پکن چین: اقدامات آمریکا موجب ناآرامی در منطقه خلیج فارس شده است

به گزارش مجله پارمیسفان، وزارت خارجه چین با تقاضا از طرف های درگیر در منطقه خلیج فارس در حفظ آرامش و پرهیز از هرگونه درگیری، استفاده از ابزار دیپلماتیک جهت بهبود اوضاع را خواهان شد.

پکن چین: اقدامات آمریکا موجب ناآرامی در منطقه خلیج فارس شده است

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خارجه چین روز گذشته در جریان نشست مطبوعاتی هفتگی در زمینه مسائل روز منطقه و جهان از جمله ایران واکنش نشان داد.

به نوشته وبگاه وزارت خارجه چین، گنگ شوانگ از سخنگویان این وزارتخانه در زمینه دستور اجرایی جدید دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در زمینه تحریم مقام های ارشد ایران و واکنش های متعاقب مقام های ایرانی و آمریکایی گفت: چین در خصوص تنش در منطقه خلیج فارس نگران بوده و امیدوار است که طرف های مربوط آرامش خود را برای جلوگیری از تشدید اوضاع حفظ نمایند.

وی در ادامه گفت: چین همیشه با تحریم های یکجانبه و اعمال صلاحیت برون مرزی دادگاه های آمریکا مخالف بوده و معتقد است که اعمال فشار حداکثری کمکی به این مسئله نمی نماید. واقعیت نشان داده که این اقدام ها تنها ناامنی را در منطقه تشدید می نماید.

سخنگوی وزارت خارجه چین در پایان اضافه نمود: آنچه منطقه احتیاج دارد تنش و مهار نیست، بلکه گفت و گو و مذاکره است. امیدواریم که طرف های درگیر شجاعت و حکمت سیاسی را نشان دهند و به طرز صحیحی اختلافات را به وسیله روش های مسالمت آمیز مانند گفت وگو و مذاکره و بر اساس اصل برابری و احترام متقابل حل نموده و به ما در حفاظت از صلح و ثبات در منطقه خلیج فارس بپیوندند.

آمریکا تنها کشور حاضر در برجام است که به طور یکجانبه از این توافق بین المللی خارج شده و با اعمال مجدد تحریم های یکجانبه، دیگرکشورهای جهان را از هرگونه داد و ستد با ایران منع نموده است.

رئیس جمهور آمریکا که تاکنون علی رغم تمامی اقدامات و سیاست های ضدایرانی به هیچ یک از اهدافش در قبال تهران دست پیدا ننموده، روز سه شنبه به عربده کشی توئیتری رو آورد و نوشت: رهبران ایران واژه های خوبی و دلسوزی که بویی از آن نبرده اند را درک نمی نمایند. نکته غم انگیز آنکه تنها چیزی که می فهمند قدرت و زور است. آمریکا با فاصله قدرتمندترین نیروی نظامی در جهان است و فقط در دو سال گذشته 1.5 تریلیون دلار در این زمینه هزینه نموده است. (جزئیات بیشتر)

در نقطه مقابل، چین از جمله دیگر کشورهای حاضر در توافق هسته ای با ایران است که همیشه با موضع گیری منطقی ضمن تداوم روابط تجاری، مالی با ایران مخالفت خود با روینمودهای ضد ایرانی دولت آمریکا را نشان داده است. چین از جمله مشتریان نفتی عمده ایران نیز محسوب می گردد.

انتهای پیغام/ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 244

به "پکن چین: اقدامات آمریکا موجب ناآرامی در منطقه خلیج فارس شده است" امتیاز دهید

1 کاربر به "پکن چین: اقدامات آمریکا موجب ناآرامی در منطقه خلیج فارس شده است" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن چین: اقدامات آمریکا موجب ناآرامی در منطقه خلیج فارس شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید