معرفی 3 رمان عامه پسند و تاثیر گذار که حتما از خواندن آنها لذت می برید

به گزارش مجله پارمیسفان، کتاب ها دروازه هایی به شهرهایی جادویی هستند که خواندن شان کلید این شهرهاست. شهرهایی که می تواند پناه امن ذهن های خسته از اتفاقات اخیر دنیای معاصر باشد و برای مدتی آرامش را به ذهن هدیه دهد. در این مقاله شما را به سه کتاب آشنا می کنیم که مطالعه آن ها می تواند تاثیرات شگرفی روی دیدگاه و نحوه تفکر شما بگذارد و زندگی تان را بهتر از قبل کند. پیشنهاد می کنیم خواندن این سه کتاب را به هیچ وجه از دست ندهید.

معرفی 3 رمان عامه پسند و تاثیر گذار که حتما از خواندن آنها لذت می برید
  1. شرمسار نباش دختر

نگاه ها به شرایط زنان در سراسر دنیا و جوامع مختلف به لطف وجود شبکه های اجتماعی روز به روز بیشتر می گردد و راه افتادن جنبش هایی مثل Me too یکی از این دستاوردها بود. در شرایطی که سیستم تمام کشورهای دنیا بیشتر به سمت مرد سالاری گرایش دارد، توجه به زنان احتیاجمند مطلع بودن آن ها نسبت به حق و حقوق شان و سپس داشتن راه حل است.

کتاب شرمسار نباش دختر دومین اثر نویسنده مشهور آمریکایی، ریچل هالیس است که کوشش می نماید تا زنان را نسبت به رفتارهایی که می تواند آن ها را از راستا پیروزیت دور کند و منجر به شکست شان گردد مطلع سازد.

هالیس کتاب شرمسار نباش دختر را به سه بخش بسیار کاربردی برای زنانی که به دنبال بالا بردن عزت نفس و اعتماد به نفس شان هستند، اختصاص داده است. بخش اول شامل بهانه های مختلفی است که زنان عادت نموده اند برای خودشان بتراشند و از این طریق مانع پیشرفت خودشان شوند؛ این بهانه ها شامل مواردی مثل اینکه زنان دیگر این کار را انجام نمی دهند، ترس از شکست، ترس از دنبال کردن رویاها و ... است که نویسنده به شما آموزش می دهد چطور می توانید نسبت به آن ها هشیار باشید و کنارشان بگذارید.

فصل دوم به آموزش رفتارهایی اختصاص دارد که زنان باید در دنیای امروز یاد بگیرند؛ مهارت هایی مثل یاری خواستن، پی ریزی برای پیروزیت، جاه طلبی و ... .

در نهایت فصل سوم زنان تحت آموزش مهارت های ضروری برای رسیدن به عزت نفس و پیروزیت قرار می گیرند. مهارت هایی مثل برنامه ریزی، پشتکار، تفکر مثبت و مدیریت.

به شدت پیشنهاد می کنیم خواندن کتاب شرمسار نباش دختر از ریچل هالیس را هر چه زودتر در برنامه مطالعه برای افزایش خودسازی تان قرار دهید و با دانلود این کتاب و خواندن آن شاهد تغییراتی باشید که ابتدا در نحوه تفکر و سپس در رفتارتان پیدا خواهد شد. این کتاب را معصومه تاجمیری به فارسی ترجمه نموده و نشر یوشیتا به انتشار رسانده است.

  1. عقاید یک دلقک

کسانی که جنگ را تجربه نموده اند، از فجایع درون و بعد از آن خبر دارند و معمولا درد این تجربه تمام عمر با آن ها می ماند. هانریش بل، نویسنده شهیر آلمانی یکی از کسانی که جنگ دنیای دوم و تاثیر افکار وحشتناک هیتلر را نه تنها بر آلمان، بلکه بر تمام دنیا دیده بود و به جد با آن مخالفت می کرد. نتیجه تجربه جنگ و این تنفر نوشتن اثری شد که توانست دریافت جایزه نوبل را برای بُل به همراه بیاورد؛ کتاب عقاید یک دلقک.

کتاب، همان طور که از نام آن پیداست درباره دلقکی است که بعد از تجربه دوران اوج هنری، کم کم داشته هایش را از دست می دهد. او به خاطر داشتن عقاید خاص مذهبی خیلی زود از خانواده و جمع دوستان و آشناهایش طرد می گردد و پس از مدتی نیز معشوقه اش او را ترک می نماید و با مرد دیگری می رود. نتیجه این اتفاقات شکست شخصیت دلقک و احساس یاس و ناامیدی وحشتناک اوست که در حین یکی از اجراها باعث به هم خوردن حالش و اتمام اجباری اجرا می گردد.

هانریش بل در کتاب عقاید یک دلقک با قلمی بسیار جذاب و ساده نشان می دهد عقاید مکاتبی مثل فاشیسم و کمونیسم چطور می تواند به گسترش ریاکاری منجر گردد و افرادی که در این میان تن به ریا ندهند، دچار چه شرایطی خواهند شد. او که عقایدش را به وسیله کتاب و از دهان شخصیت دلقک به گوش دنیایان رسانده است به شدت معتقد بود هویت انسان امروزی مورد هجمه قرار گرفته است و احتیاج است با واقع بینی هویتش را نجات دهد.

عقاید یک دلقک تا به امروز بارها تجدید چاپ شده است و چهره های مطرحی بارها توصیه به خواندن این کتاب نموده اند؛ کتابی که هنوز بعد از گذشت بیش از نیم قرن یکی از بهترین آثار ادبی دنیا شناخته می گردد. عقاید یک دلقک علاوه بر نسخه فیزیکی به شکل کتاب صوتی هم منتشر شده و به علت نسبتا زیاد بودن حجم کتاب، برای افرادی مناسب است دوست دارند در حین انجام کارهایشان، به صورت هم زمان مطالعه هم داشته باشند. می توانید این کتاب را با صدای مهبد قناعت پیشه دانلود کنید و از خواندن آن لذت ببرید.

  1. ملت عشق

این روزها وقتی صحبت از خواندن رمان های تاثیر گذار می گردد، سخت است که به کتاب ملت عشق اشاره ای نکرد؛ کتابی که در مدت بسیار کوتاهی توانست در سطح دنیای مطرح گردد و هزاران خواننده در سراسر دنیا پیدا کند.

ملت عشق را الیف شافاک نوشته است و داستان آن را به زندگی زنی به نام اللا روبینشتاین اختصاص داده است؛ زنی که تمام چیزهایی که قاعدتا باید منجر به خرسندی اش گردد را دارد؛ اما خرسند نیست. او همسر یک دندانپزشک پیروز است. چند فرزند دارد. در خانه خوبی زندگی می نماید و رفاه لازم را دارد؛ اما همواره جای خالی چیزی را در زندگی اش احساس نموده است.

نقطه عطف داستان اللا جایی اتفاق می افتد که تصمیم می گیرد سر کار برود و به ویراستاری مشغول گردد. اینجاست که کتابی از یک مرد نویسنده به نام عزیز زاهارا به دستش می رسد که کفر شیرین نام دارد و رمانی است درباره زندگی شمس تبریزی و مولانا. اللا با خواندن این کتاب تحت تاثیر آن قرار می گیرد و با نویسنده ارتباط برقرار می نماید؛ ارتباطی که به اللا نشان می دهد آنچه در تمام طول زندگی اش جایش خالی بوده، عشق بوده است.

رمان ملت عشق یک رمان عامه پسند و جذاب استو شما می توانید لیستی از رمان های عامه پسند را در این مطلب مشاهده کنید.

شما با خرید ملت عشق در حقیقت دو داستان را مطالعه می کنید، یکی روایت اللا و عزیز است و دیگری رمانی درباره شمس و مولانا که بسیار خواندنی و زیباست. در این کتاب از زبان شمس چهل قاعده برای زندگی و عشق نوشته شده است که می تواند زندگی خواننده را تحت تاثیر قرار دهد و اثر بزرگی بر وی بگذارد. پیشنهاد می کنیم خواندن این رمان را به هیچ وجه از دست ندهید.

منبع: فرارو
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1343

به "معرفی 3 رمان عامه پسند و تاثیر گذار که حتما از خواندن آنها لذت می برید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی 3 رمان عامه پسند و تاثیر گذار که حتما از خواندن آنها لذت می برید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید