مکاره بازار فروش سوالات کنکور، با خرج کنکور، دانشگاه خارجی بروید!

به گزارش مجله پارمیسفان، به گزارش خبرنگاران، روز گذشته آزمون های سراسری با آزمون هنر آغاز شد اما همچنان بازار درآمدزایی از کنکور داغ و پر ماجراست. در این بازاری که گردش مالی بزرگی دارد از ناشران و موسسات آموزشی گرفته تا پانسیون های مطالعاتی هریک به سبک خود مشغول درآمدزایی هستند.

مکاره بازار فروش سوالات کنکور، با خرج کنکور، دانشگاه خارجی بروید!

پانسیون های مطالعاتی فضایی برای مطالعه در اختیار داوطلبان قرار می دهند و اگر به قول مدیرانشان لازم باشد خوابگاه هم به آنها می دهند. این پانسیون ها از 60 میلیون تومان تا 200 میلیون تومان برای آماده سازی داوطلب برای کنکور دریافت می کنند!

فروش سوالات کنکور یک میلیارد تومان!

اما برخی هم هستند راه آسان تری پیش روی داوطلبان قرار می دهند. کسانی که ادعا می کنند سوالات و پاسخنامه را تضمینی در اختیار دواطلب قرار می دهند! قیمت ها برای هر رشته هم فرق دارد. سوالات ریاضی، 70 میلیون، علوم انسانی 80 میلیون و تجربی 100 میلیون تومان.

یکی از این فروشندگان می گوید: این قیمت ها متعلق به روزهای قبل از آغاز آزمون سراسری بود، آزمون ها که آغاز می شود قیمت ها بالا می رود تا یک میلیارد تومان هم می رسد و البته سوالات را هم 24 ساعت قبل از کنکور به دواطلب می رسانیم.

یکی از این فروشندگان می گوید: به نام ضمانت مدارک شناسایی فرد واسطه که سوالات را از او خریده ایم به خریداران می دهیم و از واسطه چک سفید امضا و سند خانه تضمین می گیریم که بداند مسئله چقدر جدی است و سوالات کنکور را تحویل دهد.

یکی دو فروشنده هم نیستند. کافی است در سایت ها و شبکه های اجتماعی چرخی بزنید تا به راحتی چندین فروشنده سوالات کنکور پیدا کنید.

نکته اینجاست که افراد باید همان ابتدا حداقل 25 میلیون تومان به این موسسات فروش سوالات کنکور بدهند و اگر همه چیز تقلبی باشد، این پول کلا از دست می رود.

البته پلیس فتا هم بارها در این موردهشدار داده است که فروشندگان سوالات کنکور کلاهبردار هستند و داوظلبان هشیار باشند.

در بازار داغ کنکور فقط فروش سوالات کنکور مطرح نیست. سال های گذشته هم بحث فروش صندلی دانشگاه مطرح شد و حتی برخی از مسئولان مربوطه آن را تائید کردند. سال 98 هم دانشجوی دندانپزشکی تقلبی دانشگاه شهید بهشتی خبرساز شد.

بازار کنکور، مثل بازار واکسن است!

در همین زمینه خبرنگاران در گزارشی به فروش سوالات کنکور پرداخت. در ادامه نظر برخی از کابران را در این مورد می خوانید:

کسانی که سوالات را می خرند کارشان حلال تر از کسانی است که با سهمیه به دانشگاه می فرایند.

کلاهبرداری است، بعد از پرداخت پول بلاک می کنند و دست خریدار به جایی بند نیست.

کنکور بازار خوبی است، مثل بازار واکسن!

من اگه 100 میلیون داشتم، درس را کنار می گذاشتم و وارد صنعت می شدم.

سازمان سنجش تمام اینها را می داند و هر بار هم این مسئله را انکار می کند.یک طرف سهمیه ها و یک طرف تقلب ها که خود سازمان در جریان است و یک طرف هم فروش سئوالات که بعید هم نیست.

با این پول می توان به کشورهای دیگر رفت و آنجا ادامه تحصیل داد.

چه کاریه؟ یک میلیارد را پس انداز کن سودش را بگیر!

آزمون سراسری 1400 روز گذشته آغاز و تا روز شنبه 12 تیر ادامه دارد. در این آزمون تعداد 662 هزار و 114 داوطلب زن و تعداد 449 هزار و 704 داوطلب مرد در آزمون سراسری 1400 ثبت نام کرده اند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1728

به "مکاره بازار فروش سوالات کنکور، با خرج کنکور، دانشگاه خارجی بروید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکاره بازار فروش سوالات کنکور، با خرج کنکور، دانشگاه خارجی بروید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید