دعوت رسمی وزیر گردشگری عمان از دکتر مونسان برای سفر به این کشور

به گزارش مجله پارمیسفان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با سفیر عمان در ایران بر رونق و توسعه گردشگری بین دو کشور تأکید کرد.

دعوت رسمی وزیر گردشگری عمان از دکتر مونسان برای سفر به این کشور

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار مجله پارمیسفان، دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ظهر امروز یکشنبه 23 تیر 98 با سعود بن احمد خالد البروانی سفیر عمان در ایران، دیدار و گفت و گو کرد.

در این نشست که با حضور معاون صنایع دستی و معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی برگزار گردید، راهکارهای توسعه و رونق گردشگری بین ایران و عمان و نیز تقویت فعالیت های دو کشور در حوزه صنایع دستی مورد آنالیز نهاده شد.

دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این دیدار با اشاره به اهمیت توسعه و رونق گردشگری بین ایران و عمان گفت: خوشبختانه روابط بسیار خوب و حسنه ای بین ایران و عمان برقرار است و این روابط خوب می تواند به توسعه گردشگری بین دو کشور یاری کند.

او اضافه کرد: گردشگرانی از عمان برای درمان به شهرهایی مانند شیراز می آیند. سایر شهرهای ایران از جمله تهران و مشهد نیز در حوزه گردشگری سلامت ظرفیت های بی نظیری دارند و گردشگران عمانی می توانند در سفر به این دو شهر نیز از امکانات درمانی آن ها استفاده نمایند.

او اضافه کرد: ما در ایران بیمارستان های بسیار خوب و پزشکان حاذقی داریم که گردشگران عمانی می توانند در سفر به ایران از این امکانات به نحو مطلوب استفاده نمایند.

دکتر مونسان همچنین اعلام نمود: در توافق با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان، از فعالیت افراد و شرکت های غیرمجاز در حوزه گردشگری سلامت جلوگیری خواهد شد و این موضوع به وسیله دفاتر و آژانس های معتبر و دارای مجوز پیگیری می گردد تا فعالیت واسطه ها و افراد و شرکت های غیرمجاز محدود گردد.

دکتر مونسان همچنین به ظرفیت های صنایع دستی ایران اشاره نمود و اضافه کرد: خوشبختانه در حوزه صنایع دستی نیز ظرفیت های بسیار خوبی داریم و عمانی ها هم علاقه زیادی به صنایع دستی ایرانی دارند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه به ظرفیت های گردشگری ایران در نقاط مختلف از جمله استان های شمالی اشاره نمود و گفت: مناطق بی نظیری در استان های شمالی از جمله مازندران داریم که توصیه من به آقای سفیر این است که در سفر به نقاط مختلف مازندران زیبایی های این خطه از ایران را از نزدیک ببینید.

عمانی ها، گردشگران سلامت و زیارت

سعود بن احمد خالد البروانی سفیر عمان در ایران نیز در این نشست در صحبت هایی با اشاره به علاقه مندی عمانی ها برای سفر به ایران گفت: گردشگران عمانی برای درمان و نیز برای زیارت به ایران می آیند و شهرهایی مثل شیراز، تهران، قم و مشهد شهرهایی هستند که بیشترین تعداد گردشگران عمانی را دارند.

او خطاب به دکتر مونسان اضافه کرد: من در این دیدار حامل پیغام وزیر گردشگری عمان برای جناب عالی هستم و از طرف ایشان از شما برای سفر به عمان به صورت رسمی دعوت به عمل می آورم.

سفیر عمان در ایران گفت: در سفر شما به عمان مسائل مرتبط با گردشگری دو کشور و نیز موضوعات مرتبط با صنایع دستی به صورت ویژه و با حضور مسئولان و مقامات دو کشور آنالیز خواهد شد.

او ادامه داد: عمانی ها علاقه زیادی به صنایع دستی ایرانی دارند و خود من نیز به شخصه فیروزه و نیز صنایع دستی اصفهان را دوست دارم و همیشه از این نوع صنایع دستی خرید می کنم.

دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سرانجام این نشست با قدردانی از دعوت رسمی دولت عمان از او برای سفر به این کشور گفت: پیشنهاد می دهم هم زمان با این سفر، نمایشگاه صنایع دستی ایران در عمان برگزار گردد، ضمن این که در این سفر تعدادی از آژانس های معتبر گردشگری حضور داشته باشند تا ظرفیت های گردشگری ایران و نیز آژانس های دارای مجوز به گردشگران عمانی معرفی گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 236

به "دعوت رسمی وزیر گردشگری عمان از دکتر مونسان برای سفر به این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت رسمی وزیر گردشگری عمان از دکتر مونسان برای سفر به این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید