مقامات آلمانی تهدید ترامپ را درباره هوآوی نمی پذیرند

به گزارش مجله پارمیسفان، تهران - خبرنگاران - خبرگزاری بلومبرگ به نقل از منابع مطلع گزارش داد: مقامات آلمانی تهدید دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر قطع همکاری اطلاعاتی با آلمان را درصورت کنار نگذاشتن شرکت چینی هوآوی از شبکه نسل پنجم موبایل در آلمان رد می نمایند.

مقامات آلمانی تهدید ترامپ را درباره هوآوی نمی پذیرند

به گزارش روز شنبه مجله پارمیسفان به نقل از بلومبرگ، این منابع مطلع که خواستند نامشان ذکر نگردد، تاکید کردند: این دیدگاه در جامعه اطلاعاتی آلمان وجود دارد که وابستگی آمریکا و آلمان بیش از آن است که دولت واشنگتن بتواند مبادله اطلاعاتی مهم بین دو کشور را به خطر اندازد.

به گفته این منابع مطلع، مقامات اطلاعاتی آلمان هشدار دولت آمریکا درباره خاتمه دادن به همکاری های تبادل اطلاعات را یک ژست و خودنمایی سیاسی می دانند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این فضای موجود در برلین نشان دهنده دشواری دولت ترامپ در کوشش های خود برای جلوگیری از ورود شرکت چینی هوآوی به نسل پنجم مخابراتی در اروپا به علت اتهام جاسوسی به این شرکت چینی است.

آلمان از جمله متحدان اروپایی است که در برابر درخواست واشنگتن برای ممنوعیت ورود شرکت چینی هوآوی به نسل پنجم تجهیزات مخابراتی موبایل مقاومت نموده و در مقابل کوشش نموده که تا موانع امنیتی را تقویت کند.

ریچارد گرنل سفیر آمریکا در برلین ماه گذشته در نامه ای به دولت آلمان اعلام نمود، اگر تجهیزات ساخت شرکت هوآوی در شبکه نسل پنجم آلمان استفاده گردد، آمریکا تبادل اطلاعاتی با آلمان را محدود خواهد نمود.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا نیز این پیغام را مورد تاکید قرار داده و مدعی شده که شرکت هوآوی تسهیل نماینده جاسوسی توسط دولت چین است.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان تاکید نموده که امنیت یکی از اولویت های آلمان در کوشش برای توسعه نسل پنجم مخابرات است و همچنین در برابر فشار آمریکا مقاومت نموده است.

وی در پاسخ به سئوالی درباره نامه سفیر آمریکا، با انتقادی ملایم از دولت آمریکا گفت: ما استانداردهای خود را تعریف خواهیم کرد.

این در حالیست که سازمان های امنیتی اروپا برای مبارزه با تروریسم تا حد زیادی به اطلاعات آمریکا متکی بوده اند.

مقامات آمریکایی از بیان این مساله خودداری کردند که آیا سایر کشورها هم هشدارهای مشابهی دریافت نموده یا خواهند کرد.

واشنگتن از ماهها پیش از متحدان خود خواسته که مشارکت هواوی و سایر شرکتهای چینی در پروژه های مهم زیرساختهای ارتباطی را منع نمایند.

علت این درخواست این است که آمریکا مظنون است که شرکت های چینی اطلاعات خود را در اختیار دولت چین قرار خواهند داد.

اما دولت آلمان گفته که هیچ نشانه ای از این مساله ندیده که شرکت هواوی از تجهیزات مشتریان خود برای جاسوسی به نفع دولت چین استفاده خواهد نمود.

اروپام ** 1078 ** 1071

منبع: ایرنا
انتشار: 19 تیر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 194

به "مقامات آلمانی تهدید ترامپ را درباره هوآوی نمی پذیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقامات آلمانی تهدید ترامپ را درباره هوآوی نمی پذیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید