واکنش آمریکا به برنامه ریزی ایران برای حضور در تنگه پاناما

به گزارش مجله پارمیسفان، ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه روز پنجشنبه به وقت محلی در واکنش به کوشش ایران برای حضور در تنگه پاناما اضافه نمود: ما از این ادعای نیروی دریایی ایران آگاهی داریم.

واکنش آمریکا به برنامه ریزی ایران برای حضور در تنگه پاناما

به گزارش ایرنا؛ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در عین حال گفت: همچنان بر کوشش ها و اظهارات ایران مبنی بر قصدش برای توسعه حضور نظامی در نیمکره غربی نظارت می کنیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروی دریایی ارتش تا امروز در تمامی تنگه های راهبردی جهان حضور داشته و تنها در 2 تنگه حضور نداشته ایم که در یکی از این تنگه ها سال جاری حضور پیدا می کنیم و در حال برنامه ریزی برای حضور در تنگه پاناما هستیم.

امیر دریادار شهرام ایرانی روز چهارشنبه در نخستین همایش ملی تمدن دریایی - مسیر پیشرفت که در کنارک برگزار گردید، استفاده از ظرفیت های دریایی را نیازمند نگاه ویژه همه مسوولان دریایی کشور دانست و اظهارداشت: امروز باید حضور دریایی خودمان را در آب های بین المللی قدرتمندتر کنیم و امروز می توانیم بگوییم در حوزه علمی هیچ مسئله ای برای رشد در این زمینه وجود ندارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز همرزمان من در دریا در حال به نمایش گذاشتن جلوه هایی از اقتدار ایران عزیز هستند و ما به عنوان ویترین مردم عزیز کشورمان برای اولین مرتبه در اقیانوس آرام حضور پیدا کردیم.

وی ادامه داد: البته در این مسیر استرالیا و فرانسوی ها تهدیداتی را برای ما ایجاد و سعی کردند از قوانینی که خودشان برای عبور از سواحلشان مصوب نموده بودند تخطی نمایند که با اقتدار و براساس قانون جواب آن ها را دادیم.

امیر دریادار ایرانی با اشاره به اهمیت سواحل مکران توضیح داد: برقراری امنیت پایه اصلی توسعه سواحل مکران است و در این زمینه به توفیقات بسیار ارزشمندی دست یافته ایم.

منبع: فرارو
انتشار: 25 دی 1401 بروزرسانی: 25 دی 1401 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 2220

به "واکنش آمریکا به برنامه ریزی ایران برای حضور در تنگه پاناما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آمریکا به برنامه ریزی ایران برای حضور در تنگه پاناما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید