شرایط میزبانی جام ملت های آسیا چیست؟

به گزارش مجله پارمیسفان، مجموعه شرایط میزبانی از رقابت های جام ملت های آسیا در جزوه ای 28 صفحه ای از سوی AFC به 5 کشور نامزد ازجمله ایران اعلام شده و نحوه برگزاری جام ملت های 2019 امارات به عنوان الگوی ایده آل مورد توجه قرار گرفته است.

شرایط میزبانی جام ملت های آسیا چیست؟

به گزارش خبرنگاران ، آی اسپورت نوشت: در چشم انداز جام ملت های 2027 بر ضرورت استفاده از امکانات مدرن و پیشرفته همچنین زیرساخت های مجهز و منطبق با استانداردهای روز فوتبال دنیا تاکید شده است. توسعه صنعت توریسم در کشور میزبان و تقویت ارتباطات و تعاملات بین المللی در حوزه ورزش همچنین مشارکت سایر بخش های کشور از جمله مسائلی است که در جهت کسب میزبانی جام ملت های آسیا مورد تاکید قرار گرفته است.

بر اساس شرایط جدید اعلام شده کشور میزبان باید حداقل 8 ورزشگاه مجهز و پیشرفته با تمام شرایط مدنظر AFC را معرفی نموده و یک ماه قبل از شروع رسمی مسابقات به کمیته برگزاری رقابت ها و نمایندگان کنفدراسیون تحویل بدهد.

حداقل ظرفیت مورد نظر این 8 ورزشگاه، 20 هزار تماشاگر است و البته ورزشگاه بازی های افتتاحیه و نیمه نهایی باید حداقل ظرفیت حضور 40 هزار تماشاگر را داشته باشد. ورزشگاه بازی فینال هم با ظرفیت حداقل 50 هزار تماشاگر مورد تایید قرار می گیرد.

در بخش امکانات تمرینی، AFC با توجه به حضور 24 تیم در جام ملت ها خواهان معرفی 24 زمین مجهز با کیفیت چمن زمین اصلی مسابقات شده است. این زمین ها نباید بیش از 30 دقیقه با محل اقامت هر تیم فاصله داشته باشد. همچنین ضروری است تمام امکانات و زیرساخت های استاندارد مورد احتیاج در تمرین از جمله رختکن مجهز و کامل نیز برای این کمپ های تمرینی در نظر گرفته گردد.

در حوزه امکانات اقامتی AFC خواهان معرفی حداقل 30 هتل 5 ستاره در کشور میزبان شده تا برای 24 تیم شرکت کننده، میزبانی از ستاد برگزاری مسابقات، عوامل اجرایی AFC، تیم های داوری، میهمانان ویژه و شخصیت های رسمی بین المللی در نظر گرفته گردد. فاصله این هتل ها با کمپ های تمرینی و ورزشگاه های محل برگزاری مسابقات باید منطبق با استانداردهای ذکر شده باشد.

شرایط و ویژگی های فرودگاه های بین المللی یا داخلی در شهرهای میزبان مسابقات نیز بخش دیگری از الزامات را در بر می گیرد که بر اساس آخرین استانداردهای بین المللی حوزه حمل و نقل و گردشگری تنظیم شده است.

ایران، هند، عربستان، قطر و ازبکستان نامزد میزبانی این بازی ها هستند. میزبان نوزدهمین دوره جام ملت های آسیا در سال 2021 معرفی خواهد شد.

با توجه به مجموعه شرایط اعلام شده فوتبال ایران کار بسیار دشواری برای کسب میزبانی جام ملت های 2027 دارد و باید دید در مدت زمان باقی مانده تا فاصله اعلام میزبان، تلاشی برای بهبود شرایط و امکانات صورت خواهد گرفت یا خیر.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1338

به "شرایط میزبانی جام ملت های آسیا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط میزبانی جام ملت های آسیا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید