مونسان در جمع خبرنگاران: بخش خصوصی از مدیریت باثبات در گردشگری حمایت کرد، به زودی تصمیمات لازم برای معاونت سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی گرفته می گردد

به گزارش مجله پارمیسفان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: سازمان امور استخدامی کشور موضوعی با سازمان دارد برای کاهش یکی از معاونت ها، با توجه به اینکه این موضوع هنوز به نتیجه نرسیده است موقتا سرپرستی معاونت سرمایه گذاری به معاون گردشگری واگذار گردیده است و به زودی تصمیمات لازم برای این معاونت گرفته خواهد شد.

مونسان در جمع خبرنگاران: بخش خصوصی از مدیریت باثبات در گردشگری حمایت کرد، به زودی تصمیمات لازم برای معاونت سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی گرفته می گردد

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه نشست هم اندیشی با اعضای جامعه هتلداران ایران در جمع خبرنگاران گفت: امروز جلسه خوبی با جامعه هتلداران کشور برگزار گردید و مشکلات جامعه هتلداران مورد آنالیز نهاده شد.

او توضیح داد: برخی مشکلات مطرح گردیده از سوی سازمان میراث فرهنگی پیگیری گردیده است و بخش دیگری نیز در دست آنالیز و پیگیری است و به زودی به نتیجه می رسد.

مونسان افزود: در شرایط حال حاضر که افزایش هزینه های تمام گردیده برای بخش هتلداری کشور هم پیش آمده است جامعه هتلداران از دولت تقاضای حمایت داشتند، دولت هم آمادگی دارد که کمک های لازم را برای توسعه و رونق صنعت گردشگری کشور انجام دهد.

معاون رئیس جمهوری افزود: مشکلاتی در بحث قیمت بلیت هواپیما به وجود آمده است، این افزایش ناگهانی قیمت بلیط هواپیما مشکلات جدی برای گردشگری داخلی و خارجی ایجاد می نماید و منجر به کاهش ضریب اشغال هتل ها می گردد، این موضوع نیز به درخواست بخش خصوصی گردشگری با جدیت پیگیری و آنالیز خواهد شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توضیح داد: بسته حمایتی ار بخش خصوصی گردشگری که شامل تمام این موارد می شد به دولت تقدیم می گردد و امیدواریم بتوانیم مصوبات لازم را بگیریم تا حمایت های مورد احتیاج را از بخش گردشگری کشور داشته باشیم.

ْمونسان یادآور شد: بنا بر آمار پلیس مهاجرت و گذرنامه 38 درصد رشد گردشگری ورودی را در 4 ماه اول سال جاری داشته ایم، اما ترکیب گردشگران عوض گردیده است، ورود گردشگران از کشورهای اروپایی کاهش داشته است که این موضوع در اشغال هتل های 4 و 5 ستاره تاثیر گذاشته است اما تجربه گذشته نشان می دهد با آرام سازی بازار این وضعیت به یک وضعیت نرمال می رسد.

معاون رئیس جمهوری افزود: براساس گزارشی که از دفاتر خدمات گردشگری داشته ایم، تعویق تورها رخ داده است و تورها کنسل نگردیده است، بیشتر گردشگران منتظر هستند ببینند چه اتفاقی می افتد، با اجرایی شدن بسته ارزی جدید گردشگران ورودی می توانند بدون دغدغه در مورد ارز وارد کشور شوند در بسته قبلی هم نرخ 4200 قابل قبول نبود و هم مراکز مشخصی برای تبدیل ارز وجود نداشت و این موضوع مشکلات بسیاری برای گردشگران ورودی ایجاد نموده بود.

او گفت: در روزهای آتی با اقداماتی که انجام گردیده و تصمیماتی که در این جلسه گرفته گردیده است بخش عمده ای از مشکلات صنعت گردشگری و هتلداری کشور حل خواهد شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پاسخ به سوالی در مورد تغییر در معاونت های سازمان گفت: باید ابراز دلخوری کنیم از دوستانی که این فضا را فراهم آورده اند، مباحثی که مطرح گردیده است به این شکل نبوده، در هر حال ساختارها خودشان را بهتر می نمایند، ما بحث ابلاغ قانون بازنشستگان را داریم و باید یک بازنگری در سیستم مدیریت داشته باشیم، برخی این موضوع را تبدیل به موضوعات دیگری کردند اما خوشحالیم که بخش های مختلف گردشگری کشور از جمله جامعه هتلداران و دفاتر خدمات مسافرتی از معاونت گردشگری حمایت کردند تا مدیریت باثبات در معاونت گردشگری باشد، هر جایی احساس کنیم فعالان این حوزه راضی هستند تصمیمات ما مبتنی بر این موضوع خواهد بود.

مونسان در مورد بحث دو نرخی شدن هتل ها گفت: هتلداران درخواست دارند هم به صورت ریالی و هم به صورت ارزی بتوانند هزینه ارائه خدمات را گرفتن نمایند، در مجموعه ما با این تصمیم موافق هستیم چراکه باید از هتلداران حمایت کنیم تا سطح ارائه خدمات را گسترش دهند، اما ممکن است این موضوع عوارضی برای سایر بخش ها داشته باشد به همین دلیل تشکیل یک کمیته برای آنالیز این مورد با حضور جامعه هتلدارا ن و دفاتر خدمات گردشگری با معاون گردشگری می تواند اثرگذار باشد تا همه عوارض،مزایا و معایب این طرح دیده گردد و تصمیم خوب و اثرگذاری بدون هرگونه حاشیه اتخاذ گردد.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 31 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 14

به "مونسان در جمع خبرنگاران: بخش خصوصی از مدیریت باثبات در گردشگری حمایت کرد، به زودی تصمیمات لازم برای معاونت سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی گرفته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مونسان در جمع خبرنگاران: بخش خصوصی از مدیریت باثبات در گردشگری حمایت کرد، به زودی تصمیمات لازم برای معاونت سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی گرفته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید