سفیر آمریکا، روسیه را ترک کرد

به گزارش مجله پارمیسفان، ایرنا نوشت: به دنبال افزایش تنش در روابط مسکو - واشنگتن ، جان سالیوان سفیر آمریکا نیز به درخواست مسکو، روسیه را ترک کرد.

سفیر آمریکا، روسیه را ترک کرد

جان سالیوان سه چمدان همراه خود داشت و با خودرو شماره دیپلماتیک به فرودگاه شرمتووا رفت تا به درخواست مسکو ، روسیه را ترک کند.

بازگشت سفیر آمریکا در مسکو به واشنگتن به درخواست طرف روسی انجام گرفت و یوری اوشاکوف دستیار امور بین المللی رئیس جمهوری روسیه این تصمیم را به وی ابلاغ کرد.

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه پیشتر اعلام کرده بود که سفیر آمریکا در مسکو هر زمان که مناسب باشد به روسیه بازخواهد گشت.

آناتولی آنتونف سفیر روسیه در آمریکا حدود سه هفته است که برای انجام رایزنی ها به مسکو بازگشته و در این مدت با چند تن از مقامهای روسیه ازجمله با جمعی از کنندگان دومای روسیه و شورای فدراسیون دیدار و رایزنی کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از اسپوتنیک، سالیوان روز سه شنبه با تائید سفرش به واشنگتن گفت: در چند هفته آینده پیش از دیدار احتاقتصادی پوتین و بایدن به مسکو باز خواهم گشت.

برخی رسانه ها به نقل از سالیوان گفته اند که اگر ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه بخواهد او کشور را ترک کند ، باید او را مجبور به این کار کند. این منابع جزئیات دیگری از اقامت سفیر در مسکو ارائه نکردند.

در عین حال وزارت امور خارجه آمریکا پیشتر گفته بود که جان سالیوان این هفته به واشنگتن پرواز خواهد کرد و طی هفته های آینده به روسیه برمی گردد.

بر اساس تحریم های متقابل روسیه، ابتدا به جان سالیوان توصیه شد به پایتخت خود برود و در آنجا مشاوره های دقیق و جدی انجام دهد.همانطور که آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در ایالات متحده هم از 20 مارس برای مشاوره به مسکو آمده است.

البته یک مقام دیپلماتیک آن موقع به رسانه های روسی گفته بود که جان سالیوان نمی خواهد مسکو را ترک کند.

روسیه روز گذشته 10 تن از دیپلمات های آمریکایی را عنصر نامطلوب خواند و یادداشت مربوطه معاون سفیر آمریکا در مسکو تسلیم شد که باید ظرف یک ماه روسیه را ترک کنند.

یک هفته پیش نیز روسیه 10 تن دیگر از دیپلمات های آمریکایی را اخراج کرد.

اخراج این تعداد دیپلمات سفارت آمریکا در مسکو مقابل به مثل مسکو به اخراج 10 دیپلمات روس در واشنگتن است.

روابط روسیه و آمریکا تیره است و واشنگتن بیش از یکصد بسته تحریم های اقتصادی و اقتصادی علیه مسکو وضع کرده و صدها تن از مقامها و اتباع روسی را در فهرست تحریم های خود گنجانده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1624

به "سفیر آمریکا، روسیه را ترک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر آمریکا، روسیه را ترک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید