بازسازی و محوطه سازی باغ کیهانی (معیرالممالک) شروع شد

به گزارش مجله پارمیسفان، تهران (پانا) - شهردار منطقه 12 از بازسازی ملک تاریخی موجود در باغ کیهانی، همچنین محوطه سازی برای ایجاد یک بوستان عمومی در آن اطلاع داد.

بازسازی و محوطه سازی باغ کیهانی (معیرالممالک) شروع شد

جهت دریافت خدمات طراحی ورودی باغ ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12، علی محمد سعادتی، شهردار منطقه طی بازدیدی از باغ کیهانی در محله سنگلج به همراه محمدرضا ندرلو، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه و جمعی از مدیران شهری که به منظور آگاهی از فرایند پیشروی پروژه احداث این بوستان تاریخی صورت گرفت، راهکارهایی در خصوص بازسازی بنای تاریخی آسیب دیده در ملک، محوطه سازی بهتر در بوستان، نحوه دسترسی به آن و توجه به کاربری های لازم در این فضا ارائه داد.

وی با ابراز امیدواری از اینکه به زودی، بوستانی ارزشمند در محل این باغ تاریخی به اهالی شهر تهران تقدیم گردد، گفت: هم اکنون مراحل جداره سازی باغ کیهانی رو به سرانجام است و عملیات کفسازی و محوطه سازی آن توسط شهرداری منطقه شروع شده است.

پیش تر نیز طی گزارشی از همشهری آنلاین ندرلو با بیان اینکه برخلاف سایر نقاط محله سنگلج که شاهد درهم تنیدگی بافت مالی و زندگی هستیم، در این نقطه زندگی غالب است و بوستان کیهانی می تواند به ارتقای کیفیت زندگی شهفرایندان و افزایش امنیت محله یاری کند، گفته بود: درختان موجود در باغ قابلیت احیا دارند و همه آنها حفظ می شوند.

باغ کیهانی با وسعتی معادل 1700 مترمربع به ارزش 25 میلیارد تومان، سال گذشته توسط شهرداری منطقه 12 از مالک خریداری شد و قرار است به بوستان محلی در سنگلج تبدیل گردد. اطراف این باغ را خیابان های قفل سازان، کیهانی و بازارچه ترخانی در برگرفته و به دلیل اینکه در این نقاط فضای سبز کافی وجود نداشت، مدیریت شهری منطقه تصمیم گرفت با احیای باغ کیهانی و تبدیل شدن به بوستان، هم فضای سبز مناسبی برای مردم محله ایجاد گردد و هم یک باغ تاریخی دیگر در منطقه قلب طهران به شهفرایندان تهرانی تعلق گیرد.

بوستان سجادی در محله پامنار و باغ علاءالدوله در خیابان فردوسی از دیگر باغ های منطقه 12 است که طی سال گذشته به تملک شهرداری درآمد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1596

به "بازسازی و محوطه سازی باغ کیهانی (معیرالممالک) شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی و محوطه سازی باغ کیهانی (معیرالممالک) شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید