اعتراف نشنال اینترست به بعضی فزونی های نظامی روسیه بر ارتش آمریکا

به گزارش مجله پارمیسفان، مجله نشنال اینترست با اشاره به رجحان روسیه بر آمریکا در عرصه زیردریایی های راهبردی و قدرت نیروهای زمینی این کشور، نوشت: ارتش روسیه دومین قدرت عظیم نظامی در دنیا است.

اعتراف نشنال اینترست به بعضی فزونی های نظامی روسیه بر ارتش آمریکا

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، مجله آمریکایی نشنال اینترست نوشته است: به عقیده کارشناسان نظامی، راه توسعه برای توانمندی ارتش برای همه کشورها یکسان نیست، ولی 5 ارتش برتر دنیای از لحاظ قدرتمندی، بر اساس فرمول منحصربه فردی معرفی می شوند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

طبق اطلاعات این نشریه، ایالات متحده صندلی نخست را در این عرصه به خود اختصاص داده است. آمریکا دارای یک بودجه دفاعی عظیم، زیرساختارهای گسترده نظامی و تعداد قابل توجه نیروهای نظامی است. توان بالقوه ارتش آمریکا با یاری صنایع نظامی قدرتممند، از جمله در عرصه صنعت هواپیماسازی و دارا بودن چندین گروه ناو هوایی، تقویت شده است.

کارشناسان نظامی صندلی دوم را به روسیه داده اند و به فرایند توسعه فعال و روز افزون مدرنیزه سازی نیروهای مسلح این کشور اشاره نموده و یادآور شدند که در سال 2021 باید در انتظار نسل جدید زیردریایی های راهبردی و زیردریایی های دارای موشک های کروز بود که رجحان ویژه ای به ناوگان دریایی روسیه خواهد بخشید.

این گزارش می افزاید، تجهیزات نظامی روز افزون و در حال توسعه کشتی های کوچک روسیه نیز امکان تقویت دفاع ساحلی قابل اطمینان را به این کشور می دهد. ضمن اینکه ارتش روسیه در مقوله رده بندی نیروهای زمینی هم از هر لحاظ، به غیر از خودورهای زرهی، بر ارتش آمریکا رجحان دارد.

نشنال اینترست در ادامه می نویسد، در صندلی سوم ارتش چین قرار گرفته است که به سرمایه گذاری های درازمدت و هنگفت خویش در تمامی عرصه های نظامی ادامه می دهد. پکن دارای دومین بودجه عظیم نظامی در دنیا و بیشترین تعداد نیروهای ذخیره آماده برای خدمت است. در حال حاضر چین در حال تحقق چند برنامه بلندپروازانه، از ایجاد گروه ناو حملات هوایی گرفته تا توسعه ناوگان بمب افکن ها و جنگنده های نسل پنجم برای ده ها سال آینده است.

طبق رده بندی کارشناسان نظامی آمریکایی، به رغم بودجه نظامی نه چندان عظیم و فقدان تعداد زیاد محصولات نظامی در مقایسه با چین، توان نظامی کشور هند و تعداد قابل توجه نیروهای نظامی و ذخیره آن، در صندلی چهارم قرار می گیرد. این کشور همچنین دارای یک گروه تانک عظیم و نیروهای پدافند دریایی و نیروهای توپخانه قدرتمند است.

بر اساس این اطلاعات، ژاپن در سال 2020 فرانسه را از صندلی پنجمین ارتش قدرتمند دنیا کنار زده و این مقام را به خود اختصاص داد. توکیو از نیروی نظامی-هوایی قدرتمند و حضور فعال در عرصه های مختلف نیروهای نظامی-دریایی برخوردار است، البته به دلیل کمبود تعداد نیروهای زمینی، ارتش ژاپن از لحاظ رده بندی دنیای در شرایط خوبی قرار ندارد.

این مجله آمریکایی پیش از این در ماه دسامبر سال گذشته نیز نوشته بود که وخامت اوضاع در روابط بین روسیه و ناتو در حال تشدید است و هر گونه سوء تعبیر از رویدادها و اقدامات تحریک آمیز از سوی طرفین می تواند آنها را در شرایط جنگ تصادفی قرار دهد. نویسندگان این مقاله یادآور شده بودند که اوضاع امنیتی در قاره اروپا، در بدترین شرایط آن طی 30 سال گذشته قرار گرفته و نیروهای نظامی روسیه و ناتو واقعاً بیش از اندازه به یکدیگر نزدیک شده و این مسئله امکان بروز هر نوع برخورد نظامی بین طرفین را افزایش داده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1559

به "اعتراف نشنال اینترست به بعضی فزونی های نظامی روسیه بر ارتش آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف نشنال اینترست به بعضی فزونی های نظامی روسیه بر ارتش آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید