هوش مصنوعی شعر می سراید!

به گزارش مجله پارمیسفان، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، گوگل ابزاری به نام شعر با شعر(Verse by Verse) ارائه نموده که به کاربر یاری می نماید تا شعر زیبایی بسراید.

هوش مصنوعی شعر می سراید!

آخرین پروژه آزمایشی این شرکت که شعر نویسی با هوش مصنوعی است، پیشنهاداتی با شیوه شعر نویسی مشهورترین شاعران آمریکایی به کاربران ارائه می نماید.

کاربر می تواند 3 شاعر را انتخاب کند تا از آنها الهام بگیرد مانند امیلی دیکینسون، والت وایتمن و ادگار آلن پو. پس از انتخاب شاعران و ساختار شعر، ابزار هوش مصنوعی گوگل از کاربر می خواهد تا مصرع اول شعر را بنویسد. در مرحله بعد هوش مصنوعی گزینه های مختلفی را به او پیشنهاد می نماید.

البته این ابزار کاربر را مجبور نمی نماید حتما از پیشنهاداتش استفاده کند. او می تواند آنها را دستکاری یا رد کند.

هدف این ابزار الهام بخشی به کاربران است و درواقع یک شعر کامل را به جای او نمی نویسد. مهندسان گوگل برای ساخت این ابزار مجموعه بزرگی از اشعار کلاستیک را در سیستم بارگذاری کردند. آنها از آثار هر شاعر برای ارتقای مدل های هوش مصنوعی استفاده کردند تا شیوه های شعر نویسی مختلف را بهبود دهند.از آنجا که هدف مهندسان آن بود که سیستم پیشنهاداتی مرتبط به کاربران ارائه کند بنابراین به سیستم هوش مصنوعی آموزش داده شد تا درک کند بهترین گزینه ها برای مصرع بعدی یک شعر کدام هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1357

به "هوش مصنوعی شعر می سراید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی شعر می سراید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید