در مصاحبه کاری در پاسخ از خودتان بگویید چه بگوئیم؟

به گزارش مجله پارمیسفان، برآمدن از عهده مصاحبه کاری برای هر فرد یکی از بزرگترین چالش های زندگی به شمار می رود. در مدت زمان کوتاه مصاحبه شما باید به برترین نحو توانایی ها و علاقه مندی های خود را به نمایش بگذارید.

در مصاحبه کاری در پاسخ از خودتان بگویید چه بگوئیم؟

از خودتان بگویید . پاسخ به این پرسش نقشی کلیدی در مصاحبه کاری شما ایفا خواهد نمود. هنگامی که در مصاحبه شغلی از شما پرسیده می گردد درباره خودت بگو، ارائه پاسخی مختصر و تاثیرگذار که شایستگی ها و تجربیات مرتبط شما را به نمایش بگذارد، بسیار مهم است. با ما در خبرنگارانمگ همراه باشید.

چرا پاسخ به پرسش از خودتان بگویید مهم است؟

اگر قادر به تعریفی مختصر از خود و توانایی ها و انگیزه های تان نباشید دور از فکر نیست که تصویری غیر قابل اتکا از خود نشان دهید. با تعریفی مختصر و مفید شما خواهید توانست زمینه مناسبی برای مصاحبه کاری فراهم کنید. حتی با توانایی و مهارت و تجربه بسیار در زمینه مورد مصاحبه، در صورتی که از پس پاسخ به این پرسش برنیایید، نمی توانید در به دست آوردن شغل پیروز ظاهر شوید. دلایل اهمیت پاسخ به پرسش از خودتان بگویید را با هم مرور کنیم.

 1. اثرگذاری ابتدایی

پاسخ به این ورسش لحن شما را برای بقیه مصاحبه مشخص می نماید و اولین تصور را از شما به عنوان یک داوطلب ایجاد می نماید. یک پاسخ قوی و ساختار یافته تأثیر مثبتی بر مصاحبه کننده گذاشته و علاقه او را برای یادگیری بیشتر درباره شما برمی انگیزد.

 1. ارتباط با پوزیشن شغلی

پاسخ شما نشان می دهد که شما می توانید به صلاحیت ها، مهارت ها و تجربیاتی در خود اشاره کنید که با الزامات شغل مورد نظر مطابقت دارد. همین مسأله به تنهایی به مصاحبه کننده یاری می نماید تا متوجه مناسب بودن شما برای پوزیشن شعلی گردد.

 1. نمایش مهارت های ارتباطی

توانایی شما در بیان پیشینه و تجربه شغلی در پاسخ به سوال از خودتان بگویید مهارت های ارتباطی شما را به برترین شکل نشان می دهد. مهارت های ارتباطی از ملزومات اولیه تمام مشاغل به شمار می رود، زیرا ارتباط شفاف برای همکاری و بهره وری در محل کار لازم است.

 1. نشان دادن خودآگاهی

پاسخ مناسب به پرسش از خودتان بگویید نشان می دهد که شما خودآگاه هستید و نقاط قوت و ضعف خود را می شناسید و می دانید که این نقاط قوت و ضعف چطور می توانند برای سازمان مفید باشند. همین امر نشان دهنده سطح حرفه ای و مهارت های شماست.

 1. درگیر کردن فرد مصاحبه کننده

ارائه پاسخی قانع کننده و مجذوب کننده به پرسش از خودتان بگویید توجه مصاحبه گر را جلب نموده و او را تشویق به پرسیدن سؤالات بعدی می نماید و همین مسأله منجر به مصاحبه ای تعاملی تر و پربار خواهد شد. در فضایی تعاملی شما قادر خواهید بود تصویری کامل از توانایی های خود در مصاحبه کاری ارائه دهید.

 1. اهمیت پاسخ مرتبط

اگر پیش از رفتن به مصاحبه کاری تحقیقاتی درباره سازمان یا شرکت انجام دهید و بدانید که برای چه موقعیت شغلی در نظر گرفته شده اید، پاسخ شما به پرسش از خودتان بگویید می تواند در راستای نیازهای سازمان مورد نظر باشد و این مسأله هوشمندی و درایت شما را اثبات خواهد نمود.

به طور کلی، پاسخ به سوال در خصوص خودتان بخشی اساسی از فرآیند مصاحبه است که به شما این امکان را می دهد که خود را به عنوان یک کاندیدای واجد شرایط و مشتاق معرفی کنید و شایستگی خود را برای نقش نشان دهید و لحن مثبتی برای ادامه بحث ایجاد کنید. تهیه و ارائه صحیح این پاسخ به طور قابل توجهی بر نحوه درک مصاحبه کننده از شما تأثیر گذاشته و شانس شما را برای پیشرفت در فرآیند استخدام افزایش خواهد داد.

چطور از خودتان بگویید که حق مطلب ادا گردد؟

ارائه تصویری شفاف از توانایی ها و ویژگی های رفتاری کارآمد با چند سر تیتر ساده و در زمانی اندک، مهارتی است که یادگیری آن برای تمام کسانی که در پی شغل مناسب خود هستند ضروری به شمار می رود. با پیروی از مراحلی که در ادامه مطلب ذکر خواهند شد، به این هدف نزدیک تر خواهید شد.

 1. با یک مقدمه کوتاه آغاز کنید

با ذکر نام و نقش حرفه ای فعلی خود آغاز کنید:

نام من [ ] است و من یک [نقش/عنوان فعلی شما] هستم.

 1. سوابق حرفه ای خود را برجسته کنید

سوابق تحصیلی، تجربه کاری مرتبط و هر گونه دستاورد مهم مربوط به شغلی که برای آن درخواست نموده اید را ذکر کنید. روی مرتبط ترین تجربیات تمرکز کنید.

 1. بر مهارت ها و نقاط قوت خود تأکید کنید

در پاسخ به سوال از خودتان بگویید باید بتوانید مهارت ها یا نقاط قوت خاصی را ذکر کنید که شما را کاندید مناسبی برای کار پیشنهادی می نماید. از کلمات کلیدی و اصطلاحات رایج در توضیح شغلی برای نشان دادن درایت خود بهره ببرید.

 1. اشتیاق نشان دهید

اشتیاق شما به صنعت یا زمینه کاری که برای آن به مصاحبه شغلی رفته اید، در پاسخ به پرسش از خودتان بگویید نشان دهنده انگیزه شما برای پیشرفت در شرکت مورد نظر است. کارمندی که مشتاق یادگیری و تعامل باشد شانس بیشتری نسبت به کسی دارد که بی اهمیت بودن زمینه کاری در پاسخش مشهود است.

 1. اهداف شغلی خود را ذکر کنید

به طور خلاصه در خصوص اهداف شغلی خود و اینکه چگونه این موقعیت شغلی شما را به آن اهداف نزدیک خواهد نمود صحبت کنید.

 1. اختصار را در نظر بگیرید

سعی کنید در پاسخ به پرسش از خودتان بگویید به زمانی در حدود دو دقیقه اکتفا کنید و مطمئن شوید که نکات اصلی را بیان نموده اید. به یاد داشته باشید که اطناب در پاسخ به این سوال به میزان کوتاه بودن بیش از میزان پاسخ، برای شما مخرب خواهد بود.

الگوی پاسخ به پرسش از خودتان بگویید

 • من [نام شما] هستم و در حال حاضر به عنوان [نقش/عنوان فعلی شما] با [شرکت/سازمان فعلی] کار می کنم. من در طول دوران حرفه ای در [نمونه ای از مهارت های کلیدی/دانش] به دست آورده ام.
 • در طول حرفه ام، من این فرصت را داشته ام که [یک دستاورد مهم مرتبط با شغل شما] به دست بیاورم.
 • من در [ذکر مهارت های خاص] مهارت ویژه ای دارم.
 • من مشتاق [صنعت/رشته ای که برای آن درخواست می کنید] هستم و از احتمال پیوستن به [نام شرکت] و یاری به پیروزیت مداوم آن هیجان زده هستم.
 • این موقعیت با اهداف شغلی من مطابقت دارد [اهداف شغلی خود را ذکر کنید] و فرصتی عالی برای من فراهم می نماید تا مهارت ها و تخصص خود را توسعه بخشم.
 • من مطمئن هستم که [مهارت ها/تجربه های مرتبط] من را به یک دارایی ارزشمند برای تیم تبدیل می نماید و مشتاق هستم که انرژی و اشتیاق خود را برای این موقعیت شغلی به نمایش بگذارم.

به یاد داشته باشید که پاسخ خود را متناسب با شغل خاصی که برای آن درخواست می کنید تنظیم کنید و پاسخ خود را از قبل تمرین کنید تا در طول مصاحبه مطمئن و طبیعی به نظر برسید.

یک نمونه پاسخ به پرسش از خودتان بگویید

من بیش از پنج سال است که در صنعت بازاریابی مشغول به کار هستم و در موقعیت های شغلی مدیریت پروژه و حسابداری کار می کنم. من به تازگی به عنوان یک مدیر ارشد برای یک شرکت فناوری بزرگ کار می کردم که کمپین های بازاریابی بزرگی را مدیریت می کرد و اکنون در پی توسعه تجربه خود در صنایع مختلف، به ویژه فین تک هستم، به همین علت است که من علاقه مند به پیوستن به آژانس تبلیغاتی شما هستم.

پیشنهاد مطالعه: عادات و ویژگی های افراد پیروز را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 7 مرداد 1402 بروزرسانی: 7 مرداد 1402 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 2300

به "در مصاحبه کاری در پاسخ از خودتان بگویید چه بگوئیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در مصاحبه کاری در پاسخ از خودتان بگویید چه بگوئیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید