دولت جدید ایتالیا سوگند یاد کرد

به گزارش مجله پارمیسفان، جوزپه کونته با معرفی کابینه جدید خود در حضور رئیس جمهوری ایتالیا، به صورت رسمی کار خود را شروع کرد.

دولت جدید ایتالیا سوگند یاد کرد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

وزرای کابینه جدید به رهبری جوزپه کونته، روز پنجشنبه در کاخ ریاست جمهوری سرجیو ماتارلا گرد هم آمدند تا به طور رسمی فعالیت خود را شروع نمایند.

در کابینه جدید که دیگر اثری از حزب لگا و ماتئو سالوینی دیده نمی گردد و لوئیجی دی مایو رهبر جنبش 5 ستاره به عنوان وزیر امور خارجه معرفی شده است. کابینه جدید ائتلافی ایتالیا متشکل از 21 وزیر است که 7 نفر آن ها زن هستند.

دولت جدید ایتالیا، ائتلافی از دو حزب دموکرات و جنبش 5 ستاره خواهد بود. بعد از بالا دریافت اختلافات میان جنبش 5 ستاره و حزب راستگرای لگا، ماتئو سالوینی، رهبر حزب لگا، به امید برگزاری انتخابات زودرس و افزایش تعداد کرسی های خود در دو مجلس ایتالیا، به ائتلاف خود با جنبش 5 ستاره انتها بخشید و سبب انحلال دولت شد.

بعد از این اتفاق، حزب دموکرات پیروز شد با جنبش 5 ستاره ائتلاف کند تا بدون برگزاری انتخابات زودهنگام، دولت ایتالیا به کار خود ادامه دهد.

کنار رفتن سالوینی و حزب لگا، خبری خوش برای اتحادیه اروپا و همچنین حامیان حقوق پناهجویان به شمار می رود. حزب لگا ضمن ابراز مخالفت با سیاست های بروکسل، تدابیر ضد پناهجویی و مهاجرتی شدیدی را در دستور کار خود قرار داده بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 349

به "دولت جدید ایتالیا سوگند یاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت جدید ایتالیا سوگند یاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید