پرداخت تسهیلات به 334 طرح اشتغالزای روستایی در گرگان

به گزارش مجله پارمیسفان، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان از پرداخت تسهیلات به 334 طرح اشتغالزا در روستاهای گرگان اطلاع داد.

پرداخت تسهیلات به 334 طرح اشتغالزای روستایی در گرگان

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، علی نصیبی بعد از ظهر سه شنبه دوازدهم آذر در جلسه شورای اداری شهرستان گرگان اظهار کرد: شهرستان گرگان رتبه دوم جمعیت روستایی را در استان گلستان دارد و در جذب اعتبارات روستایی رتبه نخست را به خود اختصاص داده است، طی یک سال گذشته بالغ بر 60 میلیارد و 716 میلیون تومان تسهیلات به 334 طرح اشتغالزای روستایی در گرگان پرداخت شد.

وی میانگین سکونت روستائیان در استان گلستان را 46.6 درصد عنوان نمود و اضافه کرد: این رقم در سطح کشور 26.2 درصد و در گرگان 23 درصد برآورد شده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: در گرگان 58 دهیاری در بخش مرکزی و 34 دهیاری در بخش بهاران فعالیت می نمایند.

  • 22 خودرور حمل پسماند در اختیار دهیاری مرکزی و 7 خودروی حمل پسماند در اختیار دهیاری بهاران نهاده شد

نصیبی بیان نمود: 12 دستگاه بیل بکو در اختیار دهیاری مرکزی و پنج بیل بکو در اختیار دهیاری بهاران نهاده شد که عمده این دستگاه ها به دلیل نقص های کوچک فنی آماده فعالیت نیستند که بخشداری ها باید تعمیر آنها را در اولویت قرار داده و دستگاه های بیل بکو را وارد چرخه فعالیت نمایند.

به گفته وی 22 خودرور حمل پسماند در اختیار دهیاری مرکزی و هفت خودروی حمل پسماند در اختیار دهیاری بهاران نهاده شد که در مجموع 27 دستگاه در این حوزه به دهیاری های گرگان اختصاص داده شد.

  • طی 3 سال آینده هیچ روستایی در گرگان فاقد آسفالت نباشد/ 100 میلیارد ریال به حساب دهیاری ها واریز می گردد

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان اضافه کرد: تا انتهای امسال 100 میلیارد ریال به حساب دهیاری ها واریز می گردد که براساس قانون 60 درصد این اعتبارات باید صرف پروژه های عمرانی اعم از آسفالت، جوی و جدول و پارک های تفریحی در روستاها گردد به طوری که طی سه سال آینده هیچ روستایی در گرگان فاقد آسفالت نباشد.

به گفته نصیبی جمعیت استان گلستان براساس سرشماری رسمی سال 1395 بالغ بر 871 هزار و 546 نفر است، درصد جمعیت روستایی در این استان شمالی 46.6 درصد برآورد شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 664

به "پرداخت تسهیلات به 334 طرح اشتغالزای روستایی در گرگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت تسهیلات به 334 طرح اشتغالزای روستایی در گرگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید