آخرین طرح مهاجرتی دولت کانادا برای اقامت - ژانویه 2019

به گزارش مجله پارمیسفان، بر اساس اطلاعیه جدید اداره مهاجرت کانادا این کشور میخواهد طی برنامه ای 3 ساله برای بیش از 1 میلیون مهاجر خارجی کارت اقامت دائم صادر کند.

آخرین طرح مهاجرتی دولت کانادا برای اقامت - ژانویه 2019

اگر علاقمند به سفر با بهترین کانادا تور ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

احمد حسین- وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا با اعلام خبر تصویب طرح و برنامه مهاجرتی این کشور برای 3 سال پیش رو اضافه نمود: این طرح باهدف فراهم آوردن بستری مناسب برای ورود متقاضیان مهاجرت به کانادا اجرایی می گردد و بر اساس آن امکان مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا برای بیش از 1 میلیون متقاضی خارجی تا سال 2021 فراهم می گردد.

وزیر مهاجرت کانادا که خود یکی از مهاجران مسلمان اهل سومالی است ضمن اشاره به این نکته که در سال 2018 بیش از 286 هزار نفر به وسیله برنامه های مختلف مهاجرتی توانسته اند وارد کانادا شوند و کارت اقامت این کشور را نیز دریافت نموده اند، تأکید کرد: بر اساس طرح مهاجرتی مذکور پیش بینی می کنیم برای امسال میلادی این تعداد به 350 هزار نفر افزایش یابد.

این در حالی است که کانادا با تنها 30 میلیون نفر جمعیت پس از روسیه پهناورترین کشور جهان محسوب می گردد (حدود 10 میلیون کیلومتر مربع). از سوی دیگر رشد جمعیت در این کشور به شدت پایین بوده (کمتر از 1 درصد) و نمودارهای سنی کانادا نشان می دهند جمعیت این کشور با میانگین سنی 7/40 سال، رو به پیر شدن است.

به نظر می رسد تصمیم سازان کانادایی با درک صحیح واقعیت های کشور خود در زمینه جمعیت و احتیاج مبرم به نیروی کار متخصص و جوان سعی دارند با اجرایی کردن طرح های مهاجرتی منعطف تر، زمینه مهاجرت نیرو کار جوان و مستعد به کانادا را فراهم نمایند تا از این طریق پاسخی مناسب به احتیاج مبرم این کشور به نیروی کار داده باشند. به بیان دیگر مقامت کانادایی طرح های تشویقی مهاجرتی را به عنوان رویکردی نجات بخش در این زمینه در نظر می گیرند و می کوشند به وسیله سیاست های باز مهاجرتی، به نوعی تعادل در عرصه نیروی کار دست یابند.

بر اساس این طرح تعداد متقاضیانی که می توانند به وسیله برنامه های مهاجرتی در سال 2020 و 2021 اقامت کانادا را به دست بیاورند به ترتیب 360 و 370 هزار نفر خواهند بود. البته این تعداد شامل انواع ویزاهای تحصیلی، توریستی و بیزنسی کانادا نخواهد شد.

وزیر مهاجرت کانادا در بیانیه خبری معرفی این طرح ضمن تشریح سازوکارهای قانونی برای اعطا اقامت موقت و دائم به متقاضیان خارجی توضیح داد: کانادا به عنوان کشوری پیشگام در جهت پیشرفت و توسعه از ورود مهاجرانی که به رشد بازار کار در این کشور یاری می نمایند استقبال خواهد نمود تا از این طریق احتیاج کانادا به نیروی کار در بخش های مختلف مرتفع گردد.

احمد حسین توضیح داد: امروز کانادا با دو چالش بزرگ روبه رو است. جمعیت پا به سن گذاشته و نرخ پایین تولد. ما دومین کشور جهان از منظر وسعت هستیم حال آنکه ازنظر جمعیت در رده 38م جهان قرارگرفته ایم و این نکته ای است که احتیاج به اهتمام ویژه دارد. نمودارهای جمعیتی در کانادا نشان می دهند تنها 36 درصد جمعیت در رنج سنی 18 تا 44 سال قرار گرفته اند و تعداد این افراد جوابگوی احتیاج مبرم کشور به نیروی کار نیست.

اگر به مهاجرت به کانادا فکر می کنید و یا منتظر زمان مناسب برای اقدام جدی بوده اید، به نظر می رسد نباید این فرصت را از دست داد. البته بنا بر آنچه در این طرح به وضوح مشهود است، اولویت پذیرش مهاجر طی 3 سال آینده در کانادا با نیروی متخصص و جوان است و برنامه هایی همچون (Skill Worker) بیشترین ورودی را خواهند داشت اما روش های متنوع دیگری نیز وجود دارند که می توانید با گام برداشتن در جهت آن ها به رؤیای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور جامه عمل بپوشانید.

البته یکی از میانبرهای مهاجرتی تحصیل در کانادا است. روشی به شدت آبرومندانه شیک و تضمینی که هم فرصت ادامه تحصیل در بعضی از بهترین دانشگاه های جهان را ایجاد می نماید و هم بستری مناسب را برای اخذ اقامت دائم این کشور پس از خاتمه تحصیل را فراهم می سازد.

ارزیابی تحصیلی با پر کردن فرم ارزیابی تحصیلی از خدمات ویژه خبرنگاران بهره مند شوید ثبت نام کنید

بر اساس قوانین مهاجرتی کانادا، دانشجویان خارجی پس از خاتمه دوره تحصیلی خود در هر یک از مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تا دو سال اجازه اقامت در کانادا را برای یافتن شغل مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی خود دارند. در صورت آغاز به کار ویزای تحصیلی این افراد به شکل اتوماتیک به اقامت موقت تغییر نموده و پس از گذشت 3 سال دیگر و پرداخت مالیات می توانند برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت کانادایی اقدام نمایند.

فقط مراقب باشید جهت را درست و قانونی طی نموده و از همه مهم تر فریب افراد سودجو و کلاه بردار را نخورید. شاید هم منطقی باشد پیش از اقدام برای مهاجرت، ابتدا با اخذ ویزای توریستی و سفری تفریحی به این کشور هم از شرایط ایالت های مختلف این کشور برای زندگی ارزیابی دقیقی به دست آورید و هم ظرفیت های کار، تحصیل و زندگی در کانادا را آنالیز کنید.

منبع: نیلگام
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 803

به "آخرین طرح مهاجرتی دولت کانادا برای اقامت - ژانویه 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین طرح مهاجرتی دولت کانادا برای اقامت - ژانویه 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید