طراحی سامانه پیامکی برای بازگشت زائران اربعین

به گزارش مجله پارمیسفان، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از طراحی سامانه پیامکی برای برنامه ریزی زائران در جهت بازگشت با وسیله شخصی و ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد و گفت: روز گذشته مشکلاتی در مرز چذابه به وجود آمد که به دلیل کمبود برخی امکانات حمل و نقل از سوی عراقی ها بود، اما این مشکل هم اکنون برطرف شده و زائران در حال تردد هستند.

طراحی سامانه پیامکی برای بازگشت زائران اربعین

عبدالهاشم حسن نیا در گفت وگو با مجله پارمیسفان، اظهار کرد: با توجه به اینکه روز گذشته رکورد تردد بیش از 400 هزار زائر در جهت رفت و برگشت در چهار پایانه مرزی کشور از اول محرم تا کنون ثبت شد، سامانه پیامکی 1000141 را به گونه ای طراحی کردیم که زائران بتوانند برنامه بازگشت خود از عراق را به صورت پیامکی اطلاع دهند تا آمادگی بیشتری برای خدمت رسانی به آنها داشته باشیم.

وی اضافه نمود: زائرانی که قصد دارند با وسیله شخصی یا ناوگان حمل و نقل عمومی به ایران بازگردند، می توانند ضمن معرفی خود در این سامانه پیامکی و تعداد نفرات همراهشان اعلام کنند که در چه روز و ساعتی قصد بازگشت به ایران را از کدام مرز دارند و مقصدشان کجاست. در این شرایط به راحتی می توانیم برنامه ریزی های لازم را برای بازگشت آنها انجام دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: زائران اگر بخواهند با وسیله شخصی بیایند می توانیم در روزها و ساعات پیک ترددشان برخی از محورها را برای آنها یکطرفه کنیم تا با مشکل ترافیکی کمتری روبرو شوند و در صورتی که بخواهند از ناوگان حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس استفاده کنند می توانیم از قبل برای آنها تدابیر لازم را بیندیشیم تا با مشکل کمبود اتوبوس روبرو نشوند.

حسن نیا در پاسخ به این سوال که آیا طی روز گذشته مرز چذابه بسته شده است؟ گفت: از عصر تا شب پنجشنبه در برخی ساعات به دلیل کمبود امکانات حمل و نقل از سوی عراقی ها با مشکلاتی در مرز چذابه روبرو شدیم و گاهی اوقات اختلال در تردد زائران به وجود آمد اما هم اکنون هیچ مسئله ای در این مرز وجود ندارد و تردد در حال انجام است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 533

به "طراحی سامانه پیامکی برای بازگشت زائران اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی سامانه پیامکی برای بازگشت زائران اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید