مجسمه ای نامرئی از جنس هوا و روح ده هزار دلار فروخته شد

به گزارش مجله پارمیسفان، تهران (پانا) - یک هنرمند ایتالیایی مجسمه ای نامرئی را به قیمت بالای 18 هزار دلار فروخت.

مجسمه ای نامرئی از جنس هوا و روح ده هزار دلار فروخته شد

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از مجله نیوزویک، سالواتوره گاراو (Salvatore Garau)، هنرمند 67 ساله ایتالیایی، یک مجسمه نامرئی را به مزایده گذاشت و پیروز شد آن را به قیمت 15 هزار یورو (معادل 18 هزار و 300 دلار) بفروشد. قیمت اولیه این مجسمه چیزی بین 6 تا 9 هزار یورو برآورد شده بود اما به دنبال بالا دریافت تب مزایده، پیشنهادات متعددی مطرح شد و قیمت نهایی از آنچه تصور می شد بالاتر رفت.

این اثر که Io Sono (من هستم) نام دارد، یک مجسمه غیرمادی است، به این معنا که وجود خارجی ندارد.

گاراو در واکنش به انتقاداتی که به این مزایده وارد شده می گوید، مجسمه او هیچ نیست و خلا است. وی در این باره می گوید: براساس اصل عدم قطعیت ورنر هایزنبرگ، خلا چیزی نیست جز یک فضای پر از انرژی و حتی اگر آن را تخلیه کنیم و هیچ باقی نماند، این هیچ وزن دارد. بنابراین، این هیچ یک انرژی دارد که متراکم شده و به ذرات، یعنی ما، بدل شده است.

براساس دستورالعمل های ارائه شده توسط گاراو، این مجسمه عجیب باید در یک منزل شخصی در یک فضای یک و نیم در یک و نیم متری و به دور از هرگونه مانعی نمایش داده شود. از آنجایی که این مجسمه وجود خارجی ندارد، به نور یا رطوبت خاصی برای نگهداری از آن نیاز نیست. تنها شیء ملموسی که به خریدار این مجسمه می رسد، یک گواهینامه اصالت با مهر و امضای خالق اثر است.

اگرچه من هستم اولین مجسمه نامرئی گاراو است که به فروش رسیده اما اولین اثر او در این سبک منحصربه فرد نیست؛ این هنرمند ایتالیایی ماه گذشته از یک مجسمه غیرمادی دیگر با عنوان بودا در خلسه (Buddha in Contemplation) در میلان رونمایی کرد و ویدئویی هم از محل نصب آن در حساب اینستاگرامی خود به اشتراک گذاشت.

این مجسمه از حالا دیگر وجود دارد و برای همیشه در این فضا باقی خواهد ماند. شما آن را نمی بینید ولی وجود دارد و از هوا و روح ساخته شده است.

آن طور که در زیرنویس این ویدئو آمده، هدف از ساخت این مجسمه، فعال کردن قوه تخیل بیننده است که به گفته گاراو در همه افراد وجود دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1711

به "مجسمه ای نامرئی از جنس هوا و روح ده هزار دلار فروخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجسمه ای نامرئی از جنس هوا و روح ده هزار دلار فروخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید