سازمان ملل: کره شمالی باید اقدامات فوری برای از سرگیری گفتگوها انجام دهد

به گزارش مجله پارمیسفان، دبیرکل به شدت نگران اختلافاتی است که جامعه بین المللی را از اقدام در ارتباط با کره شمالی و بعلاوه در خصوص سایر تهدیدات صلح و امنیت در سراسر دنیا, باز داشته است.

سازمان ملل: کره شمالی باید اقدامات فوری برای از سرگیری گفتگوها انجام دهد

یک مقام ارشد سازمان ملل اعلام نمود: کره شمالی باید اقدامات فوری را برای از سرگیری گفتگوها انجام دهد. این اقدامات باید شامل خودداری این کشور از انجام آزمایش های بیشتر با استفاده از فناوری موشک های بالستیک یا آزمایش های هسته ای باشد.

به گزارش ایرنا، میراسلاو جنکا دستیار دبیر کل سازمان ملل در امور اروپا، آسیای مرکزی و آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در نشست شورای امنیت گفت: کره شمالی آزمایش های موشکی خود را در سال 2022 بسیار افزایش داد. این کشور در سال گذشته حدود 70 آزمایش با استفاده از فناوری موشک های بالستیک انجام داد.

وی اضافه نمود: موشک هایی که در 16 مارس و 18 فوریه از سوی کره شمالی آزمایش شدند قادر به رسیدن به بیشتر نقاط بر روی زمین هستند.

وی اضافه نمود: دبیر کل سازمان ملل پرتاب یک موشک بالستیک دیگر با برد قاره پیما به وسیله کره شمالی و بعلاوه پرتاب های دیگر این کشور با استفاده از فناوری موشک های بالستیک را به شدت محکوم می نماید.

این مقام سازمان ملل گفت: دبیر کل سازمان ملل متحد مجدداً از کره شمالی می خواهد تا فوری از انجام هرگونه اقدام بی ثبات کننده بیشتر خودداری نموده و از پایبندی کامل به تعهدات بین المللی خود تحت تمام قطعنامه های مربوطه شورای امنیت اطمینان یابد.

وی توضیح داد: از سرگیری گفتگوها منجر به صلح پایدار و خلع سلاح اتمی کامل و قابل راستی آزمایی شبه جزیره کره خواهد شد.

این مقام سازمان ملل ادامه داد: کره شمالی فعالانه برنامه تسلیحات هسته ای خود را دنبال می نماید. شرایط در شبه جزیره کره همچنان در جهت اشتباه پیش می رود. تنش ها همچنان رو به افزایش است.

وی اضافه نمود: دبیرکل به شدت نگران اختلافاتی است که جامعه بین المللی را از اقدام در ارتباط با کره شمالی و بعلاوه در خصوص سایر تهدیدات صلح و امنیت در سراسر دنیا, باز داشته است.

دستیار دبیر کل سازمان ملل گفت: کره شمالی باید اقدامات فوری را برای از سرگیری گفتگوها انجام دهد. این اقدامات باید شامل خودداری این کشور از انجام آزمایش های بیشتر با استفاده از فناوری موشک های بالستیک یا آزمایش های هسته ای باشد. کانال های ارتباطی، به ویژه کانالهای ارتباطی نظامی باید تقویت شوند. خودداری از لفاظی های تقابلی به کاهش تنش های سیاسی و ایجاد فضا برای دستیابی به راه چاره های دیپلماتیک یاری می نماید.

وی ادامه داد: اتحاد شورای امنیت در خصوص کره شمالی برای کاهش تنش ها و غلبه بر بن بست دیپلماتیک ضروری بوده و مسئولیت اصلی صلح و امنیت بین المللی بر عهده این شورا است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 1 فروردین 1402 بروزرسانی: 1 فروردین 1402 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 2249

به "سازمان ملل: کره شمالی باید اقدامات فوری برای از سرگیری گفتگوها انجام دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: کره شمالی باید اقدامات فوری برای از سرگیری گفتگوها انجام دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید