هشدار پلیس فتا در خصوص انجام عملیات بانکی در بستر اینترنت

به گزارش مجله پارمیسفان، رئیس پلیس فتا تهران عظیم به شهروندان در خصوص انجام عملیات بانکی در بستر اینترنت هشدار داد و گفت: برای ورود به اینترنت بانک خود به نتایج سرچ در موتورهای جستجوگر اکتفا نکنید و آدرس مشاهده شده را با آدرس اصلی بانک که از منابع معتبر اخذ می گردد، تطبیق دهید.

هشدار پلیس فتا در خصوص انجام عملیات بانکی در بستر اینترنت

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری پلیس فتا، سرهنگ داود معظمی گودرزی با اشاره به تشکیل پرونده ای در این زمینه اضافه کرد: با مراجعه و شکایت شخصی به پلیس فتا پایتخت مبنی بر برداشت غیرمجاز بیش از 400 میلیون ریال از حسابش، پرونده مقدماتی در پلیس تشکیل شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: شاکی در ادامه اظهاراتش مطرح کرد جهت انجام عملیات بانکی در یکی از موتورهای جستجوگر اینترنت بانک خود را جستجو نموده و به اولین سایتی که مشاهده کردم وارد شده و پس از وارد کردن اطلاعات حساب بانکی خود متوجه برداشت غیرمجاز بیش از 400 میلیون ریال از حساب بانکی خود شدم.

وی اضافه کرد: پس از ثبت شکایت این فرد اقدامات برای واکاوی زوایای پنهان پرونده شروع شد و تحقیقات کارشناسان پلیس فتا نشان داد که دزد یا دزدین با ایجاد یک سایت جعلی شبیه به اینترنت بانک مبلغی را از حساب بانکی مالباخته به صورت اینترنتی برداشت نموده اند.

سرهنگ گودرزی گفت: با کوشش های شبانه روزی افسران سایبری پلیس فتا و بکارگیری اقدامات تخصصی مجرم در فضای مجازی شناسایی و هویت او برای پلیس روشن شد و پس از تشریفات قضایی بلافاصله در یکی از محله های جنوبی تهران دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا منتقل شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت از بازگرداندن مبلغ به حساب بانکی شاکی اطلاع داد و گفت: متهم پس از حضور در پلیس فتا پایتخت و روبرو شدن با مستندات و مدارک جمع آوری شده توسط پلیس چاره ای جز اعتراف به بزه انتسابی نداشته و اقدامات مجرمانه خود را تشریح کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1468

به "هشدار پلیس فتا در خصوص انجام عملیات بانکی در بستر اینترنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار پلیس فتا در خصوص انجام عملیات بانکی در بستر اینترنت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید