خسارت 1500 میلیاردی سیل به شبکه ارتباطی، نابودی مخابرات پلدختر

جمال هادیان زواره در مصاحبه با خبرنگاران، آخرین وضعیت شبکه ارتباطی در استان های سیل زده کشور را تشریح کرد و گفت: بیشترین مشکل در مورد قطعی ارتباطات ناشی از سیل مربوط به منطقه پلدختر و روستاهای اطراف آن است که برآورد خسارت آن حدود 350 میلیارد تومان عنوان شده است. همچنین خسارت سیل های اخیر به سیستم ارتباطی کشور حدود 1,500 میلیارد تومان تخمین زده می گردد.

خسارت 1500 میلیاردی سیل به شبکه ارتباطی، نابودی مخابرات پلدختر

وی با بیان اینکه به دستور رئیس جمهور، وزیر ارتباطات شخصاً مدیریت بحران در منطقه پلدختر استان لرستان را برعهده گرفت، گفت: به دلیل وقوع سیل، کل ارتباطات این منطقه و مناطق روستایی نزدیک به آن قطع شده بود. در همین حال یک مرکز مخابراتی در این منطقه، به طور کلی نابود شده و شبکه فیبرنوری قطع شده است.

هادیان با اشاره به اقدامات اجرا شده برای برقراری ارتباطات قطع شده در منطقه پلدختر و استان لرستان، تاکید نمود: با یاری سازمان ها و نیز استان های همجوار، پیروز به راه اندازی ارتباطات موبایل و اینترنت 3G و 4G تا ظهر روز گذشته شدیم. اما از آنجایی که کل زیرساخت شبکه تلفن ثابت در منطقه پلدختر از بین رفته است، برقراری سرویس تلفن ثابت در این منطقه زمان بر خواهد بود.

وی با بیان اینکه تمام مرکز مخابراتی، سوئیچ و شبکه فیبر در این منطقه نابود شده است، افزود: عملیات حفاری برای احداث دوباره شبکه تلفن ثابت در پلدختر شروع شده و تجهیزات در حال ورود به این استان است. در همین حال ساختمان جدیدی برای بنای مرکز مخابرات این منطقه در نظر گرفته شده است.

سخنگوی وزارت ارتباطات با اشاره به اینکه ارتباطات در سایر مناطق استان لرستان پایدار است، گفت: راه اندازی بالن ارتباطی بحران و وای فای رایگان از دیگر اقداماتی است که برای پلدختر و مناطق اطراف آن در نظر گرفته شده است. در همین حال به دلیل قطعی شبکه برق، بعضی از سایت های موبایل از کار افتاده بود که نسبت به نصب دیزل ژنراتور در این مناطق اقدام صورت گرفت.

وی گفت: برای استفاده مردم سیل زده از شبکه بانکی کشور، بیش از 500 دستگاه پوز بانکی بین اصناف توزیع شد و با وجود قطع شدن خودپردازها، پیروز به راه اندازی امکانات اینترنت برای 4 بانک شده ایم.

هادیان با بیان اینکه سیستم تلفن ثابت اضطراری برای تمامی مراکز حساس و درگیر بحران از جمله بیمارستانها، اورژانس و فرمانداری ها در نظر گرفته شده است، گفت: برای برقراری ارتباطات قطع شده فیبرنوری در پلدختر از جهت پشتیبان شبکه فیبر در خوزستان استفاده شده است.

وی با اشاره به حضور شب گذشته وزیر ارتباطات در منطقه سیل زده خوزستان و بازدید از سدهای این استان، افزود: ارتباطات هیچیک از مناطق سیل زده مانند پلدختر با مشکل جدی روبرو نشد و هم اکنون نیز در استان خوزستان، قطعی مقطعی در بخشی از روستاها وجود دارد که به سرعت در حال برطرف شدن است.

سخنگوی وزارت ارتباطات با تاکید بر اینکه با مشکل جدی در سایر مناطق روبرو نیستیم، گفت: کارکنان وزارت ارتباطات در تمامی مناطق در حال آماده باش هستند تا در صورت بروز اختلال احتمالی به سرعت نسبت به برطرف مشکل اقدام نمایند.

وی تاکید نمود: شبکه ارتباطی در استان سیل زده گلستان نیز پایدار است و در سایر مناطق کشور نیز هرگونه اختلال احتمالی، به سرعت گزارش شده و نسبت به برطرف اختلال اقدام می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 تیر 1398 بروزرسانی: 12 تیر 1398 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 185

به "خسارت 1500 میلیاردی سیل به شبکه ارتباطی، نابودی مخابرات پلدختر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت 1500 میلیاردی سیل به شبکه ارتباطی، نابودی مخابرات پلدختر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید