بلر: طرح بریگزیت می محکوم به شکست است

به گزارش مجله پارمیسفان، تونی بلر، نخست وزیر اسبق انگلیس طرح فعلی دولت برای بریگزیت را محکوم به شکست توصیف نموده و پیش بینی کرد که در پارلمان رد گردد.

بلر: طرح بریگزیت می محکوم به شکست است

به گزارش مجله پارمیسفان، به نقل از خبرگزاری رویترز، تونی بلر، نخست وزیر اسبق انگلیس در مصاحبه ای گفت: طرح پیشنهادی اخیر بریگزیت دولت ترزا می مشهور به طرح چکرز که در ماه ژوئیه از سوی خود ترزا می رونمایی شد، بدترین طرح ممکن بوده و هیچکس را راضی نخواهد کرد.

این طرح در ماه ژوئیه و در یک نشست کابینه دولت ترزا می در مکان غیررسمی اقامتگاه تفریحی نخست وزیر موسوم به چکرز مورد پذیرش نهاده شد.

این طرح آسان گیری خیلی بیشتری برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به نسبت شرایطی که در ابتدا برای این خروج مطرح گردیده بود ارائه نموده است.

به دنبال توافق کردن کابینه دولت ترزا می بر سر این طرح دو تن از وزرای او یعنی بوریس جانسون و دیوید دیویس که به ترتیب وزیر امور خارجه و وزیر بریگزیت بودند استعفا کردند.

به گفته تونی بلر ترزا می به کلی در مسیری اشتباه جلو می رود.

او گفت: من درک می کنم که چرا او کوشش می نماید اینگونه عمل کند اما از طرفی فکر می کنم که این کوشش او محکوم به شکست خواهد بود.

وی اضافه کرد: ترزا می اینطور فکر می نماید که ما باید بریگزیت را انجام دهیم و اگرچه این اتفاق خوبی نیست اما باید آن را عملی کنیم و بنابراین من می خواهم با خفیف ترین نسخه توافق بریگزیتی که ما می توانیم در نظر بگیریم این کار را عملی کنم تا به مردمی که رای شان بریگزیت بود بگویم که به این هدف دست یافته ایم و اقتصاد را حمایت نموده ایم.

تونی بلر اظهار کرد: این شاید یک مصالحه هوشمندانه باشد اما عملا بدترین در نوع خود بوده و هیچکس را راضی نخواهد کرد و به همین دلیل من فکر می کنم که در مجلس عوام تصویب نخواهد شد و فکر می کنم پارلمان در نهایت به آن رای نخواهد داد.

این در حالی است که نمایندگان پارلمان انگلیس قرار است در اکتبر بر سر طرح بریگزیت چکرز رای گیری نمایند و در حزب محافظه کار خود ترزا می بر سر توافق بریگزیت ارائه گردیده دو دستگی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آذر 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 31

به "بلر: طرح بریگزیت می محکوم به شکست است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلر: طرح بریگزیت می محکوم به شکست است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید