظریف تلفنی گفت وگو نموده باشد.(اینجا بخوانید)

مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل اخیرا در مصاحبه با شبکه سی.بی.اس نیوز در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا شما با اعضای کنگره گفت وگو می کنید پاسخ داد: با برخی از اعضای کنگره صحبت نموده ایم، البته نه اخیراً. این رویه ای معمول است که ما گاهاً آن را انجام می دهیم.

تخت روانچی در پاسخ به این سوال که با چه کسانی صحبت می کنید گفت: من شخصاً با کسی در کنگره صحبت ننموده ام.(بیشتر بخوانید)

فینشتاین که رئیس سابق کمیته اطلاعات سناست، از منتقدان سیاست خارجی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به شمار می آید و اخیرا چند بار از کاخ سفید خواسته به جای تنش آفرینی، برای گفت وگو با ایران کوشش کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 مرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 220

به "پاسخ سخنگوی دفتر نمایندگی ایران به خبر دیدار ظریف با سناتور آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ سخنگوی دفتر نمایندگی ایران به خبر دیدار ظریف با سناتور آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید