خبرنگاران رییس شورای عالی سیاسی یمن: دنیا ما را تنها گذاشت

به گزارش مجله پارمیسفان، تهران - خبرنگاران - مهدی مشاط رییس شورای عالی سیاسی یمن آدینه شب طی سخنانی به مناسبت روز ملی مقاومت مردم یمن گفت: دنیا ما را در تجاوز به کشورمان تنها گذاشت.

خبرنگاران رییس شورای عالی سیاسی یمن: دنیا ما را تنها گذاشت

به گزارش خبرنگاران از پایگاه خبری المسیره یمن، مشاط گفت: دنیا ما را تنها گذاشت و آنچه در یمن اتفاق می افتد را می شنود و می بیند و اقدامی نمی نماید.

وی اضافه نمود: مقاومت و پایداری لازم بود و چاره دیگری نبود و ما را از رنج های بیشتر بازداشت.

رییس شورای عالی سیاسی یمن افزود: این مقاومت مردمی، ما را از تأثیرات سیاست های دشمنان که مبتنی بر تحریف، تحریک و اختلاف افکنی فرقه ای، مذهبی و منطقه ای است مصون نگهداشت.

مشاط با بیان اینکه مقاومت مردم، علل واقعی تجاوز به یمن را آشکار کرد، خطاب به مردم این کشور گفت: شما یک واقعیت سیاسی جدید ساخته اید که پذیرفتن حاکمان ساخته دست خارج غیرممکن است.

وی با انتقاد از نقش سازمان ملل متحد در قبال جنگ یمن گفت: سازمان ملل زمانی که از حق مشروع دفاع خود استفاده می کنیم، نگران می گردد و هنگام حمله به ما سکوت می نماید.

رییس شورای عالی سیاسی یمن در بخش دیگری از سخنانش گفت: کوشش برای تمرکز بر روی مسائل داخلی یمن پیش از خاتمه جنگ نظامی به رهبری یک طرف خارجی، مسائل و موانع زیادی را ایجاد خواهد نمود.

مردم یمن در حالی ششمین سال تجاوز ائتلاف سعودی-آمریکایی را پشت سر می گذارند که طی این سالها با مقاومت خود اشغالگران را از نموده خود پشیمان و با برداشتن گام های مهمی در راه توانمندی سیاسی، نظامی و مالی، دنیا را شگفت زده نموده اند.

دولت عربستان که برای دهها سال مردم یمن را با وجود داشتن سه هزار سال تاریخ مکتوب به کارگران ساده خانه ها، ادارات و سازمان های خود و سرزمین آنها را به محلی برای آموزش تروریست های القاعده تبدیل نموده بود، اکنون با مردمی روبرو شده است که شش سال گذشته را با کمترین امکانات و با وجود محاصره کامل، پیروز شده اند ضمن کنترل بخش های عمده ای از کشور، دشمنان خود را از مناطق اشغالی به عقب برانند و با ایجاد اتحاد و یکپارچگی بی سابقه در کشور، امیدوار به روزهای بهتر برای میهن خود باشند.

کشور یمن علیرغم 700 کیلومتر مرز مشترک با آب و دریا که می تواند این کشور را به یک اقتصاد پویا و پایدار تبدیل کند، فقیرترین کشور عربی و اسلامی نام گرفته، این شرایط نشان دهنده وجود دست های استعمار در این کشور بود. چنانکه هنگام شروع جنگ علیه ملت یمن، نزدیک به دو میلیون نفر از مردم این کشور با کمترین درآمد در عربستان پَست ترین کارها را در هتل ها، رستوران ها و فرودگاه های این کشور انجام می دادند.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1586

به "خبرنگاران رییس شورای عالی سیاسی یمن: دنیا ما را تنها گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رییس شورای عالی سیاسی یمن: دنیا ما را تنها گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید