چگونه دیگران را شیفته خود کنیم؟

به گزارش مجله پارمیسفان، برای همه افراد اهمیت دارد که دیگران در خصوص ما چه نظری دارند و دوست داریم دیگران ما را دوست داشته باشند.

چگونه دیگران را شیفته خود کنیم؟

نکات کلی برای اینکه دیگران از ما خوششان بیاید نیز واضح است. باید مهربان و ملاحظه کار باشیم و انسانیت داشته باشیم. شکی در صحت این موارد نیست. در این مطلب از مجله اینترنتی خبرنگاران به این موضوع می پردازیم که چگونه دیگران را شیفته خود کنیم؟

چگونه دیگران را شیفته خود کنیم

چگونه همه را عاشق خود کنیم؟ موفقیت در روابط و جذب افراد چه راه و روشی دارد؟

نام افراد را در صحبت های خود بهره ببرید

بگذارید شما را با حقیقت روبه رو کنیم. همه ما انسان ها بسیار خودپسند هستیم و دوست داریم که آوای نام خودمان را بشنویم. بنابراین خوب است که شما نام افراد را یاد بگیرید و از آن در مکالمه خود بهره ببرید. این تکنیک قبلا بارها امتحان خودش را پس داده است و نشان داده که می تواند تاثیر بسیار زیادی روی مخاطب شما بگذارد.

با یک لبخند با احساس دیگران را شیفته خود کنید

درست است که ما در عصر دیجیتال زندگی می کنیم و تکنولوژی به سرعت جایگزین ارتباطات انسان می گردد اما ما هنوز در ذات خودمان موجوداتی اجتماعی هستیم. به عنوان انسان، ما از روابط اجتماعی برای بازخورد گرفتن در خصوص خودمان استفاده می کنیم و بسیاری از تصمیم های آگاهانه و ناآگاهانه ما بر اساس نوع رفتار و واکنش دیگران نسبت به ما گرفته می گردد.

به افراد از ته دل گوش دهید

احتمالا این نکته برای شما چندان تازه و بکر نیست که گوش دادن به مردم باعث می گردد آن ها شما را بیشتر دوست داشته باشند. اما عملی کردن این درک چندان هم کار راحتی نیست. برای آغاز خوب است وقتی که با دوستان خود بیرون می روید گوشی خود را کنار بگذارید. برای اینکه حال روحی بهتری داشته باشید به مطلب استرس و فکر زیاد را تنها با 1 روش از بین ببرید سر بزنید.

با تایید زبانی دیگران را شیفته خود کنید

تایید زبانی به این معنی است که شما قابلیت گوش دادن خود را با تکرار بخش هایی از آنچه که فرد مقابل می گوید به او نشان دهید. در زیر مثالی برای شما می آوریم:

مخاطب: هفته پیش به نمایشگاه غذا رفتم و کلی غذاهای محلی مختلف رو امتحان کردم.

شما: کلی غذاهای جورواجور رو امتحان کردی؟ آره؟

مخاطب: آره و کلی هم بهم خوش گذشت. غذای مورد علاقه ام بادمجان شکم پر بود.

شما: از بادمجون شکم پر بیشتر از غذاهای سنتی دیگه خوشت اومد؟

مخاطب: آره، مزه اش عالی بود.

شاید که در قالب متن این مکالمه کمی عجیب و غیر عادی به نظر بیاید، اما هنگام صحبت کردن چنین حرف هایی می تواند تاثیر بسزایی در دوست داشته شدن شما به وسیله فرد مقابل داشته باشند.

با یادآوری مکالمات قبلی توجه خود به مخاطب را نشان دهید

یکی از راه های اینکه به افراد نشان دهید به حرف های آن ها گوش می دهید، این است که سعی کنید بحثی را مطرح کنید که قبلا طرف مقابل به آن اشاره نموده است. برای مثال فرض کنید همکار شما در خصوص پروژه مدرسه پسر دبستانی اش به شما گفته است و اینکه میخواهد برای آماده کردن آن به او یاری کند. این یک فرصت عالی است.

از آدم ها صادقانه تعریف کنید و آن ها را بابت کارهایشان تحسین نمایید

آدم ها دوست دارند که از آن ها بابت زحماتشان قدردانی گردد. البته باید حواستان باشد که یک تعریف خشک و خالی با یک حس صادقانه از زمین تا آسمان فرق می نماید و بیشتر افراد هم فرق میان آن ها را متوجه می شوند.

انتقادهای خود را ماهرانه مطرح کنید

همان طور که شما باید با دست باز به تحسین افراد بپردازید، هنگام انتقاد هم باید احتیاط لازم را داشته باشید. آدم ها حساس هستند و حتی کوچک ترین انتقاد هم می تواند به غرور آن ها صدمه بزند. البته درست است که گاهی ضروری است رفتار آدم ها را تصحیح کنید، اما همواره باید هدفمند این کار را انجام دهید و با دقت حرف خود را به مخاطب بزنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب نشانه های آسیب زدن به رابطه عاطفی چیست؟را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 15 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1402 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 2266

به "چگونه دیگران را شیفته خود کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه دیگران را شیفته خود کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید