فردا 3 گروه از دانش آموزان به مدرسه می فرایند

به گزارش مجله پارمیسفان، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت آموزش و پرورش از شروع آموزش حضوری برای 3 گروه از دانش آموزان از فردا روز شنبه سوم مهر اطلاع داد.

فردا 3 گروه از دانش آموزان به مدرسه می فرایند

علیرضا کمرئی در شبکه خبر درباره بازگشایی مدارس اظهار کرد: 19 ماه از وقفه در آموزش حضوری می گذرد و در سال تحصیلی نو نگرش مثبت برای بازگشت دانش آموزان به مدرسه ایجاد شده است.

وی اضافه نمود: اول مهر شروع سال تحصیلی بود و فعالیت آموزشی از روز شنبه سوم مهر در بستر فضای مجازی شروع می گردد و آموزش تلویزیونی در قالب 22 برنامه روزانه در 4 شبکه پخش می گردد.

اعلام زمان بازگشایی مدارس روستایی

معاون آموزش مبه وسیلهه وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش حضوری به صورت تدریجی با توجه به تفاوت در شرایط منطقه ها و مدارس شروع خواهد شد و در سه گام اصلی آموزش حضوری را پیگیری خواهیم کرد، در گام نخست همه مدارس روستایی و عشایری که کلاس های درس آنها کمتر از 15 دانش آموز دارد از شنبه سوم مهر وارد فرایند بازگشایی حضوری می شوند و استراتژی این است از روستاها و شهرستان های دورتر به مرکز بیاییم چون این منطقه ها دسترسی کمتر به آموزش مجازی دارند.

برگزاری کلاس های مهارتی هنرستان ها از فردا

وی ادامه داد: در نیمه دوم مهر مدارس روستایی و عشایری با کلاس های درس 30 نفر بازگشایی حضوری دارند و کار را به تدریج پیش خواهیم برد تا آمادگی بهداشتی مدارس را ارزیابی کنیم بعلاوه دانش آموزان هنرستانی برای دروس مهارتی از اول مهر کلاس های حضوری دارند.

بازگشایی مدارس شهری در آبان ماه

کمرئی با اشاره به اینکه دانش آموزان اول دبستان هفته ای یک بار به صورت کنترل شده و نظارت شده از سوی مدیر و معلم در گروه بندی های مختلف به مدرسه می آیند، متذکر شد: در گام دوم در نیمه اول آبان مدارس شهری که کمتر از 300 دانش آموز دارند فعالیت حضوری را شروع می نمایند و اگر جمعیت کلاس های درس بالای 30 نفر است آنها را به دو گروه تقسیم می نمایند.

معاون آموزش مبه وسیلهه وزارت آموزش و پرورش اسم کرد: در نیمه دوم آبان ماه مدارس بالای 300 نفر دانش آموز بازگشایی حضوری خواهند داشت، مدارس با توجه به آمادگی بهداشتی و امکان فاصله گذاری اجتماعی بازگشایی می شوند و مدیران مدارس فرم خود ارزیابی را تکمیل و در سامانه ثبت می نمایند، این فرم به وسیله منطقه ها ارزیابی می گردد تا معین گردد مدارس آمادگی لازم را برای بازگشایی دارند یا خیر.

وی با تاکید بر اینکه مدارس باید الگوی خود را برای گروه بندی کلاس های درس معین و فاصله یک و نیم متری بین دانش آموزان را رعایت نمایند، گفت: دانش آموزان در کلاس های 30 تا 40 نفری حتماً باید گروه بندی شوند تا در روزهای مختلف به مدرسه بیایند.

پنجره ها 6 بار در یک ساعت باز شوند

کمرئی متذکر شد: اصلی ترین موضوع فاصله گذاری اجتماعی و تهویه کلاس های درس است، در بحث تهویه اگر دانش آموزان به مدت یک ساعت در کلاس درس حضور دارند باید 6 بار درها و پنجره ها باز گردد تا هوا در کلاس جریان داشته باشد.

معاون آموزش مبه وسیلهه وزارت آموزش و پرورش گفت: هر دو هفته یکبار ارزیابی بیرونی به وسیله وزارت بهداشت درباره اینکه آیا دستورالعمل های بهداشتی به وسیله مدارس رعایت می گردد، انجام خواهد شد و در صورت احتیاج شرایط اصلاح می گردد یا به طور موقت مدرسه را تعطیل می کنیم تا آمادگی ایجاد گردد.

وی درباره واکسیناسیون دانش آموزان بیان نمود: بازگشایی با موضوع واکسیناسیون ارتباط دارد و سرعت دادن به واکسیناسیون در جامعه باعث تسریع در بازگشایی مدارس می گردد، واکسیناسیون دانش آموزان امتیاز برای بازگشایی مدارس است اما پیش شرط بازگشایی نیست.

کمرئی در خاتمه یادآور شد: مدرسه کانون تصمیم گیری است و فرض بر این است مدرسه آگاهترین بخش در آموزش و پرورش بوده و نسبت به معلم، دانش آموز و اولیا شناخت دارد بنابراین با توجه به اقتضائات و شرایط خود درباره بازگشایی تصمیم گیری می نماید و منطقه آموزشی هم کنترل نماینده و تنظیم گر است

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1828

به "فردا 3 گروه از دانش آموزان به مدرسه می فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردا 3 گروه از دانش آموزان به مدرسه می فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید