تلویزیون های هوشمند اطلاعات کاربران را رصد می نمایند

به گزارش مجله پارمیسفان به نقل از ورج، تلویزیون های هوشمند را باید به فهرست لوازم خانگی اضافه نمود که کاربران را رصد می نمایند. به همین دلیل تحقیق آرویند نارایان استادیار علم رایانشی در پرینستون و هومن مهاجری مقدم محقق ایرانی همین دانشگاه نشان می دهد تلویزیون های متصل به اینترنت اطلاعات کابران را ردیابی می نمایند.

تلویزیون های هوشمند اطلاعات کاربران را رصد می نمایند

تلویزیون های متصل به اینترنت به افراد اجازه می دهند برنامه شبکه های نتفلیکس و هولو را تماشا نمایند.

نارایانان استادیار علوم رایانشی در پرینستون در این باره می گوید: اگر کاربران از دستگاههایی مانند Rokuو آمازون فایرتیوی استفاده می نمایند، انبوهی از شرکت ها می توانند اطلاعات دقیقی از برنامه های تلویزیونی که فرد تماشا می نماید را در اختیار داشته باشند. این در حالی است که نظارت اندکی بر فعالیت های آنان وجود دارد و اطلاع رسانی در این باره مانند آنکه اطلاعات به کجا فروخته می شوند نیز کافی نیست.

البته فروش اطلاعات یکی از دلایلی است که به کاهش قیمت نوع تلویزیون ها منجر شده است. اکنون دستگاه Roku با قیمت کمتر از 200 دلار عرضه می گردد. به طور فنی بیشتر افراد با فروش اطلاعات موافقت می نمایند تا بتوانند از دستگاه استفاده نمایند. اما بسیاری از آنها نمی دانند دقیقا چه اتفاقی می افتد.

درهمین راستا نارایان و مهاجری مقدم یک بات ابداع کردند که به طور اتوماتیک هزاران کانال را روی دستگاه های Roku و آمازون فایرتی وی نصب می کرد. این بات با تماشای ویدئو و مرور کانال ها رفتار انسان را تقلید می کرد. در مرحله بعد بات به محض رصد یک آگهی تبلیغاتی، اطلاعات جمع آوری شده مربوط به آن را رصد می کرد.

بعضی از این اطلاعات مانند نوع دستگاه ، شهر و کشور فقط مربوط به یک کاربر نیست. اما اطلاعات دیگر مانند شماره سریال دستگاه، شبکه وای فای و آی دی تبلیغاتی برای رصد و ردیابی تک تک کاربران کافی بود.

مهاجری مقدم در این باره می گوید: این اطلاعات تصویری کامل از هویت کاربران در اختیار شرکت ها می گذارد. او اشاره می نماید بعضی کانال ها حتی آدرس ایمیل های رمزگذاری نشده و عنوان ویدئو را ثبت و برای شرکت ها ارسال می نمایند.

در کل این تحقیق نشان داد 69 درصد کانال های Rokuو 89 درصد کانال های آمازون فایر تی وی اطلاعات کاربران را جمع آوری می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 543

به "تلویزیون های هوشمند اطلاعات کاربران را رصد می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلویزیون های هوشمند اطلاعات کاربران را رصد می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید