برای فارغ التحصیلان موسیقی نه کاری است و نه ضبطی!

به گزارش مجله پارمیسفان، یک خواننده درباره وضعیت دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته موسیقی می گوید: برای افرادی که فارغ التحصیل می شوند دلم می سوزد؛ آن ها تماس می گیرند که اگر کاری هست، ضبطی هست به ما بگویید. اما نه کاری هست و نه ضبطی!

برای فارغ التحصیلان موسیقی نه کاری است و نه ضبطی!

حسین علیشاپور ـ خواننده ـ در گفت وگو با مجله پارمیسفان اظهار می نماید: من به عنوان ژوری در دانشکده هنرهای زیبا حاضر بودم و دانشجوها را دیدم و چند بار هم دعوت شدم برای تدریس جواب آواز. افرادی که فارغ التحصیل می شوند از نظر اشتغال هیچ چیز برایشان وجود ندارد. از نظر سطح علمی هم آنچه من می بینم مرتب در حال نزول است.

او ادامه می دهد: قاعدتا دانشگاه بخصوص دانشگاه های هنر در تعاملات بین المللی است که می بالد و بزرگ می گردد. دانشکده هنرهای زیبا عملا از این تعاملات شامل برگزاری کنفرانس، دعوت استاد مدعو، اعزام کارگاهی و ... محروم است. دانشجوی خارجی هم هست اما خیلی تعدادشان کم است.

علیشاپور بیان می نماید: من بیشتر از این موارد برای افرادی که فارغ التحصیل می شوند دلم می سوزد. آن ها تماس می گیرند که اگر کاری هست، ضبطی هست (به ما بگویید) اما نه کاری هست و نه ضبطی! حتی برای مایی که 25 سال است این کار را انجام می دهیم و این تاسف بار است.

او درباره راهکار این موضوع معتقد است: تنها زمانی این اتفاق می افتد که موسیقی یک جریان آزاد و جاری و ساری باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 113

به "برای فارغ التحصیلان موسیقی نه کاری است و نه ضبطی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای فارغ التحصیلان موسیقی نه کاری است و نه ضبطی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید