نسل بعدی اپل کورسا؛ جسور و خالص و پراحساس

به گزارش مجله پارمیسفان، جسورتر، احساسی تر و حتی عملکرد بیشتر برای شبیه سازی و با موتورهای برقی و هیبریدی کاملاً نو، کورسا نو، این پیشنهاد قدرتمند، اپل را در بخش خودروهای کوچک به سطح بعدی می برد.

نسل بعدی اپل کورسا؛ جسور و خالص و پراحساس

کورسا نو با طراحی نو خود از جمله چهره برند ویزور خاص اپل در قسمت جلو و نوشتار اپل با اطمینان در وسط قسمت پشت، شگفتی می باشد.

فناوری های بروز باعث می شوند رانندگی آرام تر گردد. کورسا نو به عنوان گزینه ای، کاکپیت کاملاً دیجیتالی با بستر Snapdragon Cockpit Platform از Qualcomm Technologies با سیستم رسانه های نو و کاربری ساده و صفحه نمایش رنگی 10 اینچ ارائه می نماید. چراغ ماتریس LED Intelli-Lux® که کورسا در سال 2019 به بخش خودروهای کوچک معرفی نموده بود، بعلاوه بهبود یافته است و دقت بیشتری دارد - حالا با 14 المان LED. و تفسیر نوترین نسخه از خودروی پرفروش خودروهای کوچک نیز از تکنولوژی فزونی در قسمت موتور برخوردار است.

اپل کورسا الکتریک هم اکنون با قدرت و باتری بهبود یافته ای عرضه می گردد که با انطباق استانداردهای WLTP، دارای بردی تا 402 کیلومتر است. کورسا اولین مدل اپل است که به صورت هیبرید با سیستم 48 ولت در دسترس خواهد بود. بنابراین، کورسا نو به مشتریان گزینه ای از موتورها ارائه می دهد، از موتورهای صرفاً برقی تا موتورهای هیبرید و موتورهای احتراقی بسیار کارآمد که در این بخش بی نظیر است.

مدیر عامل اپل، فلوریان هوتل می گوید:

اپل کورسا بیش از 40 سال است که محبوب ترین خودروی فروشی است. در دو سال گذشته بعلاوه برترین خودروی کوچک در آلمان و در سال 2021 برترین خودروی به طور کلی در انگلستان بود. برای ما، این موفقیت تاییدیه کار ماست و الهام بیشتری برای بهتر عمل کردن در آینده ارائه می دهد. کورسا نو حتی مدرن تر، حتی احساسی تر و بهتر است. با طراحی خیره نماینده، فناوری های بروز از بخش های بالاتر و فناوری برقی و هیبرید نو و بدون آلاینده محلی، ما می خواهیم مشتریان را الهام بخشیم و به آنها نشان دهیم چه چیزی را از یک خودروی کوچک امروزی انتظار دارند

جسور، خالص و پر احساس: طراحی نو کورسا با ویزور اپل

تناسب کامل و دقت تا جزئیات کوچکترین، همه در یک ظاهر جسورانه و خالص جمع شده است - این است کورسا نو اپل. طراحان، خودروی پرفروش کوچک را حتی مدرن تر و حتی شیک تر نموده اند. ویژگی بارزترین آن ویزور قابل تشخیص است، چهره برندی که همه مدل های نو اپل را تزئین می نماید. بافت سیاه جلوی کورسا را پوشش می دهد و گریل خودرو، چراغ های جلوی LED و یونیت مرکزی اپل بلیتز را در یک عنصر ترکیب می نماید. بسته به نوع تریم، نماد برند در قسمت جلو و پشت با رنگ سیاه مجذوب نماینده یا نقره ای مات قرار داده شده است. سوراخ های هوا نوری در قسمت پایینی بامپر جلویی بزرگتر و برجسته تر از قبل است که کورسا را بیشتر در جاده ثابت می نماید.

نگاه کناری کورسا نو بعلاوه با خطوط خاص خود تحسین برانگیز است. ستون C سوراخ به نظر می رسد که به بالای خودرو می پویید (بسته به نوع تریم) و رویه پشتی همچنان تصویری واضح را نشان می دهد: نام کورسا در قسمت مرکزی درب پشتی ظاهر می گردد - همان طور که چند ماه پیش برای اولین بار در نسخه محدود اپل کورسا 40 دیده شد - و رنگ کوره گرافیکی که برای نخستین بار برای کورسا در دسترس است، باعث درخشش نو آن می گردد.

ساده و تمرکز بر ضروریات: طراحی نو کاکپیت

با توجه به ویژگی های نو بسیاری، اپل کورسا بعلاوه اتمسفری مدرن را در داخل خودرو ایجاد می نماید. الگوهای صندلی نو و طراحی نو دسته شیفت و فرمان همگی به این موضوع یاری می نمایند. با این حال، نقطه توجه - هم از نظر بصری و هم فنی - کاکپیت کاملاً دیجیتال با رسانه های نو است. پلتفرم Snapdragon Cockpit از Qualcomm Technologies شامل گرافیک بهبود یافته، رسانه ها، منظره کامپیوتری و قابلیت هوش مصنوعی (AI) است که سیستم کاکپیت را یک سیستم کاکپیت یکپارچه، با آگاهی زمینه ای و به طور مداوم ارتقا می دهد.

نمایشگر رنگی لمسی 10 اینچ اطلاعات را به صورت دیجیتال به راننده ارائه می دهد و عملکرد آن را با رابط کاربری ساده و کاربرپسند تقویت می نماید. بعلاوه، صفحه نمایش بزرگتر برای استفاده از سیستم های پیغام رسانی، راهنمایی صوتی، موسیقی و سایر امکانات رسانه ای ایجاد شده است. هنوز هم می توان برای مشاهده ساعت، نشانگر سرعت و دمای خارجی به صورت مستقل از روی داشبورد سنتی استفاده کرد.

همانطور که از الگوهای قبلی به یاد داریم، اپل کورسا با سیستم پارک کروکس چند بعدی با سنسور های خطی از پیش و عقب، سیستم بزرگنمایی پیش و عقب و سیستم هشدار خطا، با دقت بالا و با قابلیت تشخیص عوارض غیرمعمول، یاری بزرگی به راننده در شرایط جاده ای مزاحم و در پارکینگ می نماید.

بعلاوه اپل کورسا با ارتقاء خود به کیفیت برتر LED ماتریس اینتلی-لوکس، چراغ جلو را به چراغ هوشمند با قابلیت اطلاع از شرایط جاده، بازدهی نور بهبود یافته و قابلیت راهنمایی نور بهتر تبدیل می نماید. هنوز هم نور بالا و نور کم به طور اتوماتیک تنظیم می گردد و روشنایی کم نور در خنک نماینده روز نیز فعال است.

منبع: فوت و فن / netcarshow.com
انتشار: 9 خرداد 1402 بروزرسانی: 9 خرداد 1402 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 2277

به "نسل بعدی اپل کورسا؛ جسور و خالص و پراحساس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسل بعدی اپل کورسا؛ جسور و خالص و پراحساس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید