ظرفیت شرکت های بانک توسعه تعاون در ارزیابی اموال و خدمات بیمه

به گزارش مجله پارمیسفان، تفاهم نامه همکاری سه جانبه بانک توسعه تعاون، شرکت کارگزاری بیمه پوشش و شرکت خدمات و پشتیبانی توسعه تعاون برای استفاده بهینه از ظرفیت این شرکت ها به امضاء رسید.

ظرفیت شرکت های بانک توسعه تعاون در ارزیابی اموال و خدمات بیمه

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، طی نشستی به میزبانی شرکت خدمات و پشتیبانی توسعه تعاون، تفاهم نامه€ی همکاری سه جانبه€ای میان این شرکت، بانک توسعه تعاون و شرکت کارگزاری بیمه پوشش (نهاد تخصصی بیمه گزاری بانک توسعه تعاون) در جهت ایجاد هم€افزایی هر چه بیشتر میان ارکان این بانک در موضوع ارزیابی اموال منقول و غیر منقول و بیمه مرهونات امضاء شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات و پشتیبانی توسعه تعاون، در این جلسه که با حضور مدیر امور استان€ها و شعب بانک توسعه تعاون و مدیران شرکت کارگزاری بیمه پوشش و شرکت خدمات و پشتیبانی توسعه تعاون، برگزار گردید، ضمن طرح و آنالیز فرآیندها و مسائل ارزیابی اموال منقول و غیر منقول و امور بیمه ای مربوط به مرهونات بانک، تفاهمنامه ای در این راستا به امضاء طرفین رسید.

احمد محمدی مدیر امور استانها و شعب بانک توسعه تعاون گفت: شرکت های تابعه بانک با هدف تسهیل فرآیندهای متنوع بانکداری مشغول به فعالیت هستند و با هماهنگی و انسجام شبکه شعب، بر آن هستیم از ظرفیت شرکتها به نحو مناسبی بهره برداری شود. همچنین مکانیزمی تعریف شده تا جبران خدمات همکاران شعب در فرآیندها مورد ملاحظه قرار گیرد و از این رو 10 درصد از درآمد ارزیابی اموال منقول و غیر منقول و 10 درصد نیز از درآمد بیمه اموال ترهینی به صورت درآمد غیر مشاع به شعب مربوطه اختصاص یابد.

محمدی تصریح نمود: درآمد غیرمشاعی که برای شعب بانک در نظر گرفته شده، شاخصه مهم و حائز اهمیت این تفاهم نامه می باشد که در اجرای مصوبات هیأت مدیره بانک متبوع اجرایی شده است.

شایان ذکر است در این جلسه بر اهمیت موضوع ارزیابی اموال منقول و غیر منقول و امور بیمه ای مربوط به آن تأکید شد و امضاء این تفاهم نامه گامی مهم در جهت تکامل زنجیره ارزش میان ارکان بانک توسعه تعاون و شرکت های تابعه و بهبود شاخص های کیفی خدمات و سودآوری هر چه بیشتر ارکان این بانک قلمداد گشت.

براساس این تفاهم شرکت های خدمات و پشتیبانی توسعه تعاون و کارگزاری بیمه پوشش، با درخواست ارزیابی و بیمه اموال معرفی شده از سوی مشتریان بانک؛ بصورت متمرکز اقدام به ارزیابی اموال به وسیله کارشناسان رسمی دادگستری و ارزیابان خبره و نهایتاً بیمه اموال ترهینی خواهند نمود. این اقدام باعث استفاده حداکثری از ظرفیت های شرکت های تابعه بانک شده و با هدف کاهش ریسک های مترتب بر فرآیند ارزیابی به لحاظ صحت و دقت ارزش گذاری و فرآیند بیمه مرهونات با بهترین نرخ و پوشش (متناسب با وثایق و تسهیلات پرداختی بانک) و به منظور تسهیل در فرآیند های مذکور طراحی شده است.

لازم به ذکر است این جلسه با حضور احمد محمدی مدیر امور استان ها و شعب بانک توسعه تعاون، ناصر شاهسونی رئیس هیأت مدیره شرکت کارگزاری بیمه پوشش و اکبر نجفی مدیرعامل این شرکت، سعید تاجداری رئیس هیأت مدیره و احمد مرآتی عضو هیأت مدیره شرکت خدمات و پشتیبانی توسعه تعاون و سید اکبر فتاحی معاون مدیرعامل در ارزیابی اموال این شرکت؛ تشکیل گشت.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1597

به "ظرفیت شرکت های بانک توسعه تعاون در ارزیابی اموال و خدمات بیمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت شرکت های بانک توسعه تعاون در ارزیابی اموال و خدمات بیمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید